Hľadám inteligentné riešenie

sikynovae
25. máj 2015

Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc .
Pred pol rokom sme s manželom predali jeho rodičom auto. Bolo staršie, ale bolo skutočne vydarené, nám sa za 5 rokov nepokazilo ani raz, šetrili sme si ho. So svokrovcami sme sa dohodli na cene, a keďže sú obaja dôchodcovia, cena bola smiešna. Svokor nám však veľmi pomáha, tak nám to ani tak neprekážalo, chceli sme sa mu týmto spôsobom aspoň trochu zavďačiť. Svokrovci sa veľmi tešili, konečne mali auto, ktoré naštartovalo vždy, keď ho potrebovali...
Problém nastal vtedy, keď si toto auto začala požičiavať švagriná, ktorá býva so svokrovcami v jednom dome, ale vôbec sa o nich nestará, aj keď pomoc potrebujú. Na jej aute (staršom) jej prepadla STK, tak sa rozváža na otcovom. Nie k lekárovi, čo by človek ešte pochopil, ale na nákupy a kávičky... Jej manžel sa veľmi dobre pozná s riaditeľom blízkej STK, a všetkým nám pomohol prejsť cez STK. Neverím, že by to svojej žene nevybavil. Ale načo by sa trápila, veď svokor jej nikdy nepovie nie, tak sa rozváža na novšom. Otca to trápi, on však nevie povedať nie. Trápi ho neporiadok v aute, prasknuté čelné sklo( ktoré si bude musieť zaplatiť sám, pretože to „nikto neurobil“).
Prosím vás poraďte mi, či mám tejto švagrinej niečo povedať. Veľmi ma mrzí, keď vidím ako zneužíva otcovu dobrotu. Hádať sa s ňou nechcem. Myslela som, že napíšem niečo na fb, kde by sa možno spoznala, ale nič bližšie ma nenapadá. Chcela by som nájsť inteligentné riešenie, neviem, však aké, pretože som strašne prudká povaha, a keby som za ňou zašla, vychŕlila by som na ňu toto všetko a možno aj nadávky, lebo som na to naozaj veľmi nahnevaná. Trvá to už mesiace.
Ďakujem za každú radu,
Erika

moon321
25. máj 2015

Budeš najhoršia ty. Porozprávaj sa z jej mužom.

25daniela
25. máj 2015

Tu asi nepomoze nic ine, iba aby sa ohradil otec... Ak sa budes do toho starat, budes najhorsia na svete..

tykat
25. máj 2015

Tak jedine odkúpiť auto od svokrovcov za symbolicku cenu a potom ho svokrovcom požičať. Inak ma nič nenapadá, neviem akým spôsobom zakázať švagrine používať auto, ktoré nie je Vaše. Potom už len komplexný rozhovor o "nepomáhaní" a pripraviť sa na "tichú domácnosť" zo strany švagriny a rozhodené vzťahy v rodine.

pribinak
25. máj 2015

Pozicajte si auto vy a majte ho pozicane dlhsiu dobu, svagrina bude nutena riesit "svoje auto"

Neviem ti velmi poradit, pretoze ak sa aj situacia nejko vyriesi niekto proste musi zakonite zostat zly a najhorsi na svete

nuvaring
25. máj 2015

Ďalší príklad nezmyselného spolužitia na hromadke😀Ach jaaaaaj....a čo ta je do toho? Auto si predala už ti nepatrí ci?😀

mihula
25. máj 2015

@sikynovae nech to riesi tvoj manzel,svagrina zrejme bude jeho sestra.

esterba
25. máj 2015

@sikynovae svokrove auto, svokrov problem. Mozes mu poradit, aby jej zobral kluce a uz jej ich nepoziciaval, ak ho to trapi. To je tak vsetko. BTW nerozumiem, preco ma tolko ludi potrebu riesit cudzie problemy, pokial nejde zrovna o tyranie a pod.

alaguema
25. máj 2015

@sikynovae auto ste predali, nepatrí ti...Jediné inteligentné riešenie je nemiešať sa do toho. Myslím, že keby svokor chcel hovorcu, spomenul by vám to a asi by to v tom prípade bol jeho syn. Ak nechá zneužívať svoju "dobrotu", tak je to jeho vec. Mimochodom, nie je to dobrota, ale nedostatok asertivity.

gita17
25. máj 2015

raz si auto predala, tak sa uz nestaraj a neotravuj... s tym autom uz nic nemas, nie je uz tvoje, ci si myslis, ze tym ze si ho predala pod cenu, tak ti ostali neake imaginarne vlastnicke prava?

miriam11
25. máj 2015

@sikynovae je to zalezitost medzi otcom a svagrinou, nieje to uz vase auto. A keďže je otec taky aky je a nic nepovie, je to jeho problem, takze neries, nech si to vyriesi sam. Nieje to skutocne tvoja vec, nemiesaj sa do toho.

bonaqa2013
25. máj 2015

Radšej sa do toho nestaraj a zahryzni si do jazyka. Auto si už predala, takže už nie je tvoje....

ivett1
26. máj 2015

@sikynovae asi žiadne inteligentné riešenie nie je...veď si predstav, že by si svokor nekúpil auto od vás za symbolickú cenu, ale normálne napr. v bazári ... aj vtedy by si mala takú veľkú potrebu riešiť požičiavanie auta tvojej švagrinej? ... asi nie...až tak by ťa to netrápilo...takže, ako ti radia baby, nemiešaj sa do vecí, do ktorých ťa nič nie je a ak by sa už mal niekto "zamiešať", tak tvoj muž-ak je to jej brat alebo ak sú tvoj muž a jej muž bratia, tak by to mali riešiť oni dvaja ...
nebuď akčná, správaj sa k svokrovcom slušne a pozorne tak, ako doteraz a nemúť zbytočne vodu a nerob sebe nepríjemnosti ...
PS: svokra to možno mrzí, ale on si musí povedať a urobiť poriadok ... no, ak by si veeeeeľmi chcela, skús ešte vyskúšať, tak ako ti radi @pribinak požičanie auta pre vás - na dlhšie - a ešte ako bonus môžeš rozšíriť, že za to prispejete nejakou sumou svokrovi na čelné sklo ... možno to tvoju švagrinú "trkne" ...

maslenka47
26. máj 2015

@sikynovae Inteligentne riesenie? Nestaraj sa - nie je to tvoj problem.

sikynovae
autor
26. máj 2015

Ďakujem vám všetkým, veľmi ste mi pomohli.

tomaas
26. máj 2015

@sikynovae ahoj, a pomohli? ako to budes ne/riesit?
ja mam iny nazor trosku, ja by som ako jedna mamicka napisala povedel jej muzovi nech skusi dohovorit kedze otec nema na to povahu... drzim palceky

lubicaregecova
26. máj 2015

nestaraj sa, nie je to tvoja vec...

citronade
26. máj 2015

a svagrina je aka?inteligentna? Lebo asi neni, tak mozes aj neinteligentne, tusim to aj lepsie zabere.