Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nakup
16. okt 2012

@fialkaa ja robievam tvarohový krémovník a je dobrý cesto : 22dkg hr. múka, 12 dkg smetol, 12 dkg pr. cukor, 1 vajce, 2 žĺtky, 1 lyžica kakaa, 1 lyžička práš. do pečiva, z prísad vypracuješ cesto a roztlačíš ho na celú plochu plech. V mixéry spracuješ všetky suroviny na plnku :0,5l mlieka, 50 dkg tvarohu, 15 dkg pr. cukor, 1 zlatý klas, 1 lyžička majzény, 1,5 dcl oleja, 1 vajce, 3 žĺtky, 1 vanilka postupne vetko sa na prvý krát nezmesti v miske si to domiešaš, hmotu potom vyleješ na cesto a pečieme v stredne teplej rúre, a nakoniec sneh bielka ktoré ti ostali 5 ks a 5 lyžíc kr. cukor vyšlahášna tuhý sneh a navrstvíš ho nie na celkom dopečený koláč potom pečieš ešte asi 10 min. aby sa sneh trošku sfarbil a vyzerá dobre keď chladne na snehu sa ti robia také medové guličky 😉

eva7780
16. okt 2012

rybka na masle a paprikové zemiaky

diusik
16. okt 2012

@danielaj tie smotanove mnam,super napad

rastulka
16. okt 2012

@gianni Mysliš kuracie nožičky?Ani u nas nesmu chybat z polievky 😀 Aj malej chutia 😀 😉

nakup
16. okt 2012

@rastulka prosím ťa čo z nich vyjedá ?

gianni
16. okt 2012

@rastulka hej presne tie nožičky 🙂,len škoda že ich nedávajú ku každej kure...

natal12
16. okt 2012

@danielaj vyzeraju uzasne tie palacinky 🙂 aj ja som robila ale dzemove a nutelove mnam 😉 med mám ale skoda ze nemam orechy :(

katushka16
16. okt 2012

my dnes kuracia polievka ešte z nedele a kapustné fliačky🙂mm má kuracie mäso obraté z polievky,so zeleninou a pyré zemiaky.a robila som osie hniezda-škoricové a kakaové,moja premiéra🙂,zostali už len 4ks z 34🙂

rastulka
16. okt 2012

@nakup No,ona vlastne nič 🙂 len to cmulka 😉 ale šak tam je normalne "take masko" ako na br.paprčkach 😉

rastulka
16. okt 2012

@gianni škoda hej 😒 my naštastie mame vlastne domace 😉

fordikford
16. okt 2012

@megika1 dakujem zajtra skušam ak stihnem 🙂

irsina83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
16. okt 2012

@joannas este to tak aby som pre nu isla-dovezu ju 😀 😀 😀 teda doviezli ju 😀 😀 😀 ,akurat som dorazila pred PC z kupelky 😀 😀
@danielaj slane palacinky mnaaaaam

danielaj
17. okt 2012

dobré ránko, dnes varím šošovicovú omáčku z červenej lúpanej šošovice, karfiolové placky so zemiakmi, šalát z čínskej kapusty a urobím k tomu aj cesnakový dressig 😉

danielaj
17. okt 2012

@rastulka zlatenko, aj naša rada tak objedá paprčky - tiež máme naše domáce 😉

ifkael
17. okt 2012

Dnes vooobec netusim co varit

ifkael
17. okt 2012

http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Carbonara takze toto, polievku este netusim, chcem urobit skoricove hniezda..a na zajtra spanielsky vtacik.

jankamarcel
17. okt 2012

@ifkael ja rozmýšlam nad koložvárskou kapustou alebo francúzkymi zemiakmi,ale bude ta koložvarska,dcéra ju zbožňuje 😝

womankc
17. okt 2012

Tak ja včera - paradajková polievočka s mrveničkou - dostala som aj pochvalu,od všetkých, ale teda najmä od najmenšej 4r. , že " maminka mňamky mňam je to dobrotka a maminka ty si dobuá kucháuka", ona má také hlášky niekedy, v sobotu som zmývala dlážku a ona prišla odzadu a stála a naraz cítim, ako ma hladká po zadku , tak som sa otočila, že ju zahriaknem, že čo robí a ona na to , že " maminka ty máš kuásny zadok, vieš? " no tak som jej už nič ani nemohla povedať heheh, sa jej páčil asi véééééľký balón jej to pripomínalo 😀 , no a donútim ich dnes dojesť tie halušky a na zajtra som si vybrala rybky, asi opečiem vo vínovom cestíčku a urobím im nejaký zemiakový light šalát a k tomu polievka z bravčovej kosti asi sedliacka so šampiónmi

womankc
17. okt 2012

@lucka1987 ja robím roky mamin recept , hladká múka tuším 350g, 1 tuk / hera , palmarín / štipku soli , cca 50 až 100g práškového cukru, jedno vajce / ja dávam aj o žĺtko aj dve viac, bielka nechám na potretie/ a 8 lyžíc vody. Vymiešaš si cesto do hladka a musí byť také tuhšie , ale nie zas tvrdé a dáš aspoň na pol hodinky do ľadničky. Super sa s ním pracuje a je vynikajúce . Ja ho teda robím už roky od oka , tak ti ešte zajtra presný rozmer múky , čo mala mama v recepte pošlem. ja si totiž podľa potreby tú múku dosýpam a ešte som mala veľmi chutný recept na cesto s octom aj to ti pridám, teda ak nezabudnem 😀 , plnky môžeš dávať aké chceš, a potiera ť nemusíš len bielkom, samozrejme aj masťou, alebo olejom, čo máš rada

womankc
17. okt 2012

@fialkaa a aké cesto to bolo, ja mám taký , kde je orechové trené cesto na spodu, v strede je tvaroh a na vrchu je sneh z bielkov a je ešte jeden , tam je linecké cesto na spodu / to sa potiera džemom, ale nemusí sa / na to tvaroh a na to piškótové cesto a to by mohlo zodpovedať tomu tvojmu koláču, je šťavnatý a super

womankc
17. okt 2012

@lucka1987 ježíš prepáč , hlava mi dnes lieta v oblakoch, nie 8 lyžíc vody, ale mlieka !!!!!!!! ešteže som si to všimla, ostatné platí 😉

lucka1987
17. okt 2012

@womankc ok, vyskusam ais aj dnes. hadam to vyjde... 😀 aj ked velakrat so mlieko nahradila vodou v ceste, ked som nemala a nic sa nestalo. tak t si sa az tak hrozne nepomylila. 😀 😀 😀

lucikatn
17. okt 2012

@lucka1987 ja robievam už len podľa tohto receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19295 a je fantastická - vôbec sa netrhá ani nelepí - proste jedna radosť 😀

maria.vinea
17. okt 2012

@womankc
ahoj ako robis vinove cesticko?

zklimekova
17. okt 2012

dnes paradajková polievka s haluškami a karbonátky z ovsenných vločiek, podľa receptu čo som tu minulý týždeň získala ,k tomu zemiačky 🙂...tak som dnes sama zvedavá hlavne na naše druhé jedlo 🙂

womankc
17. okt 2012

@lucka1987 no tu ale v tomto tukovom ceste ti to práve zabezpečí, že nebude zbité , ale pekne vláčne

womankc
17. okt 2012

@maria.vinea zajtra pridám recept, tento neviem z hlavy, tam sa pridáva trošku octu do cesta je je krehučké a chrumkavé , len si nepamätám pomery

titkovamiriam
17. okt 2012

Ahojte!Dnes srším od rana hyperaktivitou 😀 -varím falošnu gulasovu a granatít 🙂

womankc
17. okt 2012

@maria.vinea no do šľaka, ty si sa pýtala na to cestíčko na vyprážanie, čo ? 😀 No ja som fakt asi zamilovaná, ja som ti písala odpoveď na octové cesto na štrúdlu 😝 , Takže vínové cestíčko, hladká múka / 30 až 50dkg/, jedno vajíčko, špetku soli - podľa chuti, trochu bieleho vína / zhruba 1 až 2 dcl , vodu na doriedenie a bylinky podľa chuti, môže byť vegeta a oregáno alebo majorán alebo provensálske korenie / alebo aj rozmarín môže byť/ podľa toho ako máš rada , môže byť aj trošku mletej papriky, všetko robím od oka, takže tak, aby sa ti vytvorilo také hustejšie palacinkové cesto - niekedy pridávam aj petržlenovú vňať a mohla by byť napríklad varianta len pridať posekanú čerstvú bazalku - množstvo si prispôsob podľa toho , koľko toho ideš oprážať, potom len obalíš v hladkej múke a ponoríš do cestíčka . cestíčko je variabilné , môžeš dať doň v podstate akékoľvek koreniny, robievam aj také, že namiesto vína dávam pivo, alebo len slané palacinkové a do toho trebárs karikorenie, alebo cesnak