Ako odhaliť neveru???

8. jan 2021

Pekny vecer zeny, chcela by som sa vas spytat ako ste odhalili partnerovu neveru ak sa tak stalo? Nechcem sa moc rozpisovat, ale napisem to v skratke... s partnerom momentalne spolu nebyvame ma vlastny byt ja byvam v podnajme s mojou spolubyvajucou, kedze on byva na opacnej strane mesta a ja potrebujem dochadzat do prace ktoru mam o 2 ulice dalej. Takze to je dovod preco spolu nebyvame, ak by ste chceli vediet. Sme spolu cez 1,5 roka a samozrejme sme casto spolu. Ale v poslednej dobe kedze ja robim on robi tak moc casu na seba nemame. Ale zacala som mat taky zly pocit. Zacalo to tym ze mi napisalo jedno dievca ktore mal v priateloch uz davnejsie ze ona ho videla s jednou jeho kolegynou sa bozkavat.. samozrejme bolo to uz davnejsie a potom sa mi tak trosku potvrdilo ze si vymyslala, ona to robievala viacerim, ktori mali vztah. No ale to bolo este velmi davno a potom vsetko ok v poriadku..no neviem v poslednej dobe mam pocit ze mi nieco taji a dokonca to prislo az do takeho stadia, ze som bola v jeho byte (mam kluce), ked bol v praci sa pozriet ci tam nahodou nie je s niekym.. neviem ci to je paranoidne ale bolo to v jednej den kedy sme sa mali stretnut cez volno, po asi 2 tyzdnoch, a on mi napisal doobeda ze radsej to odlozme ze si musi nieco v praci vybavit a ze nevie kedy bude doma.. neodpisoval mi ani na spravy tak som tam normalne bola a isla som tam normalne s realnym pocitom ze ho chytim s nejakou .... v posteli.. nic som take nenasla, ale snad chapete moje pocity potrebovala som tam ist a zistit to. No ale nechcem mu hovorit ze som tam bola.. toto sa stalo pred v pondelok. Odvtedy sa stale chova divne aj nadalej a ja uz neviem.. boli sme spolu vcera 2 hodiny a stale je taky odmerany na mna..to ze som bola v byte nevie, lebo by sa hned prezradil.. uz ho poznam.. dakujem vam

autor
8. jan 2021

@cherrystone ??? 🙄 citajte najprv komentare prosim vyhneme sa tu takymto komentarom dakujem

autor
8. jan 2021

@sapetka a vsetko je len o byvani? To ako vazne? Nie nevolal ma ale MY SPOLOCNE sme sa o tom rozpravali, ale nakoniec sme dospely k tomu ako dvaja rozumni ludia ze to bude lepsie takto docasne!!!!

autor
8. jan 2021

@anita6666 dakujem za nazor a radu 👏🏻 Presne si to vystihla s tym ako to mame vo vztahu a som rada ze tu je niekto taky co zdiela nazor mna a mojho partnera...ako nam vyhovuje byt vo vztahu.. teda vyhovovalo teraz neviem kedze mam divne tusaky.. ale toto mne sa nestava, doteraz sa mi to nestalo a to sa nic moc nezmenilo v nasom vztahu.. proste doslova z nicoho nic taky pocit a taha sa to somnou.. neviem sa toho vzdat a chcem byt presvedcena ze ak to tak nie je tak potom si vydychnem... preto som sa pytala ako to zistit ak tam nevera je..

jozef1b
8. jan 2021

Vzťah dvoch milujúcich ľudí prekvitá v spolužití. Je to základ vzťahu. Žiť pod jednou strechou, riešiť problémy, objímať sa, rozprávať sa, spoznávať jeden druhého, milovať. Ako sa môže vzťah zkaziť spoločnou domácnosťou? Toto je veľmi zlý argument. Každý býva na opačnej strane mesta.....ja si ani neviem predstaviť, že by moja manželka bývala kvôli práci inde nie so mnou. Však ju milujem a som vďačný za každú minútu s ňou, v objatí, v kuchyni, v posteli, v dobrom, zlom. Ide o kompromisy. Vzťah na diaľku? To ochladne ako koláč. To nikdy nepôjde. Tak sa nečuduj, že si chalan hľadá, či už našiel inú. Ak človek niekoho miluje, hľadá možnosti a spôsob ako byť s ním, vždy. Vstávam do roboty 4,15 aby som bol na 6,00 na pracovisku. Mám sa odsťahovať kvôli práci preč, aby som nevstával tak skoro a kus cestoval? Vzťah je o niečom inom, nie len o jedincovi a sebectve. Prepáč.

zuzudrnda
8. jan 2021

@jozef1b amen

anita6666
8. jan 2021

Asi sa to ťažko dá,ale neurobíš s tým absolútne nič. Ak ti aj je neverný,skôr či neskôr sa to odhalí samo,nemusíš preto urobiť nič. Sleduj len jeho správanie voči tebe a podľa toho sa riad a zariad ďalej. Inú možnosť nemáš.

sapetka
8. jan 2021

Anonym
@jozef1b ti to krasne napisal. Ak to nestihnes s tymto tak snad v dalsom vztahu sa na to pozries inak.. je smiesne ze vobec par km dochadzania do prace boli dovod potom ti na nom az tak nezalezi a vyslala si zly signal

ckocka
8. jan 2021

Nehladiac na pocity, nebudeš nikdy 100% vedieť či je alebo nie je neverný.
Ako to zistiť: Spýtať sa
Najať detektíva
Sama ho tajne sledovať
Prehladávať osobné veci, telefón...
Okrem tej prvej možnosti mi to príde šialené. A zas ak sa spýtaš a povie nie, budeš mu veriť? Ako može dokázať, že neverný nie je?

anita6666
8. jan 2021

@jozef1b nesúhlasím s tebou vôbec. Časom,rokmi, stereotypom a vzájomnym videnim sa v iks nelichotivých situáciách 24/7 by bol pre mňa aj ten najdokonalejši muž v úvode vzťahu len kamarát a tolerovany spolubývajúci,ale určite nie objekt túžby.

jozef1b
8. jan 2021

@anita6666 to je v poriadku, že nesuhlasíš. Každý máme na danú vec iný názor.

autor
8. jan 2021

@jozef1b len rozdiel je ten ze kazdy z nas je iny.. s byvalym som byvala a dopadlo to velmi zle.. ale nejde o to.. to je ina vec.. ja som uz s tou spolubyvajucou byvala pred nasim vztahom, zijem tam cez 2 roky ak nie viac a prave preto som sa tam prestahovala lebo mi to vyhovovalo ze mam vsetko blizko a ano na jednu stranu mas pravdu ze napriklad tebe je jedno ze vstanes o 4 lebo to robis pre zenu ktoru milujes alebo lubis, ja urobim hocico ked lubim cloveka ale my sme sa na tom dohodli ze skratka zatial budeme byvat takto a my sme v tomto rovnaky..lebo to riesime spolocne..o tom to cele je skratka zas sa tu riesi ze preco naco zaco... preboha. To jak keby som ja teraz riesila ze ake veci robite v posteli, ak sa nieco vymyka normalu tak hned odsudzovat a poucovat ze to je zle... kazdy sme individualny tu som polozila jasnu otazku ktora je v nadpise... napisete nieco k tomu alebo nie?

autor
8. jan 2021

@anita6666 hovoris mi z duse 👏🏻

marca12
8. jan 2021

Nemusi ta rovno podvadzat,ale mozno jeho city ochladli. Preco hned myslis na neveru. Narovinu by som sa s nim porozpravala,ze citis ochladenie z jeho strany

ckocka
8. jan 2021

Akú odpoveď na tú jasnú otázku čakáš? Lakmusový papierik na to neexistuje.

vilma7
8. jan 2021

Áno, otázku rozumiem, ale je veľmi ťažko odhaliť u niekoho neveru, pokiaľ:
Nebývate spolu a nemáš prehľad či chodí z práce načas, či sa viac nefinti do práce, či sa odrazu viacej o seba nestará, čo robí vo voľnom čase keď nie ste vy dvaja spolu... atď
Tých pár x čo sa spolu stretnete sa môže pretvarovat, ale aj nemusí lebo to nedokáže.
Môže ho jedine niekto vidieť, ale pokiaľ to bude jeho kamarát tak ho neprezradí, alebo dotyční čo o Tom vedia nemusia zas poznať teba. Tak ako to chceš odhaliť?

Chodiť mu potajomky naďalej do bytu? Všímaj si jeho správanie ďalej, spontánne ho prekvap keď bude mať voľno, že ti chýbal a časom sa ukáže...alebo aj nie a bude to ťahať na dve strany.

zuzudrnda
8. jan 2021

Podla napisaneho, volal Ta byvat k sebe. Mozno Ti len vysiel v ustrety a prijal Tvoje podmienky. Mozno mu to vyhovovalo isty cas. Ludia sa menia, nazory sa menia. A mozno naozaj stretol niekoho, kto s nim zdielat domacnost chce a zistil, ze toto hlada. Hadam, rovnako ako Ty. Chce to rozhovor. Tu to nevyriesis. Intuiciu beriem vazne. Ale Jozef ma pravdu, ak chces vazny trvaly vztah s perspektivou rodiny. Nehnevaj sa na nikoho s inym pohladom na vec, kedze ten vas vas zrejme dostal tam kde ste.

noami12
8. jan 2021

Ahoj a co tak pouvažovať nad tým bývaním? Ved bývať v rovnakom meste akurát každý na inom konci len koli práci? A stretávať sa na 2 hodiny? To nemusí potom dobre fungovať.
Ja by som určite uprednostnila žiť s polovičkou a dochádzať aj 2 hodiny do prace, ako mať prácu o 2 ulice a vidieť môjho iba 2 hodinky...
Ale tak ty si rozumieš.

drzaopica
8. jan 2021

@jozef1b ked si ona mysli, ze mu bude vzacnejsia a nebudu mat stereoyp ako ostatni, tak jej to nevysvetlis.Je presvedcena, ze robia spravne, tak potom preco ma pochybnosti, ked ani nemaju stereotyp, aj sex je tak kde sa stala chyba?

drzaopica
8. jan 2021

@anita6666 ale ved to aj ty prenho🙂)ci snad neveris na spalujucu lasku az do smrti.

anita6666
8. jan 2021

@drzaopica áno, samozrejme, to platí obojstranne, to som do toho príspevku zabudla dopísať...ja nie som vztahovy ani laskovy typ,takze mne by skôr či neskôr vadil v mojej prítomnosti každý,takže vzťahy nepestujem

lija22
8. jan 2021

nemate obaja iphony, nevidis jeho aktualnu polohu? bud sa ho spytaj kdevtedy a vtedy bol. nejak sa k tomu dnu nenapadne dopracuj, alebo to nechaj tak. z tohto co pises mne nepride, ze by podvadzal. okrem ineho v tejto dobe zakazaneho stretavania? co ja viem, skor nie

anita6666
8. jan 2021

Inak teraz má napadlo,že jednou z možností ako to zistiť,je iniciovať sex a uvidíš,ako to dopadne. Sú muži,čo sexujú aj na viac strán,ale väčšina z nich ak je naorientovana už inde,tak "istotku" už odmietaju. Nikde nepíšes ako vám to funguje v tomto smere a to je dosť podstatna info. (Pre teba).

cherrystone
8. jan 2021

zenska intuicia malokedy sklame.. toto je to co si si chcela precitat? to asi vies aj sama, ze ked citis, ze nieco nie je v poriadku, tak asi nie je (a nemusi to byt zrovna nevera). ked stretnes toho praveho, tak podla mna pochopis aj to pred tym, co som pisala.

luciannka83
9. jan 2021

@ivkazba oni niesu manzelia. Je to jej frajer.

moonlight1210
9. jan 2021

Mozno zistis, ze ti je neverny. A jeho odpoved bude: nebola si tu (so mnou), tak co si cakala?

Lebo ten vtip:
On: Mam inu.
Ona: Ma ju snad inu?
On: Nie, ale ma ju tu.
- je tak humorny, lebo vychadza z tejto reality.

Nerozoberajme teraz fakt, ze redukuje zenu na sexualny objekt. Ten vtip by fungoval aj v opacnom garde, keby to povedala zena muzovi o novom milencovi.
Konstatuje len zo zivota odpozorovany fakt, ze sex je pre nas dolezity a k tomu fyzicka pritomnost toho druheho tiez.

Tak to zvaz.

moonlight1210
9. jan 2021

Navyse, ten cca rok a pol suhlasi s fazou, ked vztah od prvopociatocneho nadsenia tym druhym a spoznavania sa, sa prehupol do obdobia, ked konci prvotna zalaskovanost. A ma nastupit laska.

Teda stav, kde toho druheho prijimame s chybami nie preto, ze sme pohanani iba prvotnou chemiou, ale preto, ze sa tam uz vytvorilo hlbsie puto u oboch.

Ak sa toto puto nevytvorilo u oboch, vztah moze prezivat este rok-dva a skonci (trvat moze aj dlhsie, napr. su dovtedy deti, majetok, zvyk, nejake vyhody, alebo hoci aj vnutorna neistota, teda neodvaha riskovat zmenu, atd., ale vnutorne sa vztah zmeni iba na vzajomnu zodpovednost a povinnosti bez hlbsieho citu voci tomu druhemu. Mame sa radi, ale keby sa objavil niekto dalsi, prudko zavahame, ci s nim neodist. Alebo aj odideme.).
Niekedy vztah uz nevydrzi ani to a po odzneni prvotnej zalaskovanosti skonci takmer okamzite. Uz ho nic nedrzi.

Vas vztah je aktualne niekde v tejto prelomovej faze. Od zalaskovania k realnej zalubenosti.

Myslim, ze je cas mu navrhnut, zeby ste teda sli spolu byvat. Aspon to rozdebatovat.

Minimalne uvidis reakcie. Podla nich pochopis, ako na tom ste.
Nemusi povedat nie, nemusi povedat ani, ze nevie, ci je to dobry napad teraz. Moze suhlasit. Ale ty budes citit, ako dal ten suhlas. Kolko je v nom uprimnej radosti a nadsenia.

A bud tvoje pochybnosti pominu, alebo naopak pochopis, ze vztah vam vysumel (aspon z jeho strany) a je zbytocne patrat po nevere. Aj keby si ju odhalila a dokazala mu ju, nic to nezmeni na tom, ze s tebou to pre neho skoncilo. A ina zena v tom v podstate zohrala len malu ulohu.

A preco teda navrhnut spoluvyvanie teraz, ked mozno vas vztah uz konci?

Lebo mozno iba zastagnoval a potrebuje novy impulz. Novy pocit, ze do toho chcete obaja investovat viac. Ze konci obdobie hrania sa a zacina obdobie, ked budete konecne spolu nieco trvanlive budovat.
A ak konci, toto ho aspon urychli a usetri vam zvytocne dlhu agoniu (a tebe bezsenne noci, ci ti teda verny je alebo nie a zbytocne si nebudes nahryzat sebavedomie).

Navyse toto je este krok, ktory je zvratny.
Da sa z neho vycuvat a zas ist kazdy svojou cestou. Preto sa da risknut.
(Na rozdiel od toho, ked niekto chce zachranit vztah tym, ze ho posunie na dalsiu uroven dietatom. To je nezvratny krok, dieta je rozhodnutie na cely zivot. Neodstane sa, neda sa ukoncit ako spolubyvanie. Bez strat. Vzdy tam straca minimalne to dieta.)

Takze zvaz to byvanie spolu. Nenatahuj to zbytocne dlho.
Navyse hovoris, ze mas zlu skusenost z byvaleho spolubyvania. Mas moznost s tym daco urobit. Zmenit to. Ides uz skusenejsia, vies co mozes cakat, comu sa chces vyhnut. Mozes svoju skusenost poopravit hoci aj tym, ze sa rozidete potom inteligetne.
Nemozes do aleluja utekat pred spolubyvanim, lebo...
Alebo mozes, ale potom sa nestazuj.

A navyse rataj s tym, ze rokmi sa v tebe len upevnia starodievocke navyky zivota podla tvojich pravidiel a bude klesat prisposobivost. Potom zistis, ze nie si schopna s niekym zit. Resp. on s tebou. Aj ked sa milujete ako kone.
(Toto sa deje aj muzom. Priblizne od 37-40 rokov nahor je s nimi spoluzitie po rokoch slobodneho zivota coraz problematickejsie, maju staromladenecke navyky a zmena nastava len s tazkostami. Zeny, co si vzali takeho muza, co maximalne dovtedy iba randil a so ziadnou nikdy nezil, by vedeli povedat, ze to bolo spociatku narocne. Hlavne ak mal k tomu este dovtedy zadarmo mamahotel.)

autor
9. jan 2021

@anita6666 praveze sex mavame pravidelne, teraz ale nebol to je pravda... nemam pocit ze ma odmieta v tomto ale chova sa odmerane celkovo v inych veciach...

autor
9. jan 2021

@marca12 bavili sme sa o tom uz ved som to pisala vyssie.. ze sa mi nieco nezda ale on ze nic sa nedeje

autor
9. jan 2021

@lija22 tak clovek nikdy nevie.. ja mam iphone on ma samsung 🙁 ale ako do tohto by som asi nesla, ze ho budem takto sledovat ja som skratka taka narazova.. dostala som pocit ze nesiel do prace ale je doma a vtedy som musela proste prist tam nedalo sa inak... lebo by som nad tym rozmyslala doteraz a vycitala si to mozno neskor preco som tam nesla ale nic som nezistila len som kludnejsia ze v tom okamihu bol naozaj prec a doma nebol... ktovie ale ci bol v praci.. lebo ked je v praci si normalne piseme aj volame, my sme stale v kontakte aj ked sme neboli spolu osobne stale sme si volali pisali

autor
9. jan 2021

@cherrystone nehovorim ze on je moj dozivotny partner... ja takto ani nerozmyslam... proste ak by mi snim bolo dobre aj nadalej tak sa riesia ine veci jasne ktore su podstatne do buducna ako rodina atd... ale my sme mali iny vztah a ja ho lubim, len je to ine trosku

autor
9. jan 2021

@vilma7 no nemusi to byt niekto z prace... to co mi pisalo to dievca tak to ona neni psychicky v poriadku robila to aj mojej kamoske co ma dokonca manzela a dieta.. tak jej pisala jedna radost, ze ju muz podvadza a ze nech od neho odide... ju tu tak vela ludi pozna... len to som zistila az potom ze to pisala henta.. takze som to nebrala nejak na tazku vahu... cize nehovorim jednoznacne ci v praci niekoho ma alebo nie... ale clovek nikdy nevie proste niektori chlapy su taky ze to vedia tak zahrat ze sa nikdy ta zena nic nedozvie...neviem co dalej fakt, bavili sme sa o tom ale ze nic sa nedeje vsetko je ok ale vidim ze ked sme bez seba teraz momentalne tak mi ani poriadne nenapise sam od seba pritom vidim ze je prihlaseny, ani mi uz poriadne nezavola.. ale nechapem co tu pisu ludia ze to je kvoli tomu ze spolu nebyvame 🤦🏻‍♀️ Preboha ja nechapem co to ma s tym.. niekto skratka potrebuje viac casu aby s niekym siel spolocne byvat a hlavne ked to momentalne tak nevyhovuje celkovo tak naco nasilu sa dotoho pustat... nie je to o tom keby to bolo o tom tak by som o tom vedela lebo by mi to sam povedal ze uz by chcel byvat spolocne my sme si vzdy povedali narovinu preto vidim ze sa teraz nieco deje