Vyvolanie pôrodu pred termínom

nature01
27. júl 2021

Ahojte, vyvolávali niekomu pôrod niekoľko dní pred termínom? Aké s tým máte skúsenosti? Krčok je tuhý, bez zmeny.

bluka2
27. júl 2021

Na čo tam vlastne inak si, ked je vsetko v poriadku? Ide ti o tie prietoky a CTG kazde tri dni? lebo to sa v zahranici vacsinou ani nerobí a už vôbec nie tak často, tak možno to ani nie treba . Skus inu porodnicu.

nature01
autor
27. júl 2021

@bluka2 lebo je bábätko menšie, ale ono už stále bude brané ako menšie, veď to by muselo pribrať kilo aby to dobehol. Podstatné je podľa mňa to, že priberá. A bolo mi povedané, že teraz je to v poriadku ale o dva dni nemusí byť. Je to tu síce psychicky náročné, ale keď som to tu už toľko vydržala tak vydržím, keď ho sledujú dennodenne. Len ten zaťažovy test + vyvolávanie pôrodu mi stále nejde do hlavy a už som z toho na nervy ako stále rozmýšľam, ze čo je najslávnejšie riešenie.

lienka.7
27. júl 2021

@nature01 tiez ma napadlo ze ina porodnica... ked mas tuhy krcok, to bude fakt brutal. Aj kamaratla takto presne dopadla.
3 dni ta nechaju vytrapit a potom aj tak sekcia.. no to ti ju mozu urobit hned a vyhnes vsetkym tym neprijemnostiam a pod. ... ja by som taketo pokusy na zenach proste zakazala 👎👎👎

danieladeley
27. júl 2021

Fuha, no potom vsetkom co tu citam, by som sa asi velmi rychlo poobzerala po inej nemocnici a porodnikovi. Ak je dovod na vyvolanie vazne iba nizka vaha, to nie je dovod. A este 2600??? ved to je uplne normalna vaha. Tolko presne mal podla sona moj pri vyvolavani, ale uz som 11 dni prenasala a nakoniec z toho bolo 3650. Urcite by som do seba nedala nic pichat, umelo vyvolavat, je to hruza, hormony sa ti zblaznia, radim ti ako niekto, kto to ma za sebou 2x.

nature01
autor
27. júl 2021

@barus26 tu sa akože celkom trafili, čo som počula baby, ktoré odtiaľto išli tak bol cca rozdiel 200g, ale aj tak si myslím, že keby vydržím do termínu tak tie 3kg bude mať malý aj s prehľadom 🙂 Alebo aj keby nevydrží do termínu tak mi to vôbec nevadí, hlavne že sa vypýtal na svet sám.

bluka2
27. júl 2021

Fakt neetické postupy, podľa mňa to už chcú ukončiť a potom sa tváriť, ako ta akutnou sekciou zachránili. Asi chcú mať zo seba lepší pocit. V živote by som im na tu hru nepristúpila.
Skús si pozrieť, ako to má pre bábo význam, dovyvijat sa, prejsť si porodnymi cestami a aj pre teba, pre dojčenie... Mali by si sa aj tí doktori dovzdelavat, aj keď oni podľa mňa dobre vedia, len im je úplne jedno, o čo teba a tvoje bábo môžu pripraviť, hlavne, že to majú vo svojich rukách, pocit moci. Fakt sa tam cítiš pripravená rodiť, keď vidíš ten prístup? Lebo teraz si môžeš všetko premyslieť v kľude, ale v kontrakciach to bude ťažšie

bluka2
27. júl 2021

@nature01 a čo keď bude chcieť byť dlhšie ako do termínu? Veď je to len termín, gausova krivka a môže byť, že sa má narodiť týždeň po termíne, čo je úplne normálne tiež. Ako sa potom ubranis?

barus26
27. júl 2021

@nature01 tam kde som ležala ja tiež sa babam väčšinou trafili. ležala som tam aj ako tehotná a potom aj keď som porodila samozjreme. No mne sa netrafili

barus26
27. júl 2021

@nature01 a to aby som povedala tak bábätko mi merala celé tehu moja gynda, potom ďalšie 3 doktorky v nemocnici… Podľa všetkých bolq stále menšia, celu tehu.. stále ze je aj 3 týždne pozadu.. a zrazu sa mi narodilo dieta s normálnou váhou… ale to ke jedno.. Každopádne 2600g je dosť a naozaj nechápem prečo vyvolávať pôrod. No už je to na tebe že či budeš proti ním “bojovať”

nature01
autor
27. júl 2021

@bluka2 sú tu veľmi dobrí doktori, nemôžem povedať krivé slovo, ale majú také postupy, že každá druhá ide na vyvolávačku, ved to tu vidím už. Lebo je to pohodlnejšie pre nich ako čakať a na druhej strane im istotne už zaberam miesto keďže nečakali, že tu budem tak dlho 😀 Tu nehrozí nič také, že prenášať týždeň. Max 5 dní aj to výnimočne.

bluka2
27. júl 2021

@barus26 lebo aj tie výpočty majú svoje limity. Počítajú to podľa dĺžky kosti a môže byť, že má dieťa iba kratšie alebo dlhšie nohy, ako priemerný plod. Nemusia byť všetci rovnakí. Preto výpočet vyjde u niekoho presnejšie a u niekoho menej

barus26
27. júl 2021

@bluka2 ja som bola kvôli tomu celé tehu v strese, že je malička. od 29tt mi ešte hrozil aj predčasný pôrod tak som sa bála dvojnásobne… no proste sú tie merania preto +-500g…

bluka2
27. júl 2021

@nature01 porodiť po termíne neznamená prenášanie. Bežná dĺžka tehotenstva je 38-42 týždňov. Ja už nemám viac čo dodať, ja by som odtiaľ hneď vypadla, veď to znie hrozne, ale daj pot vedieť, ako si dopadla. Držím palce

nature01
autor
27. júl 2021

No a presne to mi povedal aj iný lekár keď som to s nim konzultovala. Že on vidí na ultrazvuku, že bábo bude mať výšku po mne pretože má kratšie nohy, že nebude dlhý. Ja mám fakt krátke nohy aj môj otec ich má takže genetika ako vyšitá 😀 Každopádne som rada, že nie som ja padnuta na hlavu a niekto to vníma rovnako ako ja, že toto nie je v poriadku s tým vyvolávanim. V piatok mám vyšetrenie tak sa uvidí, ale verím tomu, že sa vyvolavaniu vyhnem 🙂

beronsche
27. júl 2021

@nature01 fakt dobry doktor zvazi vsetky okolnosti, neurobi zaver na zaklade jedneho faktu a uz vobec nebude "neprijemny", ak nim navrhovany postup neprejde. .tam kde su fakt dobri doktori nepojde kazda druha na vyvolavacku, pretoze taki vedia, ze ake rizika so sebou prinasa vyvolavany porod (tiesen plodu a naslednu akutnu sekciu)
Ja by som zvazila inu porodnicu a nazor ineho lekara. Ak pre nic ine, tak kvoli obtiaznej komunikacii s lekarmi a personalom.
Drzim palce!

nature01
autor
27. júl 2021

@beronsche môj problém je ten, že ja hneď začnem panikariť a stresovať a v tom momente mi dochádzajú argumenty sa s niekym dohadovať a vysvetlovať prečo nechcem to a to. Ale ved koniec koncov musia vidieť, že mi to asi nie je jedno a samozrejme, že chcem pre svoje dieťa to najlepšie, ved inak by som tu nebola vyše mesiaca na "pozorovaní." Ďakujem za povzbudenie 🙂

nevenka
27. júl 2021

@nature01 Ale ako si sa tam vlastne ocitla hospitalizovana? Isla si na kontrolu a oni bu bu bu? Mna ani s tym vysokym tlakom tam nenechali, dali mi lieky, magnezium, mala som si merat doma tlak, oddychovat. Keby rapidne stupol, naklusat do porodnice. Rovnako tak, keby som zacala opuchat. Bielkoviny aom v moci nemala. Inak som bola doma. Maly mal podla odhadov v 38 tt. 2700g, realne bol ale o tyzden mladsi. O tyzden na to, v 39tt. bolo meranie 2900, meral to hadam vsetko 20 minut. Isla som s malou dusickou tam na vyvolavanie. Narodil sa tesne pred ukoncenim 39tt., ale realne bol na prelome 37 a 38 tyzdna. Mal 3100g. Doktor hovoril, ze ta vaha 2700g je uplne v pohode. Tak ja neviem, co riesia a sa Ti cudujem, ze tam si a nechas sa stresovat. Takto to same tam nema sancu prist. Podla mna. Ja ale hovorim, vyvolavacka s tuhym krckom je cesta do pekla. Vravim, sesterka sa trapila 3 dni, svagrinej odtiekla voda v 38tt, trapila sa 2 dni, nie q nie povolit krcok. Ja som uz bola na 3 cm, s makkym krckom, to slo rychlo.

beronsche
27. júl 2021

@nature01 tym, ze v strese nevies adekvatne reagovat sa netrap.. ak ta zdr. personal a lekari v nemocnici neberie rovnocenne, ak ta nerespektuju a mas podla nich len robit ako ti je povedane, nepomohlo by ti ani keby si majster argumentacie... Zial.. neprijemna situacia a o to horsie, ze v porodniciach velmi bezna... ☹
Tazko takto zhodnotit, nakolko je ich postoj opodstatneny a nakolko su len zvyknuty veci urychlovat, lebo "takto sa to u nas robi.."

bluka2
29. júl 2021

No co, ako to pokracuje?

bluka2
29. júl 2021

@nature01 a citam si tvoj posledny komentar...nikomu nemusis nic vysvetľovať, prečo niečo nechceš. Stačí povedať, teraz sa mi ťažko sústredí, príďte neskôr, môžeme sa porozprávať potom. Som zvedavá, čo bolo ďalej...

nature01
autor
29. júl 2021

@bluka2 zajtra mám kontrolu, tak sa uvidí, ale už teraz som poriadne vystresovaná. Včera som mala poslíčkov tak už som verila, že sa niečo deje, ale zrejme nie. No pre zdravie bábätka budem samozrejme súhlasiť so všetkým čo navrhnú, ale nechcem oxytocin v žiadnej forme či už ako vyvolanie pôrodu alebo zaťažovy test. Doteraz čo som počula od známych tak všetko sa to nakoniec skončilo akútnym cisárskym.

nikka055
29. júl 2021

@nature01 vyvolávali mi 2t pred termínom, mala nemala uz vodu a vraj nemala ani 2kg....tyzden mi pchali tabletky do krcku kym zabrali 😆 potom to bolo rychle ...mala sa narodila ok s váhou 2700g

nature01
autor
29. júl 2021

@nikka055 a nechceli ti robiť zaťažovy oxytocinovy test? Lebo mne to ponúkali už trikrát. Že kvôli tomu, že je bábo menšie, tak že ako bude reagovať na kontrakcie. Ale aj menšie deti sa narodili prirodzene, tak nechápem.

nikka055
29. júl 2021

@nature01 nie vobec nic take ani neviem ze to existuje 🙈 mna len tymi tabletami prespikovali 😂😂

sonnenshein
29. júl 2021

@nature01 Mne robili oxy zatazovy test v 41+0 a porod sa krasne sam rozbehol.
S tym co tam na Tebe predvadzaju by som ale ze absolutne nesuhlasila, a pekne by som podpisala reverz a isla domov. Ked je vsetko ok, babo pribera, a Tvoje telo zjavne nie je pripravene rodit, neviem si predstavit ako by to mohlo dopadnut inak, ako zbytocnou sekciou.

nature01
autor
29. júl 2021

@sonnenshein ja mám strašné stresy z placenty, že by nemuselo byť niečo v poriadku. Lebo môj lekár mi ešte okolo 30tt napísal, že je na stupni 2-3 a v nemocnici som od 34 týždňa, kde mi lekári každý deň pozerajú prietoky, čiže aj placentu a tá je ešte teraz na stupni 1-2. Neviem že či to môže byť tým, že by si môj doktor mýlil (nebolo by to prvýkrát) alebo to nie je tak ľahko viditeľné tým, že ju mám uloženú vzadu. Už som z toho hotová, súhlasila by som s vyvolávanim aj teraz keby bol aspoň trochu krčok pripravený a bolo by to bez oxytocinu 🤷🏻‍♀️

sonnenshein
29. júl 2021

@nature01 Mne lekari povrdali, ze nebudem mat deti.
A hla, 3x na prvu supu, 3x prirodzeny porod. Lekari sa mozu mylit, nevidia Ti do brucha. Ak su prietoky ok, a nemaju dalsie faktami podlozitelne argumenty, naozaj nevidim dovod vyvolavat.

bluka2
29. júl 2021

@sonnenshein už ju tam dostatočne postrasili a vystresovali vsetkym čo sa dá a random číselkami.. malo by to byť trestné, keď žena potrebuje presný opak a to pohodu a rozbehnutie pôrodu.
Dôvod ostávať tam fakt žiadny nie je, diatatu by si spravila najväčšiu službu, keby si mu dopriala hormóny, aké má telo, keď je v pohode, trochu života, radosti s manželom atd.

lienka.7
29. júl 2021

@nature01 prepac ale cim dalej tym.viac mam pocit ze sa ta uz iba jednoducho chcu zbavit - odrodit.
Nechapem preco nezmenis porodnicu. Taketo stresy pre teba vobec nie su dobre. Naco daco silou mocou vyvolavat??? Ked tvoje telo este nie je pripravene ani nie su ziadne komplikacie. 3 dni ta budu trapit hokusmi pokusmi a potom aj tak skoncis s akutnou sekciou. Tak to nech ti ju urobia hned a usetris si stresy a kopec bolesti...

nature01
autor
30. júl 2021

@lienka.7 veď to je to, že čo ak sú nejaké komplikácie a nepovedali mi o nich alebo tomu zatiaľ neprikladaju takú váhu. To s tou placentou som sa napríklad vôbec nepýtala, že ako je možné, že jeden napíše už v 30tt to a iní zase úplne niečo iné a nikto mi o tom ani nepovedal pritom to je celkom vážne ak by som ju mala prezretú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre