Bryndza v tehotenstve

monika.ki
23. máj 2012

Ahoj dievčatá prosím o radu.
Včera som dostala chuť na bryndzové halušky.Vôbec som netušila, že by sa bryndza v tehotenstve nemala jesť.Náhodou som sa to dočítala dnes tu na MK:(Mám strašné výčitky, či by to nemohlo ublížiť bábätku:(Bryndza bola kúpená v supermarkete ale na obale som sa dočítala,že zo skladovaného surového mlieka.Myslíte,že takáto bryndza musela prejsť nejakou kontrolou než sa dostala do obchodu?

melpomene
23. máj 2012

a naše staré mamy sa s kým radili čo majú zjesť? a tu sme všetci živí a zdraví 😉

ikke
23. máj 2012

takmer na 100% bola pasterizovana, nepasterizovanu kupis dnes uz mozno akurat tak na salasi 😉

slavik
23. máj 2012

ja jem plesnivé syry, dám si aj pivečko sem tam aj pohárik vínečka a nemám žiadne výčitky. Jem to na čo mám chuť. A tiež pijem 1x denne nescu 🙂

monika.ki
autor
23. máj 2012

@bambi29 tak to je tiež pravda, že by sa nemalo odopierať.. len čakám prvé dieťatko a som dosť mladá neinformovaná o určitých veciach takže jedine na internete sa dozviem.. ale fakt už asi prestanem tolko googlovať...a dakujem🙂

fialkaa
23. máj 2012

@monika.ki

vobec sa neboj. bryndza zo supermarketu bola iste pasterizovana. aj ta mohla byt pokazena, rovnako ako hocijake ine jedlo, ale to by si uz priznaky pocitila.
nepasterizovana bryndza, huby, plesnive syry, surove maso a pod. sa v tehu neodporucaju z jedineho dovodu - byvaju castejsie ako ine potraviony zdrojom nakazy. jedz, co ti chuti, prave to tvojmu babu asi prave chyba 🙂

maca_p
23. máj 2012

@ikke podla europskych nariadeni bola urcite na 1000 % pasterizovana. ina sa na pultoch ani nepredava. neviem ako to maju osetrene tieto salase a predaj z dvora, ale v obchode nepasterizovanu u nas nekupis.

lu2112
23. máj 2012

@monika.ki moja ja bryndzu a slaninu jem skoro kazdy tyzden lebo som na to zavysla bryndzove halusky by som za to zabijala. A nemyslim si ze by bola skodliva netreba to prehanat stym kontrolovanim nase stare mamy boli vychovane na bryndze a su tu takze to nemoze skodit 😉 😀

bambi29
23. máj 2012

@monika.ki ja mam 24 rokov, cakam prve a nestudovala som ani medicinu, ani hygienu ako mama. no pri tehotenstve musis vyuzivat sedliacky rozum a nenechat sa strhnut tymi overenymi radami, upozorneniami atd. z toho ma tolko deti dnes alergie, narusenu imunitu. moja suseda je vkuse V KUSE na internete a jej dve deti odkedy sa narodili neviem ci boli tyzden v kuse zdrave. ale hlavne ze vsetko co sa docitala na nete poctivo aplikovala 🙂

carmen86
23. máj 2012

@monika.ki najvyšší čas prestať čítať sprostosti z internetu a začni sa tešiť z toho že ti bude rásť bruško a začneš cítiť kopance a kľudne si dopraj na čo máš chuť a občas aj deci vínka či šálka kávy a dobre bryndzové halušky neuškodia 😉 🙂

pink_lady
23. máj 2012

baby a ten vzduch co dychate vonku - sa v tehotenstve moze? 😀 ja som ho veru dychala a bola som 3x na ATB ...MHD by sa tiez nemalo jazdit asi lebo tych bacilov co tam na cloveka sa škerí od všadial a ľudia dýchajú...Samozrejme, treba sa vyhybat rizikovým potravinám, nepiť vodu ako napr. z kaluží, z vodovodu v iných krajinách tiež nie, len balenú, nepiť nápoje rovno z plechoviek (tam ta leptospiroza od potkanov co po plechovkach behaju v skladoch je dost realna 😝 ), nejesť surove vajcia, a pod, ale všetko s mierou... 😉

monickapd
23. máj 2012

😀 😀 😀 😀 naivita moja, neopúšťaj ma 😀 😀 😀

1dorotka1
23. máj 2012

@monika.ki Kludne papaj co len chces a na co mas chut aj tie bryndzove halusky neublížia ti vobec. netreba verit tým bludam co su popisane na nete.

lussy23
23. máj 2012

v žiadnom obchode by nepredávali nepasterizovanú bryndzu.

lakte
29. jún 2012

@monika.ki kde si sa prosim ta docitala ze sa bryndza nemoze pocas tehu? tu na MK? no uprimne, ze by toto bol prave hodnoverny zdroj info 😀 😀
@maca_p ako kludne si daj radlera aj kazdy den, to vobec nevadi aj ked dojcis 😉 aj frtanka, pokial sa nespijes do bezvedomia 😀

ako damy, ved vsetko s rozumom, tehotenstvo ani dojcenie nema zenu ombedzovat , a uz vobec nie v strave. Treba mat stravu vyvazenu, ved na salatoch je listeria, na mliecnych zasa zrejuce sa neodporuca, pecienka vysoky vitamim A... vsade je nieco. Uz aj deti vychovavame podla prirucky...smutne to je. ☹

krpcok
29. jún 2012

Ja som jedla bryndzové halušky v tehotenstve každý týždeň bola som na nich závislá a narodila sa mi krásna dcérka tak sa vôbec nemusíš báť 🙂

nikiki29
9. aug 2018

Ahojte, trošku obnovím tému 😃 jedla som bryndzu, bola z nepasterizovaného ovčieho mlieka... ale bola tepelne spracovaná potom doma - robili sme z nej závitky, piekli sa v rúre. Je to v poriadku alebo sa mám aj takejto bryndze báť?
Zn.: nejedz čo nakúpila svokra 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre