Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

daniz
28. júl 2015

tak u nás v sobotu karfiolová polievka , mäskové lasagne s bešamelom ,piekla som ríbezľovú bublaninku s oriešami a maslom na vrchu,
v nedeľu bol klasický nedeľný obed- morčací vývar s rezancami,vyprážané br.rezne, zemiačky s pažítkou a uhorkový šalát z uhoriek so záhradky. poobede sme boli na bicykloch na zmrzlinku a užívali pekný dník.
včera sa dojedla karfiolová polievka + rezníky,
dnes majú na obed morčací vývar s rezancami a hrachovú kašu s údeným mäskom. Na večeru asi urobím langoše. 🙂

slimstar
28. júl 2015

Jahodový dezert s gréckym jogurtom
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/499-jaho...

womankc
28. júl 2015

ahojte ja cez víkend,
francúzske zemiaky, - slanina , zemiaky , valíčka na tvrdo, kyslé uhorky, strúhaný syr , smotana sladká
bravčové soté na hríboch v smotanovej omáčke z kyslej smotany + tarhoňa
plnená paprika
piekla som kysnutý koláč s citrónovým tvarohom, marhuľami a mrveničkou
a piškótový koláč preliaty banánovým pudingom, na to som dala štedro biele a červené ríbezle a na to pokvapkala roztopenú čokoládu - to bola mega bomba
zavárala som mimo iné aj broskyne, dnes idem ešte dovárať z nich džem , do niektorých fľaštičiek idem pridať aj levanduľu

lilimoni
28. júl 2015

Zajtra bude Bigos 😀

womankc
28. júl 2015

@lilimoni mňam

motiilik
28. júl 2015

Dnes rybie prsty zo zemiakovou kasou a domacou tatarskou omackou...a leco..a zvysilo aj do 5-tich poharov na zavarenie a chlebik k tomu... 😉

saska112
28. júl 2015

@rendicka tak s tym nemam problem je praveze vzdy len malo halusiek viem, robim len z 2 vajec a pridavam muku tak na viac porcii by sa mi ani nechcelo miesat lebo je to drina 😀

rendicka
28. júl 2015

@saska112 ale toto boli aj zo zemiakov... viem na porcia dva zemiaky, ale 4? to je málo a tak máme aj večeru a aj svokra si dala

trudka4
28. júl 2015

Sladké rohlíky /loupáky/

voda 200 ml
olej 10 pl
vaječný žloutek 1 kus
citronová šťáva 1 pl
sušené droždí 1,5 pl
sušené mléko 1 pl /nemusí být/
cukr 5 pl
med 1 pl
vanilkový cukr 1 kus
hladká mouka 450 g
sůl špetka

postup:
Těsto nám vymísí a vykyne domácí pekárna.
Těsto po vykynutí rozdělíme na 12 malých bochánků.
Kažý bochánek rozválíme do oválku.
Srolujeme do tvaru rohlíku. Ten pak celý ještě vyválíme rukama úplně na tenko, protože ještě dost nakynou při pečení.
Rohlíky zahneme a dáme na plechy s papírem kynout na necelou hodinu, ale zakryté utěrkou, aby neoschli. Po vykynutí je potřeme bílkem, co nám zbyl z vejce, jemně posypeme mákem a dáme péct na 180 stupňů asi na 20 minut do vyhřáté trouby, prostě do požadované barvy. Po upečení necháme vychladnout na mřížce.
Můžeme podávat s máslem, marmeládou a kakaem.

m_ij_ka
28. júl 2015

naša večera makový koláč, mlieko 🙂

raszuz
29. júl 2015

Zeleninova polievka, tvarohove gulky plnene jahodami, posypane grankom a poliate rozpustenym maslom

michaela1711
29. júl 2015

@trudka4 vynikajúce výborný recept 🙂

saska112
29. júl 2015

@rendicka no ...tak to ber ako vyhodu 😀 vzdy si niekto rad da

lenadka
29. júl 2015

@raszuz asi urobím slivkové (nejaké sa povaľujú v chladnicke) tiež a zeleninovú polievku

romana03
29. júl 2015

Kremova cuketova polievka a zemlovka

1fifinka1
29. júl 2015

plnena paprika zemiaky a tvarohovy kolac

daniz
29. júl 2015

tak dnes deti majú hráškovú polievku + zemiaková kaša s údeným a vajíčkom.
Na večeru bude omeletka so šunkou.

lucikatn
29. júl 2015

v poslednej dobe fičíme na sladkom.... včera šošovicová na kyslo a osie hniezda, dnes si chlapi rozkázali dukátové buchtičky - fantastické http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4514

motiilik
29. júl 2015

Masko na hriboch s cestovinou a sampionova polievka... 😉

littleflowerka
29. júl 2015

pecena cvikla 🙂

womankc
29. júl 2015

@trudka4 ako vždy dokonalé

womankc
29. júl 2015

ahojte, ja dnes polievku z bielej fazuľka, dováral manžel, takže uvidíme ako to chutí 😉 😀
dnes urobím koláč zo žinčice klasiku s džemíkom a grankom
a druhé zrejme budú placky, alebo palacinky, ešte sa pohrávam s myšlienkou na langoše
myslíte, že by sa dali urobiť v rúre???????

lilimoni
29. júl 2015

@womankc jasneee, na 230 ich daj do rury 🙂

jukov
29. júl 2015

dnes málo času, tak len rychlovka - hrášková omáčka v nej na kolieska nakrájané vajco na tvrdo a čerstvý chlebík

amadora
29. júl 2015

Dnes slepačia polievka s písmenkami a ryžový nákyp

veroni87
29. júl 2015

Dnes mliecna fazulova polievka, dukatove buchticky s cokoladovym pudingom a navyse aj tvarohove a lekvarove buchty. A to vsetko od maminky, dnes mam sviatok 🙂

womankc
29. júl 2015

@lilimoni aj potieraš olejom ,alebo len tak nasucho ich dať ???

lilimoni
29. júl 2015

@womankc olejovymi rukami roztahujem na plechu, davam pod ne papier na pecenie 🙂 takze su naolejovane 🙂

trudka4
29. júl 2015

@michaela1711 to jsem moc ráda 🙂

trudka4
29. júl 2015

@womankc moc děkuju