Hrča v krku a psychika

monci78
13. máj 2014

Ahojte, pred troma mesiacmi sa my objavila hrča v krku, prežívala som vtedy strašný strach o svojho syna s DS. Ale už asi mesiac predtým sa mi stalo, že večer pri prehltaní antikoncepcie som si všimla akoby sa mi tá malá tabletka zasekla v krku. Niečo my tam vadilo. Bola som u doktora mám zasebou krvné testy, ktoré su vraj "krásne výsledky!" Mám absolvované aj rtg krku, nič tam nieje. Doktor tvrdí, že to mám zo psychiky. Predpísal neurol, ktorý si dám len vtedy až ten pocit hrče je už neúnosný, no vždy cítim že tam niečo mám, niekedy to zmizne, niekedy a to úplne bez nejakej príčiny alebo duševného vypetia, je tam znova a úplne my stiahne hrdlo. Už sa cítim ako hypochonder, prosím kto stým má nejakú skúsenosť, nech mi napíše, ako dlho to bude trvať, alebo čo robiť, kam ísť aby to už zmizlo!! Ja už mám nervy ztej hrče, a keď na ňu myslím, úplne cítim, že rastie!! Opakujem, niesom vžiadnom veľkom psychickom strese, obyčajný stres čo prežíva každá z nás, robota a deti! Prosím poraďte! Ďakujem...

manci8
9. mar 2015

No tak nieco podobne mam aj ja...
Lenze ja nekaslem vobec...
Ved potom ti dam vediet ako som dopadol celkovo...

monci78
autor
9. mar 2015

@manci8 držím palce, určite sa ozvy! 😉

leanax
9. mar 2015

@monci78 ahoj ja mám známu, ktorá presne takto pociťovala hrčku v krku a všetky vyšetrenia boli ok, tiež jej povedali, že to je psychika, zo zúfalstva už navštívila psychiatričku tá jej predpísala nejaké lieky, ona ich brala cca dva týždne a pocit hrčky zmizol navždy... ja mám tiež nejaké podobné problémy a vyšetrenia ok, tiež som navštívila psychiatričku a všetko sa dalo dokopy, ľutujem, že som nešla skôr... to nieje hamba.... a tiež neprežívam žiadne stresy...

monci78
autor
9. mar 2015

@leanax vôbec by som sa nehambola ísť k psychiatrovi, dnes je to dokonca v mode, ale nedovoľoval mi to čas riešiť, keď som si uvedomila, že je to len pocit, prešlo to, ale vždy ked mám väčšiu psychickú záťaž, tak je späť. Dokonca som minule u kaderníčky skoro odpadla, búšilo mi srdce, chcela som ísť domov sa zavrieť, bála som sa medzi ľudí, čo ak mi príde znova zle. Vraveli mi že tá hrča mi prešla do ťažšej formy, teda po psychickej stránke, ale toto takéto stavy mám, ked nechodím do roboty. Ked som v robote, akoby všetko prešlo, proste nemôžem sa zavrieť doma, ako som aj teraz, potom mi len somariny chodia po rozume. A nevysmiala ti psychiatrička, že si tam šla s takou akoby banalitou?

leanax
9. mar 2015

@monci78 no tie moje problémy sú presne také isté, presne toto som prežívala aj ja, stále mi bolo zle, búšenie srdca, strach zo spoločnosti, strach o deti atď... ja som to už nezvládala, musela som ísť ku doktorke, lebo som sama na sebe cítila a videla, že sa to zhoršuje.... Doktorka ma nevysmiala, toto nieje banalita, povedala, že čo som neprišla už skôr... teraz beriem lieky a som v pohode, tieto záchvaty už nemám...

manci8
9. mar 2015

Je to neprijemne fakt....
Prave idem na tu kontrolu orl tak uvdim aky bude dalsi postup...

monci78
autor
9. mar 2015

@leanax presne ako aj ty píšeš, úzkosť, strach o deti, o seba, že mám určite nejakú vážnu chorobu, som vkuse nervozna, ale bez príčiny, idú na mna návaly tepla, som podráždená...atd atd.. a môžem sa spýtať ako to prebiehalo? A čo ti povedala a dala? A fakt lieky pomohli? Ďakujem..

leanax
9. mar 2015

@monci78 išla som ku svojej obvodnej doktorke povedala som jej aký mám problém, dala mi výmenný lístok a zdravotnú kartu odporučila mi našu primárku a išla som.. psychiatričke som opísala svoje problémy a pocity, nasadila mi dvoje lieky jedne som brala len dva týždne a druhé sú coaxil tie beriem do teraz, je to dlhodobá liečba, ale zaberá... žijem plnohodnotný život a hlavne vládzem, som spokojná a kľudná... aj stresové situácie zvládam oveľa lahšie... ja som už bola na tom dosť zle: každý deň mi bolo zle na zvracanie, bolel ma žalúdok, mala som bolesti rúk, nôh, hlavy, točila sa mi hlava, zo strachu mi sťahovalo žalúdok, chvel sa mi žalúdok, cítila som vnútornú nervozitu a napätie, bála som sa, že mám nejakú vážnu chorobu, alebo že zomriem a strašne som sa bála o deti aj ked im nič nebolo,bála som sa ísť von medzi ľudí a mala som strach ostať sama doma s deťmi, že zase príde ten záchvat, záchvat trval takú hodinu, ale bola to najhoršia a najdlhšia hodina a predlžovalo sa to...bola som strašne unavená, ani bežné domáce práce som nevládala spraviť, bála som sa, že sa z toho zbláznim a že to bude horšie.... teraz nič z toho lieky zabrali som v pohode.... inak diagnoza je panická porucha a trpí ňou veľa ľudí, len málo kto si to uzná a vyhľadá pomoc...

monci78
autor
9. mar 2015

@leanax presne mám tie stavy, akkurát tie záchvaty veľké ešte nemám. Ale fakt nič nevladzem robiť, ani bežné upratovanie, ináč moja mamina mala panickú poruchu, môže to byť dedičné? A tie lieky ta neutlmuju? Ďakujem ti už mam termin k psychologičke, je to naša známa, povedala že mi urobí vyhodnetenie a pošle ma psychiatrovi už s vysledkom. Si ma povzbudila, nechcem aby každy utekal odomna, niekedy si sama sebe leziem na nerv!

leanax
10. mar 2015

@monci78 neboj dá sa to do poriadku, lieky ma neutlmujú, sú v pohode, neviem či je tá panická porucha dedičná, u nás som prvá ktorej to diagnostikovali. Asi som išla prvá vyhľadať pomoc 😀 😀 😀 A ešte aj to moje sklesnuté sebavedomie sa zdvihlo 😝 už si viacej verím... Ja ti držím palce

monci78
autor
10. mar 2015

Veľmi Ti ďakujem za pomoc!!! 😵

leanax
10. mar 2015

@monci78 ja som ti nepomohla, ja som ti len napísala svoju skúsenosť, pomohla si si sama tým, že si si uznala, že to môže byť psychika... drž sa

manci8
11. mar 2015

Tak dnes so bol na CT a poobede idem este na alergologiu☺☺

monci78
autor
11. mar 2015

@manci8 potom napíš výsledok.. 😉

monci78
autor
13. mar 2015

@manci8 no vieš niečo? Ja som musela včera k zubárovi, mam strašné bolesti celej polky tváre, vraj mám zápal čelustného klbu je to strašná bolesť, neviem ústa otvoriť, bolí ma ucho, zuby, no hroza!

yuyan
13. mar 2015

mam taký problém aj ja,cítim niekedy ako keby mi malo niečo zaraz vyráásť z krku... tiež mám výsledky krvi,raj stitnažlaza aj alergologia aj krčne v poriadku... moja obvodná ma chce poslat aja na gastro ...mam to asi mesiac mozno aj viac co stým???

monci78
autor
14. mar 2015

@yuyan a nespomínala ti doktorka že to môže byť psychika? Nemáš stresovejšie obdobie, čo si ani nemusíš uvedomiť?

manci8
18. mar 2015

No mne to zavadzia v hrtane a neviem co to je...
30.3. Idem na gastro.
a ak nic nenajdu zavitam k liecitelovi...
Na plucnom mi zistili ze mam nejaku bronchialnu astmu ze mi piska na plucach tak si davam spreje a mam aj tabketky....

manci8
9. apr 2015

Caute...
Na gastre mi nasli nejake polypy ale predpokladaju ze to bude neg.
ale stale to citim vtom hrtane.
Mam skusit este magneticku rezonanciu?

monci78
autor
9. apr 2015

podla mna skus toho psychologa 😉

manci8
10. apr 2015

Ok...

leanax
10. apr 2015

@monci78 ahoj, ako si na tom? polepšilo sa?

monci78
autor
10. apr 2015

@laenax ahoj, ano je mi lepšie. Bola som u psychologičky, tá diagnostikovala úzkosť a zimnú depresiu. Presne popísala ako kedy sa cítim. A navrhla mi hypnoterapiu, aj som jednu absolvovala s malým úspechom, vraj to mám už tak zafixované v hlave že všetko sa mi kazí a aj tak nebude dobre, že bude mať čo somnou robiť. Musela ma prinútiť aby som zavrela oči, vraj kvôli tomu, že tá úzkosť spôsobuje že všetko chcem mať pod kontrolou a bojím sa uvolniť, lebo neviem čo bude nasledovať. Bolo to zaujímavé, ale bude to dlhá cesta. Momentálne som úplne v pohode, ako vyšlo slnko...ja potrebujem iba leto, asi som sa na zlom mieste narodila.. 😀

leanax
11. apr 2015

@monci78 tak to som rada, že sa cítiš lepšie... aj mne je lepšie, keď svieti slnko, mám viac energie a som taká veselšia 😉 a dala ti aj nejaké lieky?

sasa1983
11. apr 2015

@manci8 to by nemala byt len tak, ze skusim MRI. Mala by byt na to indikacia. Ak bude GFS negat a psycholog Ti pomoze, neries. Ak sa nieco zhorsi, pridruzia sa ine priznaky..potom patrat dalej po pricine Tvojich tazkosti. Skusila by som potom ORL este raz u niekoho ineho, kultivacie z jazyka, nosa a hrdla, znova. ale to predbiehame

sisinka88888
11. apr 2015

Milé dámy!vy mate psychycku chorobu ktora sa nazyva uzkostna porucha a alebo panicka porucha...kvoli tomu mate tie priznaky precitajte si o tom. 😉 da sa to liecit! 🙂

monci78
autor
11. apr 2015

@sisinka88888 však o tom píšeme celú dobu!! 😝 @leanax ďakujem, naozaj tá jar robí zázraky, len mám strach, čo bude zasa v zime. Každým rokom je to horšie. Ona mi nedala lieky, vraj to vyrieši tou hypnoterapiou. No uvidíme aký bude mať efekt, lebo som teda tvrdý oriešok.. 😀 Ale hneď vtedy som začala mať bolesti sánkového klbu, nevedela som otvoriť ústa, a skončila som u zubára, ten sa ma hned pýtal, že rozvádzate sa? Alebo ste mali v poslednej dobe nejaké psychické problémy? 😀 Som mu hovorila, že ajaj, ale nejde o rozvod. Sympoš doktor. 😉 A on mi predpísal quajakuran, a ten mi veľmi pomohol, bola som kľudnejšia a aj sánka povolila..

manci8
13. máj 2015

Hmm stale tu hrcu tam citim pri prehltani hore vtom malkom podnebi...
Uz sa mi to zda byt podozrive ze to nemizne...
Neviem co mam dalej robit poradte...
Dakujem...
Este by som mal ist na vys.hltacieho aktu s kontrastnou latkou

manci8
7. jún 2015

Vys.hltacieho aktu neg.
Uz neviem co mam dalej robit toto uz neni normalne...
Po psychickej stranke som uz uplne na dne ...
Viem ze mi to nezmizne a nikto mi to nevie zistit...

monci78
autor
7. jún 2015

Chod k psychiatrovi!!! A nepisem to zo srandi!! Skus 😉