Môže tehotná papať mliečne výrobky a piť mlieko?

babybuterfly
15. jún 2012

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či môžem ako tehotná piť mlieko a jesť mliečne výrobky. Ďakujem za odpovede.
Katka.

vejula
16. jún 2012

@libka1 však ja nehovorim, že sa ničo môže stať tehulke z mlieka.... JA ho tiež pijem, každy den si rano zalievam nejake musli, alebo guličky... JA len vravim, že podla mna sa jeho vyznam precenuje, obsah vapnika nieje až taky extra vysoky, ako som pisala v maku je ho 20x viac....

jabadaba
16. jún 2012

@mahalo nejem nektarinky. 🙂 Nechutia mi. Pre mna nechutny hybrid. 😉 Rovnako nemam velmi doveru v takto upravovane potraviny, su to zasahy, o dosledkoch ktorych nemame este ani paru, kedze sa to deje relativne kratko. Az cas ukaze. Ale iste podozrenia z negativnych ucinkov su, zrejme z vody sa tie vyskumy nevarili. Ono, pravda byva vzdy niekde uprostred a asi to plati. Ale naozaj az ten cas prinesie jasnejsie zavery.

Myslienka modifikacie....hm, ci je pekna si nie som ista. Biznis, za vsetkym hladaj predovsetkym tvrdy biznis. Ziaden altruizmus v tom ja nevidim. Chce sa vyrabat v kvantach, za menej, s cielom vyssich ziskov. Tot matematika ludstva. A pekne sa to schova za uslachtilu myslienku uzivenia tooooolkych ludi....jo jo, bachorky starej mamy. Ale je to lubivejsie, masy to zeru.😉

Vies co, keby sme neboli taki pazravi tak by nebolo treba ziadnych genetickych modifikacii pre zvysenie produkcie a pod. Ludi je stale viac a viac, viac a viac s prepacenim doslova zeru, heslom doby je kvantita na ukor kvality, masy potrebuju kvanta a denne. A potom to tak aj vyzera. Mne staci vidiet tie nakupne voziky v potravinach ked idu Vianoce, Velka noc a ine dni volna. Chce sa mi blit pravidelne. Tony nezratelnych drekov, hlavne, ze je to lacne, dorobene v kvantach a pre masy..... nuz a tak to je aj s mliekom. Riedi sa na zbrndu, pancuje kdecim, bali sa do kadecoho lebo sklenene eko flase sa nenosia, to by sme nemohli nahrabat do kosika cely karton, ze jo...a tak tu to mame. Mame c osme chceli. Aj to mlieko nam uz skodi a necudujem sa. Taka zbrnda lacna nejde k duhu asi nikomu. No ale dovod vidime v nezmyselnych argumentoch, ze pit mlieko v dospelosti je zcestne. No ja neviem co je vlastne zcestnejsie.

feb13
16. jún 2012

@babybuterfly Ahoj myslim si ze okolo mlieka koluje medzi ludmi vela mytov, napriklad par dni dozadu som citala prave tu na konikovi ze mlieko sposobuje rakovinu... ale ze kto vymysla taketo blbosti neviem. Kravske mlieko je v podstate materske mlieko pre teliatko, akoze ma iny pomer vyzivnych latok nez zenske mlieko ale bez ohladu na to si myslim ze je zdrave. A nasa populacia je geneticky adaptovana pit mlieko, ved ho pijeme odveky. Dalsia vec - vzdy si treba pozriet aj to, odkial informacie pochadzaju lebo vraj v Amerike je mlieko dost casto kontaminovane antibiotikami a roznymi chemikaliami a v obchode sa da len tazko najst naozaj ciste kvalitne mlieko. Preto sa v americkych clankoch niekedy pise ze mlieko je nezdrave alebo skodlive. Ale podla mna to u nas neplati.

malinkaaninka
17. jún 2012

to by človek neveril koľko odborníčok sa nájde v jednej téme 🤐

mahalo
17. jún 2012

@jabadaba polovica potravin ktore jes su slachtene, nielen nekarinky 😉 Iste podozrenia..to su take vyjadrenia sory..nic nevypovedaju. Ved ukaze cas, ja som velmi kriticky clovek, ale ziadny extrem nie je dorby 😉 ani ten, ze sa na vsetko pozeras len z negativnej strany. Svet nie je ciernobiely. Tieto veci c GMO nevymyslav laboratoriu nenazrany majitel velkochovov..vymyslaju ich vedci a medzi nimi je skutocne vela ludomilov, ktori sa usiluju najst veci zlepsit z peknych dovodov..mysliet si, ze vsetci vedci na svete to robia len kvoli peniazom je tiez riadny extremik 😉 A s ostatkom suhlasim..o tom niet ziadnych pochyb..lenze je este prilis futuristicke nazdavat sa, ze niekto moze ludstvo zmenit..kazdy moze zmenit akurat sam seba podla mna. Viac nez polovica potravin na svete skonci v kosi! Preto je aj zivotni styl tzv, freegani/freeganstvo - ludia ktori spostredkuvaju veci urcene na vyhodenie..to je napr. ze jedia z konajnerov - vyhodenych potravin..pricom nie su bezdomovci 😉

@feb13 adaptacia na nejaku potravinu trva tisicky rokov, nie len par generacii, ci storoci. Ja si nemyslim, ze nase mlieka v krabici su teda zdrave, a praveho mliecka maju tiez malo 😉 najlepsie cerstve kozie mlieko..to je pre cloveka najlepsie prijatelne.

velvet26
17. jún 2012

nie ze ci mozes, ale musis papat, aby malo babatko dostatok vapnika na jeho vyvoj, takze sup sup naliat mliecko a spapat jogurt, dobru chut 😉

jabadaba
17. jún 2012

@mahalo hm, ked ja Ti uz nejako neverim na altruizmus. Co narobim, clovek prehodnocuje aj skusenostami. Jedna vec je zapaleny vedec s dobrym umyslom a druha je niekto komu v momente zablikaju ocicka od radosti pri predstave co vsetko vytrieska z vedcovej prace. Cize nie vedci samotni, tych som ani nemyslela. Ludia proste zneuziju vsetko, aj dobre, v prospech ludi vytvorene objavy. 😉 A uz ma nepresvedci o opaku nic. Bohuzial.

mahalo
17. jún 2012

@jabadaba tak to mi je luto.

vejula
18. jún 2012

@mahalo
@mahalo kočky, zhliadla som že sa bavyte o geneticky modifikovanych potravinach. Ja len, že som minule videla nejaky dokument a bolo tam, že za vznik lysterie môže geneticky modifikovana kukurica, ktora sice ešte priamo nespôsobovala lysterkiu, ale ked ju zožral dobytok potom tušim jej produkty alebo vykaly neviem presne čo, už lysteriu obsahovali. Takže fakt nie všetko, čo sa zda byť bezpečne konieck koncov aj bezpečne je

luciamm
28. mar 2014

Ci moze? Musi! Vapnik teraz velmi potrebujes, ak ho nedas babatku prostrednictvom mlicnych vyrobkov, bude si ho brat z tvojich "zasob" a to moze sposobit aj napr vypadavanie zubov :-/

lyzzy
28. mar 2014

ja viem,ze tato tema je uz stara....ale ja neverim ze jedna dospela zenska dokaze polozit takuto stupidnu otazku

moonlightflower
28. mar 2014

otázka znie, aké mlieko. dlhodobo sa pochybuje o prospešnosti kravského mlieka na ľudský organizmus. Spochybňuje sa schopnosť organizmu vstrebávať živiny z kravského mlieka, dokonca odtučnené mlieko (okrem toho, že už neobsahuje vitamíny rozpustné v tukoch) by mohlo vápnik odbúravať (podobne ako destilovaná voda odbúrava z tela minerály).
Tvrdé syry sú lepším zdrojom vápnika. Alebo jogurty, a celkovo skôr výrobky z mlieka. A ak už nám ide hlavne o ten vápnik, v takej brokolici ho je oveľa viac ako v mlieku. Navyše sa polemizuje o tom, že pitie mlieka v tehotenstve môže u dieťaťa rozvinúť alergie (naopak jablká a oriešky okrem arašidov by mali pred alergiami chrániť).
Takže mlieko je veľmi kontroverzná téma a každý si musí vybrať svoju cestu.

katulka74
28. mar 2014

To co je za otazka? Tehotenstvo nie je choroba....Jedz vsetko co ti chuti .........

nanulik
28. mar 2014

mlieko a mliečne výrobky v tehu? určite nie!!! mohla by tým sposobiť problémy v prenatálnom vývoji dieťaťa, predčasný porod či nizku porodnu váhu. a neskor by to mohlo sposobiť aj ťažkosti v živote dieťaťa. (😲😀)

sweetangel20
28. mar 2014

@nanulik toto bolo dobré 😀😀😀😀

lencika
30. mar 2014

mna otazky tohto typy dokazu nenormalne pobavit, dievcata ste tehotne nemate rakovinu hrubeho creva ani ziadne zaludocne problemy

sandrika1986
9. júl 2014

Samozrejme, že môžeš.... 🙂

lucinkaboz
9. júl 2014

prosím Vás prestante ju strašiť tym,akoby zena mohla potratiť,prestante tolko čitat tie hluposti,pretože zachvílku nebudete uz co mat jesť,predčasny porord,nizka váha? to mate odkial z ktorého článku? daj si co ti chutí.....zdravsie je sice kozie mlieko....ale to je kazdeho rozhodnutie....
sojove mlieko je napriklad zakazané endokrinologmi.....prečo? lebo naruša činnost stitnej zlazy.....toto plati niekolko rokov a je to známa a overená vec...

lucinkaboz
9. júl 2014

@vejula ale ked si kupiš akekolvek mlieko,ktoré stoji v krabici v pulte bez chladaku aj pol roka,na tom zdrave určite nieč nie je

labajka
11. júl 2014

to ako o čom točí táto téma?????? ja už nechápem ...........☹

martakmilan
13. nov 2014

No dobrý večer vy docentky tehotenstva.Som otec budúcej mamičky.Od trinástich rokov má Crohnovu chorobu a teraz v prvom trimestri gravidity jej doktor zakázal mlieko a mliečne výrobky.Tak čo teraz poradíte?

kristinaanna
13. nov 2014

@martakmilan nepiť v prvom trimestri mlieko?!

petratina
24. aug 2015

Odhaduje sa ze ludia piju kravske mlieko asi 10000 rokov. Zistilo sa ze mlieko pasterizovane a homogenizovane sposobuje rozne alergie. Deti zijuce na farmach ktore piju cerstve a neupravene mlieko nemaju takmer ziadne alergie a intolerancie. Takze kupovatt mlieko z automatov na mlieko alebo kto ma moznost kupit od sukromneho farmara na dedine. Kravy volne sa pasuce na ktore svieti slnko maju najzdravsie mlieko. Ja som mlieko takmer vobec nepila ale teraz v 2 trimestri od 20 tyzdna sa doslova trasiem za mliekom. Vypijem aj 3 salky denne. Tehotna zena by mala nasluchat svojmu telu a dodat mu co si pyta. Na internete sa dnes vela polemizuje a strasi. Nasi predkovia mali jednoduchu stravu, prevazne obilninovo mliecnu bez umelych vytaminov atd. a sme tu, krasni a zdravi.

nikolatom
29. jan 2021

Moja sesternica nepila mlieko pretože ju z toho nadvyhovalo.... Nie tým, že bola tehotná, ale aj pred tým... Nevedela vypiť ani pohár.... Tým, že ho nekonzumovala ani celé tehotenstvo, tak hneď prišli aj dôsledky..... Malý nechcem taktiež prijať žiadne mliečko dokonca ani to jej.... Prešli si dosť dlhou cestou v nemocniciach.... Prešlo už 6 roov6a doteraz ma problémy.... Nemôže mliečko... Vajíčka... Sóju... Atď.... Čiže papať všetko ako vám chutí.... Ja sama som tehotná... A zistili mi pred 2 rokmi intoleranciu na mlieko, ale snažím sa jesť a piť aj normalne v úplnom malom množstve... Už keď chcem k niečomu pohar mliečka dám si to svoje...aby som neriskovala kŕče a pod..... Ale neobmedzovat sa vôbec v ničom.... Naše babky papali a robili stále všetko.... To len teraz sa stále vymýšľa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre