Ako je to s otehotnením počas kojenia?

sylwi23
2. júl 2016

Zdravím práve mi končí šestonedelie, ale sex už je u nas davnejsie pravidelný naša ochrana je prerušovanie.... Ja cítim že sa mi to ta ěste nerozbehlo tak isto to bolo pri obidvoch synov až po 6 mes. mi postupne nastala Ms... Gyn. tvrdí, že šanca je veľmi malá keď plno kojím, ale je. Pýtala som sa jej či vidí ovul. Povedala, že mám už dozrete vajíčko, ktoré čaká.... Dobre to chápem, že tým že kojím sa mi proste to vajíčko neuvolní? Pýtam sa lebo niekedy keď to na nás príde tak buď dosť riskujeme alebo máme chuť na plno a ja mám vnútorný pocit , že je to ok, že ajtak nemám ovuláciu tak sa nič nestane,,,, Môžem otehotnieť aj bez toho aby som mala ovuláciu? Lebo lekárka niečo také spomínala... Predpokladám, že to funguje asi tak že mne sa práve vtedy vypudí to prvé vajíčko počas milovania, ale hocikedy v tých dňoch alebo po ňom a oplodnenie nastane bez toho aby som vôbec dostala moju prvú Ms. Chápem to dobre? Fakt otázka z Biológie🙂 Je to naše tretie bábo ja som do budúcna otvorená ešte pre jedno naozaj posledné. Mala som práve 30 rokov a pôrod bol krásny malú si absolútne užívam tak ako aj tehotenstvo a pôrod. Otehotnel niekto z Vás v šestonedelí alebo keď ste mali ešte malé bábo? Ak hej stalo sa to tak že ste si nedávali pozor? A povedali ste si však aj tak sa nič nemôže stať keď Ms nemám...? Pa a ďakujem 😉

babatkoo
2. júl 2016

@modraslza nie nemyslim si ze ma chrani, ja prave dufam ze sa zadari aj cez to 🙂 uz by som chcela moc druhe

babatkoo
2. júl 2016

@katka1981 ale ja tuzim/tuzime mat druhe babo a preto si nedavame pozor ;) viem ze kojenie nie je antika. Mam 34 nie 16

ivetkab.
2. júl 2016

@sylwi23 ja som nevedela otehotnieť kým som kojila. Musela som zakaždým prestať kojiť a potom to už vyšlo. Mne zase lekárka povedala, že som jedna z mála žien, u ktorých to takto funguje, že kým kojím a nemám MS, tak neotehotniem. Moja sestra tiež nemala MS a tiež kojila a do roka sa jej narodil druhý syn. takže žiadna istota v tom nie je. Proste, buď, alebo ... 😀

babatkoo
2. júl 2016

@bajana tajne v to dufam 🙂 tento tyzden som si robila test ale bol negativny :( nechcem maleho prestat kojit takze musime cakat ci mi pride mrcha a potom sa zaradit do klasickeho rezimu alebo dufam v zazrak

babatkoo
2. júl 2016

@katka1981 a neviem preco nezodpovednost? My druhe dieta chceme preto si pozor nedavame 🙂

modraslza
2. júl 2016

@babatkoo zavidim sily na druhe babo tesne po prvom...ja sa este spamatavam a mala ma uz 3roky, zaciname na jesen druhe kolo 🙂

sylwi23
autor
2. júl 2016

Inak od čoho závisí že jedna má Ms a druhá nie podla je to hormonálna záležitosť. Alebo od čoho bude závisieť kedy sa mne to čakajúce vajíčko uvolní .... podla mna je to hormonálna vec či?

