Ako to povedať priateľovi?

fallenkaa
9. júl 2015

Ahojte baby, popri štúdiu aj pracujem, v práci máme taký systém, že za reklamu dostávame buď peniaze alebo barter, to znamená,že dostaneme poukaz na pobyt, spotrebič atď, ktorý potom môžme využiť, alebo skúsiť predať napr. na bazos.

Ja som sa rozhodla poukaz využiť, zavolala som aj priateľa a ideme na pobyt, 4noci, hodnota 400eur. S priateľom spolu nežijeme ešte. Dnes keď sme sa bavili o tom, ako tam pôjdeme a plánovali cestu, povedal mi,že si mám zobrať minimálne 10eur na obed(chystáme sa do našej obľúbenej reštiky), trocha ma to zaskočilo, veď ja platím pobyt, alebo si to on neuvedomuje a myslí si,že som to dostala a je to zadarmo? To už mám naozaj všetko počítať 50:50? Ostala som zaskočená a preto som mu nič v tej chvíli nepovedala, len že DOBRE.
Ako by ste mu to povedali vy?

krissy1
10. júl 2015

necitam to vsetko,ale viem,ze si tu temu uz raz mala a preto sa ti cudujem,ze nevezmes ozaj tu kamosku,alebo niekoho z rodiny.
A ,aby ste nemali vycitky,ze co kto platil, chodte na vylet,ktory zaplatite obaja rovnako!

natalym
10. júl 2015

@barbora01 A vieš, že to môže byť aj takto. Oni vlastne si melú každý svoje a navzájom sa nepočúvajú, resp. nechápu, nekomunikujú. Zaujímavý poznatok pre mňa, ako sa dá na veci pozerať z dvoch strán.

bajana
10. júl 2015

@barbora01 súhlasím, vyššie som písala to isté ale jemnejšie 😉

vika35
10. júl 2015

no ale ja byt na strane priatela a niekto mi daruje pobyt tak nemam problem ho na tom pobyte pozvat na obed , ci kavu, ci zakusok :P a nie este od neho ocakavat, ze mi to zaplati on. ved ona hradi pobyt predpokladam je tam asi polpenzia ide o jeden obed za 20cku

vies co najlepsie bude ak ho naozaj predas a este mu polovicu prosim daj aby sa chudacik necitl ukrivdeny

mike_bassett
10. júl 2015

Za predpokladu, že je téma skutočná, sa dá poradiť jedna hlavná vec - vymeň prácu. Čo to je za sprostosť, že miesto mzdy dostaneš spotrebič, ktorý máš predať ? A keď nechceš ísť na pobyt ? Pochváľ sa, kde pracuješ ?
Ešte jednu radu, opäť za predpokladu, že je téma reálna a on je taký ako píšeš - vymeň blbečka za normálneho.

moonlight1210
10. júl 2015

@fallenkaa

Tak ako to presne je?
skus nam v tom urobit jasno, dobre?

v uvode pises:
1. v práci máme taký systém, že za reklamu dostávame buď peniaze alebo barter, to znamená,že dostaneme poukaz na pobyt, spotrebič atď, ktorý potom môžme využiť, alebo skúsiť predať napr. na bazos.

neskor si protirecis:
2. v práci nemôžem vziať peniaze namiesto pobytu, môžem ho skúsiť predať, ale vždy len pod cenu, myslím,že slováci si nemôžu dovoliť wellness na SR za 400eur za 4dni a ak aj áno, takí nechodia na bazos,

tak mas na vyber, alebo nemas na vyber?

vika35
10. júl 2015

@moonlight1210 ja ked som robila na marketingu u nas tiez boli niektore veci riesene bartrom cize my sme spravili reklamu a oni nam dali poukaz, listok a pod. mzda u nas bola riesena takto mali sme zakladny plat xz€ + odmeny (%) z predaja. za odmenu sa bral aj ten poukaz.

cize podla mna si ho nemoze vybrat v peniazoch pri bartry. lebo v realite ziadne peniaze neboli je to proste vymenny obchod sluzba za sluzbu.

mufka1
10. júl 2015

😀 ja by som ho poslala do pr..li 🙂 co si neuvedomuje ,ze ty platis pobyt ja by som mu to strucne vysvetila tak ze by sa cervenal od hamby 🙂🙂

sandra551
10. júl 2015

@fallenkaa Vyplácanie poukazmi je na nič. Tá služba je umelo nadhodnotená a v realite naozaj dostávaš oveľa menej peňazí... a ešte ich aj musíš využívať na služby, ktoré možno až tak veľmi nechcete. Nie je to dobré riešenie, radšej si nájdi prácu, kde platia cash a odmeny tiež cash + benefity 🙂 Ale k téme... aj keby mala služba reálnu hodnotu menšiu, frajer by ťa mal pozývať na večere a podobne 🙂 Alebo na ďalší pobyt / dovču sa daj pozvať zasa ty

macka334
10. júl 2015

Takýto chlap nie je vhodný na budúcnosť. Ak si to už riešila, evidentne Ti to začína veľmi vadiť a treba sa nad tým zamyslieť. A chlapi nečítajú pomedzi riadky, takže hovoriť im treba na rovinu všetko. Ako napísala ivca82.

linduska86
11. júl 2015

akoze s takym chlapom co by mi toto povedal by som ja nesla ani do kina 😀 akoze riesite tu problemy ako nastkx v BRAVO GIRL

marianna_peskova
14. júl 2015

Buď si robil srandu, alebo je to chudák. Nebudem ti radiť opustiť ho len pre desať eur. Ale je namieste zodpovedať si otázku, či sa jeho držgrošstvo nebude časom stupňovať.

alenka0
28. jan 2024

@fallenkaa V jednej vete ukazal svoj charakter 😂