Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lululka555
28. okt 2014

bananovy chlebik so sekanymi orechami 😝 vyborny a jednoduchy 😉

ikika
28. okt 2014

V nedelu bola telacia polievka so zeleninkou a domacimi rezancami, pecene bravcove masko s kapustou a knedlou.. zostalo aj na pondelok. 😵 😵 😵
Dnes zostalo este z vyvaru a robila som makove palacinky (nieco cez liter mlieka, 4 vajcia, spaldova muka, stipka soli, mlety mak od oka) s lekvarom alebo kakaom - inspiroval ma tento recept http://www.mnamkyrecepty.sk/recipe/makove-palac... , ale ja nedavam do cesta cukor, takze cesto som spravila svoje, ktore mam overene... palacinky su makkucke, vyborne, vsetci sa zalizovali az za usami. 😵

mili7
28. okt 2014

Ahojte, naša večera - rizoto s bravčovým mäsom, čo zostalo z nedele a zeleninou.

lovely_choice
28. okt 2014

dnes zeleninova (mrkva, brokolica, karfiol) polievka a pecene kacacie stehna a prsia so zemiakmi na pare a ladovym salatom 😉

puffu
28. okt 2014

Moja dnesna vecera: bananove lievance s cucoriedkami ochutene citronom a medom.. Ja sa ich neviem ojest, strasne chutne a v podstate taka zdrava maskrta, ktore ste este neskusali odporucam vyskusat..🙂

slimstar
28. okt 2014
verka18567
28. okt 2014

@katkabg strapkac:🙂polievka fazulova s kapustou

mima2778
28. okt 2014

My dnes plny kotol slepacej,kedze sme chori a piekli sme kysnute makove,tvarohove a lekvarove,zajtra plnene zem.placky 🙂

zden2
29. okt 2014

tak tu je moja inšpirácia pre vás 🙂 v nedeľu rezancová bravčová polievka, bratislavské pliecko a domáca parená knedľa 🙂 samozrejme bolo aj na pondelok a polievka dokonca aj na utorok 😀 a spravila som k nej palacinky. Dnes špenátová polievka a druhé neviem možno rizoto 🙂

womankc
29. okt 2014

@nagulinka mňám dala by som si okamžite, moravo sladká moravo, tam majú všetko dobré 😀 a veľmi pracovitých ľudí

lululka555
29. okt 2014

ahojte u nas dnes sladky obedik - slivkove gulky bud s makom,alebo s prazenou stuhankou,polievka cicerovo-porova s krutonmi 🙂

sonetta
29. okt 2014

Ahojte. ja som daaaavno neprispela. zacala som sa zdravsie stravovat, ale snad mozem prispievat aj tak. 😉 vcera sme mali kuracie zavitky plnene cuketou a parmezanom. pre mna s varenou mrkvou a pre muza s malou som robila zem.kasu.

sonetta
29. okt 2014

@lululka555 prosim ta, ako robis tu cicerovo-porovu polievk? ja robim stale dookola tie iste, rada by som vyskusala nieco nove.

sonetta
29. okt 2014

@verka18567 u nas to volame šutelica a otec tam zvykol davat aj halusky. to uz som veru roky nejedla. 😉

zabka55
29. okt 2014

Bryndzové halušky A brokolicová polievka.

zden2
29. okt 2014

@lululka555 to vyzerá dobre isto to vyskúšam 🙂 mám cicer kúpený už aj pol roka tak by bolo načase ho použiť 😀

lanczi
29. okt 2014

@puffu Napišeš recept🙂? Dakujem

mili7
29. okt 2014

Ahojte. Ja som dnes mala na raňajky makovú ovsenú kašu so slivkami. Na obed a večeru bude polievka v bielej fazule, zemiaky na kyslo s párkou alebo volským okom a kto bude chcieť, tak doje ešte rizoto zo včera. Dobrú chuť a pekný deň 🙂

misskate1
29. okt 2014

Brokolicová polievka, kuracie na prirodno so zemiakovým pyré

nagulinka
29. okt 2014

@womankc veru 🙂 a ešte k tomu dobrý moravský frgál (ktorý sa mimochodom nenaučím asi nikdy v živote 🙂 ) A samozrejme vinééééčko bílééé 🙂

puffu
29. okt 2014

@lanczi priprava je strasne jednoducha..na cesto potrebujes banany, vajicka, cucoriedky..vajicka pouzivam podla velkosti banana, niekedy staci jedno, niekedy 2 vajicka na jeden banan, vcera som mala vacsie vajicka tak na 2 banany som pouzila 3 vajicka.. Banany( musia byt zrele nie zelene) som si najprv rozpucila vidlickou, potom som tam vmiesala vajicka a este vsetko rozmixovala mixerom, cucoriedky som porozkrajovala na polovicu a vmiesala do bananoveho cesta.. A uz iba vyzmazis na panvici, pred kazdym smazenim pridam maly kusom masla alebo trochu kokosoveho oleja, kazdy lievanec ochutim par kvapkami citronu, trochou medu a posekanymi mandlami.. Naozaj velmi chutne..🙂

womankc
29. okt 2014

@nagulinka ani nevrav, zavrem oči a prechádzam sa po vrbických viniciach ....................................

nagulinka
29. okt 2014

@womankc vidím, že sme rovnaká krvná skupina 🙂

verka18567
29. okt 2014

@sonetta tak aj to moze byt fajn🙂

amdeis
29. okt 2014

@brunetka007 dala by si prosim recept na plucka na smotane. ja ich zboznujem ale od zakladnej skoly som ich nejedla. Dakujem.

siska53
29. okt 2014

Kedze sme chori,tak na dnes a zajtra slepacia pollievka,snazila som sa o dost silny vyvar a myslim,ze sa velmi vydaril.
A druhe zemlovka,ta bude na zajtra tiez.

trasko
29. okt 2014

Baby ide na mna asi mrcha aaaaaa! Mam chut na tuniaka s nejakou cestovinoy,smotanou aj syrom a cojaviem s cim .....takto som to estd nejedla...poradite nejaky recepis odsksany? Dikeees 🙂

m_ij_ka
29. okt 2014

kôprovka, hubové rizoto, uhorka

brunetka007
29. okt 2014

@amdeis plucka neviem, ja som robila hovadzie srdce 🙂.. a to som robila takto... asi taka tretinka srdca (podla poctu osob) sa varila vo vode cca 2,5 hodiny s 1 cibulou, 2 cesnakmi, 2 bobkovymi listami, cierne korenie nove a cierne korenie cele... potom som si v druhom hrnci spravila zasmazku - na oleji som spenila hl.muku, zaliala vyvarom a podliala 0,5 litra smotany na varenie. Do zahustenej omacky som pridala srdce, ktore som na tenko nakrajala