Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

adawada
3. okt 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Špenátové lasagne, bude aj na víkend 😅 😀
http://www.sikovnamamina.sk/spenatove-lasagne/

trudka4
3. okt 2014

Plněné papriky v rajské omáčce

Suroviny :
Masová směs
mletá vepřová plec 0,5 kg
dušená rýže 1 hrnek /250 ml/
malá cibule 1 ks
česnek 1 stroužek
sůl
pepř
vejce 1 ks
čerstvé papriky asi 7 – 8 ks
Rajská omáčka
olej
rajčatová šťáva /protlak/ asi 0,5 l
voda asi 1 l
celý pepř
cibule 1 ks
bobkový list
majoránka špetka
tymián špetka
hřebíčky
masox
smetana na zjemnění
jíška na zahuštění
sůl
cukr
Postup :
Do mísy si dám mleté maso, osolím, opepřím, přidám 1 celé vejce, dušenou rýži, lisovaný česnek, pokrájenou cibuli. Pořádně promíchám a buď naplním papriky nebo tvořím masové kuličky. Na půl hodinky dám odpočinout do lednice.
Větší cibuli nakrájím a osmahnu na troše oleje.Přidám rajčatovou šťávu, zaleju vodou, aby to nebylo husté. Přidám koření. A nakonec přidám ty plněné papriky nebo masové kuličky a na mírném plameni vařím asi 1,5 hodiny.
Omáčku zahustíme hladkou moukou rozmíchanou ve smetaně. Dochutíme cukrem a ještě chvíli povaříme. Podáváme nejlépe s domácím knedlíkem.

Knedlík z domácí pekárny

Suroviny:
250 ml mléka
1 vejce (nebo místo vejce - 1 lžíce olivového oleje)
500 g hrubé mouky (může být i polohrubá)
1 lžička cukru
1 lžička soli
1 lžička sušeného nebo 1/4 kostky čerstvého droždí

Nastavení pekárny: Program Těsto

Postup:
Po vykynutí propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále (těsto se nelepí a nemusí se podsypávat), rozdělíme na 2 - 3 díly, vytvoříme šišky a necháme ještě cca 30 minut pod utěrkou kynout (není potřeba nechávat vůbec kynout!).

Vaříme ve vodě:
knedlíky vložíme do vroucí osolené vody, vaříme 20 minut - po 10. minutách otočíme. Uvařené knedlíky několikrát propícháme.

gianni
3. okt 2014

Krupicova kasa s nastruhanou cokoladou a poliata agave...

gianni
3. okt 2014
lydia22
3. okt 2014

U nas včera bryndzová polievka a rybie file, dnes varila reštaurácia a zajtra budu halušky s tvarohom a upiekla som babovku bez muky čo tu niekto link hádzal

lovely_choice
3. okt 2014

dnes slepaci vyvar zo stehna a semolinove kolienka mastene repkovym olejom s cottage cheese 😉

lovely_choice
3. okt 2014

na olovrant som 1.x skusila upiect strudlu z celozrnnej spaldovej muky a slahacky s tromi roznymi naplnami - kakao, jablko s hrozienkami a mak s medom 😎

lovely_choice
3. okt 2014

@puffu teraz pozeram, ze aj u vas bola kombinacia cestoviny + cottage cheese 😀

puffu
3. okt 2014

@lovely_choice ano..🙂 my jedavame vacsinou stvrtky kedze vtedy sme pracovne zaneprazdneni tak taka rychlovka..🙂

marlenka75
3. okt 2014

Kurací vývar, ryža, restované kuracie maso so slaninkou a volským okom, zeleninový šalát.

ikika
3. okt 2014

Na veceru zemiaciky a file na masle...
File nekupujem, len lososa, ale nebol cas, tak som vzala u masiara, co mal... 😕

@mimika123 skusala som tu babovku zo zlateho klasu, velmi jemnucka, velmi nam chutila, do casti som namiesto kakaa dala karob a robila som do kosickov ako muffiny... len sa po nich zaprasilo... 😅 😵

ikika
3. okt 2014

tak nakoniec namiesto varenych zemiakov zemiakova kasa... 😵

raza
3. okt 2014

@lucinkab jéééj, to je krásna kuchárka 😀

siska53
3. okt 2014

Kuraci vyvar z domaceho kurata. Ryza,mrkva (drahy ma trosku traviace tazkosti,tak jemne dietnejsie) a este spravim rybku. A mozno cviklovo-mrkvovy salat.

mizulienka
4. okt 2014

@womankc dakujem pekne za ochotu aj za detailny popis torty 😉
ja som nieco podobne nasla pred par dnami na vareche, mozno je to podobne

http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelovo-pen...

lululka555
4. okt 2014

@mizulienka tú tortičku som uz robila,mám ju aj v mojom albume a dik za pripomenutie...manzel sa jej nevedel dojest,tak mu ju zajtra urobim,mam aj karamelove salko,pre mna bola moc sladka,jeden kúsok stačil 😝

katkabg
4. okt 2014

Zapecena ryza s kur.maskom,mrkvou a sapmionmi 🙂

m_ij_ka
4. okt 2014

naše raňajky omeleta so šunkou, rohlíky, 😉

katkabg
4. okt 2014

@trudka4 dakujem recept na knedlu moooooc si mi pomohla 😉

zuja14
4. okt 2014

čo takto šampiňónové rizoto žienky? Včera som ho mala na večeru - jednoduché a chutné!
Recept napr. tu: http://varecha.pravda.sk/recepty/sampinonove-ri...
Ja som robila bez hrášku, iba čisto šampinony.

katka1981
4. okt 2014

@lucinkab, chyba mi recept pod fotkou 😀

miska030
4. okt 2014

U nas dnes,paradajkova polievka a kuraci perkelt s vrtulkami,poobede budu zapekane palacinky s tvarohom,poliate vanilkovym pudingom🙂🙂🙂

macka23
4. okt 2014

Dnes nevarim, dame si nieco v meste 🙂
Zajtra by som chcela madarsky gulas s domacou knedlou 😵

nikawero12
4. okt 2014

U nás dnes večer budeme mať takú väčšiu rodinú oslavu, takže od rána makám v kuchyni ako fretka / akurát mám pauzu na kávičku 🙂 /...takže šunkovo- zeleninové obložené misy, zemiakový šalát, rezne, slané pečivo, sladké pečivo, kúpená torta a nejaké to pitie 🙂 ...budem rada, ked už bude po oslave 😝

carmenka123
4. okt 2014

dneska som sama domka takze len slepacia polievka s rezancami a pecene sisky s lekvarom a zajtra ideme na nakupy tak asi len niekde do restauracie enchce sa mi stale vyvarat

hyta
4. okt 2014

Ahojte, konečne som dočítala aké dobroty ste nakuchtili. U nás včera bola zeleninová polievka, morčacie mäsko s bylinkami a zeleninkou, ryža, cvikla. Dnes polievka hubová a zeleninové lečo s klobáskou, k zahryznutiu slivkový koláčik s posýpkou.

gianni
4. okt 2014

kurací vývar a pečené naporcované kurča so zeleninou(mrkva a patizón) + špaldová tarhoňa...

mimika123
4. okt 2014

dnes na obed kuraci vyvar a rybie prsty nemlete so zemiakovou kasou a uhorkovym salatom. na veceru koprova polievka so zemiakmi

tilly24
4. okt 2014

u nas tiez kuraci vyvar s rezancami, pecene masko, koprova omacka a knedlik- i ked detom a manzelovi staci uplne len ta omacka 🙂

evelinnka
4. okt 2014

Rizoto po rokoch 🙂