sylwi23
autor
2. júl 2016

drzim palce nech vam to druhé príde mat viac detí je úzasne

modraslza
2. júl 2016

@sylwi23 ktovie, mozno je jedna zena nastavena tak a ina hentak 🙂

sardinka335
2. júl 2016

@babatkoo tak ale z tvojho prispevku to tak nevyznelo. Nikto tu nema veštecku gulu, ze vie ako si to myslela. Ak dieta planuješ tak nie je o čom. Zial, su aj zeny, ktore si to mozu vysvetliť ako formu antikoncepcie a ver tomu ze ich nie je malo, ktore si to myslia a ,,chodia po svete,,.

babatkoo
2. júl 2016

@modraslza my sme mali s muzom problemy pri ceste k babatku. Potratila som 2 x, potom mimomaternicove kde mi zobrali vajickovod, takze cesta k zivemu zdravemu babatku nam trvala 7 rokov. Preto sa snazime hned tak skoro. Maly mal 6 mesiacov ked sme zacali.... neviem ci mam skocit gynekologovi na vy olavacku alebo to nechat na prirodu.

babatkoo
2. júl 2016

@sardinka335 ano uvedomujem si ze som neuviedla celu informaciu 🙂 teda my verime ze kojenie nie je antika 🙂

salome51
2. júl 2016

@sylwi23 my sme ako predchádzanie otehotneniu používali výlučne prerušovanú súlož a to nám fungovalo 5 rokov. Ibaže my sme boli pripravený kedykoľvek dieťatko prijať, takže sme neriešili do akej miery je prerušovaná súlož dobrá "antikoncepcia". Fungovalo nám to aj po narodení syna. Teraz už premýšľam ako to budeme riešiť po narodení druhého syna. Nie som veľmi presvedčená o tom, čí sa budem spoliehať len na prerušovanú súlož. Určite ťa kojenie pred otehotnením neochráni. Treba si to premyslieť a chrániť sa 😉

modraslza
2. júl 2016

@babatkoo tak drzim palce nech to pride cim kor...skus radcej s lekarom sa poradit, na modry konik by som sa nespoliehala na tvojom mieste 😉 lekar lepsie pozna tvoj pripad a preto urcite lepsie poradi 😉

katka1981
2. júl 2016

@babatkoo, tak to je potom, ine, vela stastie, nech sa vam naplnia tuzby

katka1981
2. júl 2016

@babatkoo, ved jasne, ked planujete druhe to je ina rec. Inak by som si tiez priala nemat po porode MS co najdlhsie, ja som dostala hned po sestonedeli.

sylwi23
autor
2. júl 2016

Ja som Ms dostala tak po troch mesiacoch ale najprv len taku slabu teraz som zvedava kedy a dostaví ... Zatial len cakajuce vajícko sranda ako to v tom nasom tele funguje 😉

siska53
2. júl 2016

@sylwi23 kamoska,co mava ovulku tak dva-trikrat do roka,tak prisla k druhemu babu.. Takze pokojne namiesto menzesu moze prist tehotenstvo..
Ja som dostala menzes vzdy az po dodojceni,rsp.obmedzeni dojcnenia na 1denne.
A k prvemu babu sme prisli z "davania si pozor".. Ja som mavala menzey hocikedy,navyse poposuvany noredisteronom zoparkrat.. A tesne pred ms som.otehotnela..to som zistila spatne vypoctami,lebo mi to neslo do hlavy a vsetulinko vsetko tomu nasvedcuje,ze to bolo tak.

ukulela
2. júl 2016

@sylwi23 segra dostala ms este v case, ked plne kojila. ja az ked mal maly 8 mesiacov, ale vajicka som mala uz na kontrole po 6stonedeli. a niektore nemaju kramy ani 2 roky po porode... tak si vyber,
ja prerusovanu suloz neuznavam, ani moj chlap nie. nikdy nema proble natiahnut si gumu.
a ano, ako uz bolo vysvetlene, moze sa stat, ze otehotnies sko, ako dostanes ms.skratka chlapovi ujde pocas/pred prvou ovulaciou a je to tam.

modraslza
2. júl 2016

@maria117 super 🙂

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre