Môže tehotná papať mliečne výrobky a piť mlieko?

babybuterfly
15. jún 2012

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či môžem ako tehotná piť mlieko a jesť mliečne výrobky. Ďakujem za odpovede.
Katka.

jabadaba
15. jún 2012

@irriss 😀 maslu odloz. My sme tiez jogurtovi...aaach, taky dezertik co robievam z jogacov...mnam. Decka sa za jogacmi idu utlct. Obaja. Po mlieku detto. Problemy nemaju.

jabadaba
15. jún 2012

@dominikuska tak neviem si vobec predstavit co to s tvojim muzom robi....ehm, mozem si len impertinentne domyslat. Mne mlieko nerobi nic preco by som sa mala bat zazmurit vedla muza oko. 😀

mahalo
15. jún 2012

@jabadaba hej nemali by sme..vdaka nemu su infarkty a rakoviny hrubeho creva, cukrovka a podobne..ale vsetko s mierou sa da vykrit. Ja maso nejem 😖 Co sa tyka tych modifikovanych potravin..nevie sa, ci su skodlive, alebo nie. Je to rovnako kontroverzna tema.
Tak ci onak, myslienka modifikacie je pekna..a napriklad by pomahala riesit vela veci..chudobne krajiny ktore su napriklad odkazane na prevaznu konzumacii ryze, ktore je z vyzivneho aspektu upne nedostatocna. Modifikaciou bude napriklad obsahovat viacero zivin a stane sa plnohodnotnejsou..rovnako ako by sa pomocou modifikacie dalo odstrvanit mnozstvo negativnych faktorov s postrekami, neurodou a podobne..modifikacia je slachtenie..aj ty jed modifikovane potraviny..ci uz novo modifikovane, alebop take na ktore by si to nepovedala..taka nektarinka ktoru som napriklad pred minutou dojedla je modifikovana..je to vyslachteny plod z dvoch inych plodov ovocia. To je modifikacia - slachtenie..rovnako ako sa slachtia psy na konkretne ucely - potrebovali mat psa ktory je maly, ale zaroven podlhovasty - aby sa zmestil do nor pri love..hlav vyslatchtili jazvecika..to iste sa deje aj v potravinovom priemysle..uslachtily ciel je naplnit stale rastuce pocty obyvatelov plnohodnotnejsiou potravinou so znizenym nakladom, odtraneni postrekov a podobne. Samozrejme nic nie je dokonale..GMO potraviny mozu mat problemy a alergiou, pretoze sa krizia alergeny a vznikaju nove - takze na tieto potraviny moze vzniknut nova alergia u urcitej skupiny ludi. Rovnako sa nevie aky ma vplyv dlhodobe uzivanie GMO..takze clanky o tom, ze to je hodne zatratenia povazujem za velmi predcasne..ja tomu vsak drzim palce 😉 pokial by to malo viac vyhod ako nevyhod. Tak ci onak, ako vravim, slachtene potraviny predsa uz davno mame bezne na tanieri..

irriss
15. jún 2012

Zacinam byt dost terorizovana... 😎
Muzu poprosit o tydenni menu, ktere splnuje pozadavky zdrave vyzivy?

dominikuska
15. jún 2012

@jabadaba jeho mlieko dost zahlienuje, potom nevie ci skor ma nos fukat ci hlieny vypluvat. A ked mu poviem, ze mlieko to zhorsuje tak nepravda 🙂
Ja mam taky nazor, ze kazdy by mal mat na sebe odsledovane, ze co mu robi problemy, aka potravina sa u neho zle travi a potom nech sa jej vyhne. To iste pozorujem u maleho, jeden cas ho prehanalo tak som sledovala co to bolo a potom som ju vylucila. Po case je treba znovu zaradit do jedalnicka a ked znovu sa objavia nejake problemy vylucit.
Ked niekomu chuti mlieko a nerobi mu problemy nech pije. Ale ked niekto ma problemy zo zahlienovanim a trav. tazkostami a vidi, ze mlieko to napriklad zhorsuje tak naco ho pije?

mahalo
15. jún 2012

@jabadaba problemy by sa im aj tak neukazali..teda mozno akurat zahlienovanie..odvapnovanie zistit az o niekolko rokov neskor v druhej polovici zivota..v podstate deti to maju lepsie ako dospeli co sa tyka strvaitelnosti vapniku..po 21 roku cca - po dospeti, ma clovek celkovo problem vstrebavat vapnik - cim starsi clovek, tym horsia schopnost.

mahalo
15. jún 2012

Ja mlieko nepijdem roky - az ma z neho napina..ale jogurtiky som milovala..milujem v podstate stale..ani nie tak sladke, ako jogurty..strasne casto..ale posledny rok si sice ten jogurt dam..ale to co si potom vytrpim 😒 nerobia mi dobre..len tak z nicoho nic zhruba pred rokom mi zrazu zacali zle padat.. 😒

irriss
15. jún 2012

@mahalo
k cemu to pricitas?
k veku nebo ke zmene vyroby vyrobku a nebo proste se Tvuj organismus prizpusobil jine strave a tato strava po leta vyrazena z jidelnicku uz nema sanci ve Tvem tele zaujmout svou klidnou pozici?

Ja napr. vyloucila maslo...kdysi bezny kazdodenni produkt na stole po dobu min. 25ti let...
Nyni? okamzite je mi zle..
Maslo jsme nahradili oliv. olejem (to pro uplnost) 😉

zmrzlinkams
15. jún 2012

vobec nechapem prečo by si nemohla jesť mliečne vyrobky a piť mlieko ??? to aka dobra duša ti toto poradila,
kamaratka mavala ranne nevolnosti a dr. gyn. jej odporučila piť každy večer a každe rano pohar mlieka !!!! a ja ked som mala nevolnosti ale ja som mala slabučke a len 2 mesiace a iba rano občas tak mi doporučila vypiť pohar mlieka pred tym ako vstanem spostele nebude potom tak zle.
a ked som nahodou vracala tak pohar mlieka mi ukludnil žaludok fuj taka kyselina v krku.
a dokonca mlieko je velmi dobre a pomaha ked je palenie žáhy.
tak prečo nepiť mlieko a nejesť mliečne vyrobky a babatku da všetko čo babo potrebuje na vyvoj kosti a inych organov.
vobec nechapem otazke 😀 😀 😀
a nepamätam si taky pripad že by mlieko ubližilo !! ak neratam ludi čo sa na mlieko a mliečne vyrobky alergiicky tych nepočitam.
my kupujeme mlieko na kartony u nás s vela mlieka pije, aj do jedal, či kavy - a neni na dobre studene mliečko v pohári, kolkokrát idem večer na WC a zastavim sa v chladničke a cucnem si s mliečka 😀 😀 😀 😀
len pi urobi ti dobre na žaludok ked ti bude ťažko a v tehu moc rozne serepetičky a lieky nesmieš 🙂

mahalo
15. jún 2012

@irriss inu bolo by zaujimave vediet, ci to tak bolo vzdy - respektive odkedy to tak ludia maju. Mne to vysvetlovala bilogicka od nas zo skoly, ktora hovorila o tom ako to suvisi prave s telom a jeho funkciami ktore sa v dospelosti menia..tak vieme, ze vekom sa vsetko trosku zhorsuje..nuz musim si sama pripomenut preco, je to v dospelosti tak, nechcem pisat nejaka latka a podobne..tak kuknem poznamky z prednasky a neskor snad doplnim info 😉
Ja mam maslo moc rada..muz namiesot masla pouziva olivovy olej, alebo lanovy a niekedy ma zlanari..obzvlast ked olej dochuti koreninami..vtedy je to mnamka poriadna..podla mna to je vhodnejsia alternativa...minimalne kvoli omeg3 a lahkosti 🙂

alenka600
15. jún 2012

@irriss A ako pouzivate ten olivovy olej namiesto masla? (mozno trapna otazka, ale zaujima ma to - aj na chleba/pecivo? co vsetko sa k tomu hodi? Len slane, ci aj nejake "sladke"?)

irriss
15. jún 2012

@mahalo
ja prave take casto premyslim o techto zmenach..ale primo zmenu a zamenu bych pricitala odvyknuti organizmu na danou slozku..

mahalo
15. jún 2012

@alenka600 my si podla druhu peciva, bud namacame, alebo dame na tanier a potom prikladame podla intenzity kto chce ako mat zaolejovane 🙂 muz ked sa mu chce, tak do aj dochucuje bylinkami, alebo cili co moc lubim 🙂 som zvedava ako irriss 🙂

@irriss ale ako by to bolo v tomto pripade? Ved vapnik mas stale v potrave.

anjelicek26
15. jún 2012

@alenka600 - moji maju chlieb s olivovym olejom, ked k tomu maju pokrajanu sunku a cerstvu zeleninu, jedia bez reptania, k sladkemu - dzem, med - tam chcu maslo. Al

irriss
15. jún 2012

@alenka600

Pri zdejsim stolovani se nepouziva na rozkrojeny chleba ci pecivo maslo..moje deti si max. namazou chleba pod sunku ci salam taveny syr...(neukamenujte mne, prosim😉 - neni to caste... 😉 😎

Jinak se poklada kolecko sunky i salamu PRIMO na suchy chleb ci pecivo..
Olivovy olej se pouziva na chleba, kdyz je rozehraty v troube..rozpeceny - polije se olivovym olejem, posype oreganem a posoli.. 😉

p.s. nejde mi signal... 😠 😠 😠 nemuzu hned reagovat ☹ 😒

digysa
15. jún 2012

@irriss u nas su mliecne vyrobky dost caste....syr, jogurty, maslo...

Ale tu maju tiez maslo, ktore je 50/50 olivove. Tiez ho kupujem a je super.

Sladke mavame arasidove maslo s dzemom a medom.

My tiez robime take chlebicky.... chlieb dame do male toastovacej truby, plejeme olivovym olejom a posypeme parmezanovym syrom. mnam

ervenka
15. jún 2012

@anjelicek26 mlieko teda nie, ale sunka- to ano? Mne sa zda,ze v tej sunke je o mnoho viac "sajrajtu" ako v mlieku. a med, dzem pokial to nie je vlastna produkcia- to su kapitoly same o sebe. Potom na nejakom litriku mlieka naozaj nezalezi... 😉
@babybuterfly tuky- cukry- bielkoviny- to vsetko by si mala jest pocas tehu a vobec tak vseobecne. Pokial ale nemas na mlieko chut/ robi ti zle/ tak ho nepi- nenut sa do nicoho.

anjelicek26
16. jún 2012

@ervenka - mozno kupujes blbu sunku 😉 Rovnako ako v kazdom produkte - su lepsie a horsie ;) Som zvedava, ako sa da pokazit vceli med 😀 Ja chodim na mäsove vyrobky priamo k miestnemu mäsiarovi + nieco kupujem priamo z farmy (aj ten spominany lekvar a med). Vakuovo balene mäso sme vdaka bohu nemali ani nepamätam. Rovnako aj sunku, salamu kupujeme cerstvu, nie tu, kde je viac vody a soli ako mäsa...ono to chce hladat, a to je uz vela ludom asi vela roboty... A na litriku mlieka zalezi, ked ho pijes denne, ze ano... ide o to denne pitie, nalievanie nasich deti rano - vecer az do dospelosti... mliecko rano, kakavko pred spanim... je toho proste prilis.

drobec33
16. jún 2012

@minewka Ja som sice v tehu nepila tolko mlieka ako ty, ale pila som ho denne mozno 1/2-1 l. Nemam ani alergiu na mlieko ani na bielkovinu a ups, chybycka sa vludila. Si predstav, ze moja konzumacia mlieka v tehu spustila u mladsej dcerky alergiu. Ze aka polopravda 😉 Viac to rozoberat nebudem.

Nerozumiem celkom co si chcela povedat tym, ze si zistilo co ti chybalo. Keby si pred tym vedela a jedla castejsie aj nieco ine co obsahuje naozaj dost vapnika, tak by si nepila iba tolko mlieka. Prepac, to je cista psychologia. Si nan zvyknuta, tak si automaticky po nom siahla 😉

Este jedna vec mi napadla. Je dnes velmi moderne vela novych veci zatracovat a povazovat za absurdne iba preto, ze tomu clovek nerozumie, vie iba z pocutia...ale viac sa o to nezaujima. Z akehokolvek dovodu. To este neznamena, ze na tom nieco nie je pravda. Alebo som asi jedina svetla vynimka a potom pardon 😉 Ako sa hovori, na kazdom splechu, pravdy trochu.

radlinka
16. jún 2012

@irriss mnam vona Talianska 😝 este napis, ake bulicky a coko dobroty mate doma 😀

libka1
16. jún 2012

@estterka nevedela, a stale o tom nie som presvedcena

@vejula netrvdim ze je nevyhnutne, ale to ze jeho pitim spachame na svojom tele, pecienke, oblickach a neviem na com este obrovsku paseku... to mi pride take iste extremisticke ako ked niekto tvrdi ze treba zit len na mlieku...

hradnapani
16. jún 2012

tiez som este nepocula, ze by tehotne nemohli mlieko. Ale prave som citala clanok na rodinke.sk o tom, ci moze dlhdobe dojcenie prispiet k osteoporoze a v komentaroch jedna citatelka napisala nieco, nad cim som uvazovala uz davno, ale ona to vyjadrila uplne jasne: (davam to sem preto, lebo to suvisi aj s materstvom, a kedze sme tu mamy, sucasne i buduce... len tak na zamyslenie...):
"Aby krava v mliekarenskom priemysle mohla tvorit mlieko, musi byt oplodnena (v podstate znasilnena) a teliatko jej po narodeni odoberu (aky silny stres uz na biologickej urovni sposobuje separacia matke a dietatu je dost dobre vedecky overeny fakt, ktory mozu potvrdit aj niektore separovane maminy po porode), toto zazije niekolkokrat za zivot. Na podporu mliekotvorby dostava umele hormony, mlieko je odsavane nasilne (ziadne aventacke odsavacky) a mechanicky bez uhladu na to ci je vemeno preplnene alebo uz prazdne, dochadza k poraneniam a zapalom, na ktore su nasadzane lieky... O dalsej chemii, strave a zivotnych podmienkach by este bolo co... Ak uz je ludom jedno, co taka bezna dojnica za svoj zivot musi pretrpiet, nemalo by im byt jedno, ze to vsetko ovplyvnuje aj skladbu mlieka, ktore piju. "

minewka
16. jún 2012

@drobec33
MYslíš si, že tvoje dieťa má alergiu , pretože si pila mlieko? No dobre no. A mliečno biele vlasy náhodou z toho mlieka nemá? 😅 "viac rozoberať nebudem".
Nemusí ťa zaujímať, aké ochorenie som po tehu mala (rozvinulo sa počas tehu) - áno, bolo to ochorenie priamo súvisiace s regulovaním vápnika v tele.A toto ochorenie stále trvá.
Nikdy v živote som predtým nebola milovník mlieka, sem tam som vypila pohár, to je všetko. (nerátam mliečne výrobky). Ani po pôrode. Celkom určite tá chuť priamo na mlieko (nie niečo "mliečne" - ale mlieko) mala svoj dôvod. A celkom určite nebol psychologický. Asi si si poriadne neprečítala, že som nepila mlieko, lebo "sa to má."
Nielenže mám dosť vedomostí, ale viem ich aj dostatočne odborne spracovať.
Nože sa ešte poriadne pozri do svojej vešteckej gule a ešte mi chvíľku píš o tom, čo som jedla 😀 😉

Kľudne buď "jediná svetlá výnimka", keď ťa to poteší.

A každý nech papká čo len chce, poprípade nech sa poradí so svetlými výnimkami. 😅 😀 😉 😝
Stojím si veru za tým, že telo samé vie, čo je pre neho dobré. 😉

ervenka
16. jún 2012

@anjelicek26 Nie, ja nekupujem ziadnu BLBU sunku. Este si asi nepocula o tom,ze ked vcely ochoreju- ano aj to sa stava, tak dostavaju antibiatika? Potom aj v tom mede su stopy antibiotik. Taky med by sa mal vyhodit, a nie predavat. Skladovat by sa mal v skle, ziadne plastove nadoby.
Pred nedavnom sa tvrdilo aka je napr. mast nezdrava- a teraz vedci zistili, ze na vyprazanie je najlepsia.

drobec33
16. jún 2012

@minewka co na toto napisat 😕 Idem sa pozriet do svojej vesteckej gule a komunikovat s niekym, kto mi za to stoji 😝 Prajem vela zdravia 😉

minewka
16. jún 2012

@alenka600 ja osobne olivový olej si dávam aj na chlieb..alebo nakrájam paradajky, soľ, čierne korenie, polejem olivovým olejom, mozzarelka...mňam, mňam...

Ale mne "dodáva" olej moja teta, pestujú v ITA, je domáci, doma lisovaný...tá chuť je iná...ako z obchodu...

minewka
16. jún 2012

@drobec33 díky, díky, aj tebe prajem veľa zdravia 🙂 😵 to je hlavné.

anjelicek26
16. jún 2012

@ervenka - pozri ja viem presne, od koho tie veci kupujem, viem ako ich robi, bola som uz aj pomahat 😅 😅 Ono toto je o tom vediet, odkial veci pochadzaju, ako ich robia a potom moze vzniknut nieco ako - dovera v potraviny.

klemente
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duracelko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre