Moja exsvokra ma prekliala

aicul2x
9. jan 2015

Ahojte baby.Ja už fakt neviem čo ďalej. Som neveriaca, ale toto mi nedá spávať.
Keď som bola tehotná, cca pred 3 mesiacmi, umrel mi exmanžel, s ktorým mám dve staršie dcéry. Bolo to náhle a nečakané. Až pitva ukázala, že bol chorý. Moja ex svokra mi napísala list, v ktorom za to viní mňa a doslovne je tam veľkým písmom napísané Preklínam ťa, Ty si na vine! Nikdy ma nemala rada, a ni môj ex s ňou moc dobre nevychádzal.
Od pohrebu sa mi nič nedarí vybaviť, ani len sirotské na deti, lebo ju nemôžem žiadať o nič a ja žiadne jeho papiere nemám. Malinký, čo sa mi narodil je veľmi nekľudný, trápia ho snáď všetky kojenecké neduhy - grckanie, koliky, kojenecké akné, pretočený spánok. Ja už fakt neviem čo mám robiť. Som ako múmia, nespím, stále len rozmýšľam ako mu pomôcť, ako pomôcť mojim dievčatám. Tatino im chýba. Nebudem klamať, sirotské nie je veľa, ale pomohlo by.
Myslíte, že to malo účinok? Že keď bol vtedy malý v brušku, že to mohlo mať na neho vplyv? Ja už fakt neviem... Poraďte čo ďalej. Ďakujem za každú odpoveď, radu. L

pribinak
9. jan 2015

@dollynkaa nerypem, pisem svoj nazor ;)

dollynkaa
9. jan 2015

@lorela mozno niekde u Vas v sedlakove sa to pouziva ale tu nie ty tmarstvo 😀

dollynkaa
9. jan 2015

@pribinak 😀 pis pis

lorela
9. jan 2015

@dollynkaa Ja, momentalne, diskutujem. Tak to totiz v diskusiach byva - stretnu sa v jednej teme viacere nazory.
A inak, moje hobby su historia, kultura, priroda, napriklad 😀

lorela
9. jan 2015

@dollynkaa Aaaa, pozeram, ze si sa pekne "rozsoupla" medzicasom...

dollynkaa
9. jan 2015

@lorela ty si v svojej prvej debate pisala nieco ohladom tejto temy???!!! Vobec iba debilna poznamka ze sa nemam vyjadrovat. Pis k teme danej slecne co sa pytala a nie mne debiliny

liebling98
9. jan 2015

@aicul2x ak Ti neposielal výživné, nezabudni to uviesť pri dedičskom konaní. Mal aj iné deti okrem vašich spoločných?

lorela
9. jan 2015

@dollynkaa Zatemneny zrak, madam? Pretoze, ano, pisala som k teme...

dollynkaa
9. jan 2015

@lorela to co si mi napisala k tebe nebolo!!! Odchadzam bo mam pocit ze sa tu bavim s 15r pubertackami

nasta55
9. jan 2015

@aicul2x nemyslim si ze siprekliata, to by sa ti stavali horsie veci. Skor si mozno vycerpana a rychlejsie podliehas stresu, na exsvokru sa vykasli.

lamarlene
10. jan 2015

strasne sa mi pacili cervene naramky co sa nosili..a ptm som zistila naco ich tie baby nosia. Ako jeden slavny exorcista povedal: posadne ta len to, comu uveris. Vyska socialneho sa sice odvija od platu ex,ale na minimum by si mala mat tusim pravo aj iba s umrtnym listom. skus sa popytat pravnika, v ba fuguje bezplatna pravna pomoc cez telefon tusim,. tam ti povedia viac nez slecny na soc, aj ja som si tam jeu c vybavovala pol roka lebo kazda tetuska poznala ine znenie zakona.. vela stastia s malym aj s vybavovanim.. a never na bosorky,radsej na rozpravky,tie maju stastny koniec 🙂

vroni
10. jan 2015

@aicul2x, v Nemecku sa mozes obratit na penzijnu ooistovnu, je centralna a maju vsetky data. Musis len prilozit rodny a umrtny list (zial, prelozeny) a popisat, co potrebujes.
Skola mozno neexistuje, ale vysvedcenia niekde byt ulozene musia, odbor skolstva by mohol vediet...
A firemne podklady (danove priznania) by mal za maly poplatok vydat danovy urad a mas doklad, kde,kedy a kolko robil (ako podnikatel)
Na svokru a jej zvasty sa vykasli, keby toto fungovalo, tak polovica modreho konika uz vyzabijala svokry 😝

mala_hobitka
10. jan 2015

@aicul2x Tu ide o nastavenie tvojej mysle. Ty veris ze sa to mohlo stat takze ci je to mozne alebo nie je irelevantne. Zacneme teda tymto. Musis nastavit svoju mysel tak aby si sa presvedcila ze si chranena voci tomuto prekliatiu. Najdi si sposob ako sa ocistit od prekliatia. Trebars nejaky jednoduchy ritual co najdes na nete. A kup si alebo si urob cerveny naramok a daj si ho na lavu ruku - tusim je to kabalisticky naramok proti urieknutiu...opravte ma ak sa mylim :D. Proste urob cokolvek cim seba presvedcis ze si sa zbavila tohoto prekliatia 🙂.

aicul2x
autor
10. jan 2015

@liebling98 ine deti nemal, alebo o nich neviem 🙂 dedicske este nebolo

amexa
10. jan 2015

@aicul2x so sirotskym je to zial vzdy tak...moja mama behala pol roka kym vsetko pokryla a to vedela kde otec robil (sirotske sa vyplaca spatne potom)... pokial viem - ak nema podlznosti na socialke tak by si problem mat nemala, ak hej tak zial tie roky treba neako dokazat... treba svokre pripomenut ze ma vnucata a nepomaha tebe ale im

kiki68
10. jan 2015

chyt drevo,ci kamen, pozri si ako sa kresli runa thurisaz a tu na to nakresli alebo vyri do dreva. Takto pouzitu runu zanes niekam na luku nech nacerpa silu z prirody a dones si ju naspat domov.
Thurisaz je najsilnejsia runa,ktora dokaze odvratit kliatbu systemom bumerangu. Ludia to maju vyskusane, vraj sa to vracia strasnym sposobom. Hold je lepsie severskych bohov nenasierat a nepriat nikomu nic zle. Lebo ako sa hovori kto druhemu jamu kope sam do nej padne.

liebling98
10. jan 2015

@aicul2x to znamená, že celý jeho majetok zdedia vaše deti. Exsvokra sa bude môcť ísť akurát tak kĺzať. Nakoniec ešte ona príde za Tebou s prosíkom, aby si jej dovolila vidieť vnúčatá.

aicul2x
autor
10. jan 2015

@liebling98 tak toho sa nebojim, nechodila ani pred rozvodom. Akurat ked mal niekto sviatok, prisla neohlasene, zablahozelala a odisla. Po rozvode prestala chodit uplne, ex braval deti ku nej. Byvala o ulicu dalej. Od kedy sme sa odstahovali do ineho mesta, ani obraz, ani zvuk. Ani na Vianoce.
A dedicstvo asi tiez nebude, skor dlhy. ☹

lila77
10. jan 2015

VRAVIM AJ STARE BABKY TO ROBILI SA SPYTAJ NORMALNE HO MOHLA NEVIEM AKO SA TO VOLA AJ MOJHO MUZA TAK KED BOL MALY STALE BOL V NEMOCNICI VEZMI PLIENKU POCIKANU A PRETRI MU OCI UVIDIS PREJDE TO OPYTAJ SA STARYCH BABIEK PRETO DETOM DAVAJU VSETCI CERVENU STUZKU lebo deti nemaju anjelov ti ich neochrania iba dospelych som o tom citala a ked niekto chce niekomu ublizit neublizi tebe ale tvojom detom vravim pretri mu oci plienkou a napis na vsetky organizacie pisomne ak napises pisomne su povinny zo zakona ti pisomne odpovedat ak ustne nie su povinni studovala som pravo mam to odskusane

lenbea
10. jan 2015

@aicul2x presne. to že napisala "preklinam ta" ešte nie je prekliatie. vlastne prekliatie neexistuje. iba zlorečenie, alebo zlorobenie, ale nezaoberaj sa tým. ty si sa jej len zlakla. ak sa s nou stretneš, tak jej povedz, že takýmto správaním sa škodí svojim vnučkám, ktoré nemôžu za to ,že ta nemá rada. a nemá ta rada jednoducho preto, lebo žiarli. skoro každá svokra žialri a nenávidí nevestu. môže byť rada, že si jej syna mala rada, že si mu dala dve dcery, ktore tiež mal určite rad. ale ony toto neakceptuju - svokry. nedaju sa tie papiere vymyhať sudne, alebo keby si nejak zohnala umrtny list.

elika74
10. jan 2015

@lila77 prosim ta ako takemu niecomu mozes verit? To su teda typicke povery. Ak uz niekto je veriaci, nech da detom krizik na celo - co je rodicovske pozehnanie a odporucanie do Bozej ochrany. Ked ma má niekto chrániť, nech je to Boh a nie nejaká mágia. Ako bolo povedané: " tvoja viera ta zachránila." Ale urcite nie viera v pocikanu plienku. Mozes si ju davat na tvar, lebo pomaha pokozke a niektori pouzivaju moč na liecenie. Na zlo treba odpovedat dobrom. Na prekliatie žehnaním. Ta exsvokra musi byt hrozne zatrpknuta, je v totalnom minuse ( nedostatok dobra i stastia) ak dokaze preklinat. Treba jej pomoct byt lepsou, pomodlit sa za nu a zehnat jej. Zivot je predsa tak kratky a ona by si to mala najviac uvedomovat, mohla by sa tesit z vnucat,z toho co ma, ale ona sa asi trapi viac nad stratou blizkych, z toho co uz nema. Zial pozerá sa na zivot zo špatného uhla.

pribinak
10. jan 2015

Baby, tato diskusia ide uplne do minusu, ved ona neriesi dajake pocurane plienky ani naramky, riesi, ze potrebuje mrte papierov, aby pre dcerky vybavila sirotsky dochodok, ze nevie kde to ma zhanat, ma malo informacii, ze si s tym nevie dat rady a nie co robit s docuranou plienkou

elika74
10. jan 2015

@kiki68 A vratenie kliatby nie je kliatba? Co ak to ten druhy zase vrati? Dokedy si budeme hadzat bumerang?

kiki68
11. jan 2015

@elika74 nie nie je, funguje to tak,ze ten druhy to uz vratit nemoze, proste sa to berie tak ako keby spravis hriech, ono sa ti to vrati a to uz nevratis naspat, vacsinou je trest taky,ze nemas moznost to vratit. Thurisaz je ako ochrana pred tym,ale system zrkadlo,cize ako ked sa to odrazi od skla a leti naspat

elika74
11. jan 2015

@kiki68 nie som taka zloprajna. ale pri teroristoch keby to fungovalo...

slniecko2
11. jan 2015

Zatiaľ sa mi z tejto diskusie vryla do mozgu jedna dôležitá info: deti nemajú anjelov, iba dospelí 😀 Žasnem, ako niektoré dospelé ženy premýšľajú 😅

kiki68
11. jan 2015

@elika74 tam nejde o zloprajnost, tam ide iba o to,ze to cloveka ochrani a teda ten kto to zlo prial prvy,tak to dostane naspat. Severske stare nabozenstvo nie je take,ze uviazes cervenu stuzku a vybavene, proste kto robi zle,tak dostane na frak..

aicul2x
autor
11. jan 2015

Babulky, dakujem Vam za vsetky nazory, rady a odporucania. Co bolo bolo, musime ist dalej. Snad sa za nas niekto pomodli a aj za svokru, za neboheho ex nech ma klud. Ja sa modlit neviem, neverim v boha, ani v kliatby. No verim v ludskost a silu vypovedaneho slova. Drzim sa stareho prislovia: Pomôž si sám, a aj pán boh Ti pomôže! Cize co si neurobis, nemas.
Dakujem, L.

darzneba
11. jan 2015

@pribinak presne. unavena ,,cerstvomamicka,, . na prekliatie v takomto duchu neverim.

lila77
12. jan 2015

@elika74 pozri verili tomu babky nevravim ze babky mali patent na rozum ani ty nejsi vasilisa premudra to su ti ludia co akotze veria v boha lebo ten je jediny a robia zle a utekaju sa z toho vymodlit