Priateľ na mňa zdvihol ruku. Mám ostať?

jahodka29
1. feb 2015

Neviem co mam robit..planovali sme sa v marci zobrat ale po tomto co urobil si nie som ista ci je to clovek s ktorym chcen prezit zvysok zivota 😲
Zacalo to tak ze sme sa par dni spolu.nebavili tak sa zobral a isiel.von..prisiel rano o 6.30..zacala som mu nadavat a ked lezal a pozeral tv dala som mu taku slabsiu facku...vratil mi to ale nie 1 fackou ale viac po sebe!..ono.to ani neboli take prave facky..proste mi daval take supy po hlave a slabe veru neboli..nakricala som nanho ze je koniec a odchadzam(nedavno pri hadke sa namna zahnal rukou bez facky..vtedy som mu jasne povedala skusis ma udriet pojdem prec..uz raz v minulosti mi dal obycajnu facku)...
Bola som rozhodnuta coskoro odist ale neskor priliezol zamnou so slzami v ociach chudaacik..ze nechod prosim nikam 😔
neviem co by som bez teba robil..lubim ta a bla bla
Objali sme sa a odvtedy sa spolu normalne bavime ale..mne to stale vrta v hlave...V marci sa chce zobrat..Mam si brat takeho cloveka??Co by ste urobili vy?

michaela.g
1. feb 2015

@jahodka29 utekaj co ti nohy stacia

sue
1. feb 2015

@jahodka29 úprimne - je mi z vás dvoch zle...ani nebudem písať z koho viac, lebo je to jedno. Máte problém vo vzťahu, tak namiesto diskusie sa spolu "nebavíte" ako oduté školáčky v 2.triede ZŠ, on potom prehýri noc a keď je kľud a pozerá telku, tak ty mu vlepíš? Prečo? Čo ťa preboha viedlo k tomu,aby si svoju frustráciu a nasratosť riešila tým,že ho udrieš? Je jedno ako silno,aj ty si na neho natiahla ruku - aby sa prebral? Aby začal komunikovať? Alebo čo? On ti to potom vrátil....jasné,že silnejšie,však je silnejší + moment prekvapenia.. Nie som bitkár a vo vzťahu sa nebijeme,ale myslím, že podvedomý reflex pri zaútočení by bol, že by som "vrátila" a asi riadnou silou.... Neobhajujem ho, ale obaja ste nezrelí a je smutné, že sa vám podarilo splodiť dieťa :( K tvojej otázke. Svadbu by som zrušila, začala by som riešiť vysporiadanie majetku a starostlivosť o dieťa - pripomínam dieťa je VAŠE a ty nemáš právo o ňom rozhodovať ako o svojom majetku - mysli na jeho dobro. Nie svoju ješitnosť. Rovnako pre oboch odporúčam pomoc psychológa - kvôli vášmu dieťaťu - potrebujete dozrieť...a dosť rýchlo.... Držím palce !!!!!

mirkava
1. feb 2015

@jahodka29 uteč kym sa dá

sunshineka
1. feb 2015

@zuzana1291 vidim,ze rada vkladas lzdom do ust to,co nepovedali

matko10
1. feb 2015

@jahodka29 takze nie si rozhodnuta,.....tlcie ta a nevies ci mas ostat alebo odist? No ostan,....bud s nim dalej ked ta dobre zmlati par krat tak, ze skoncis na ARE, snad ti bude hned jasne co mas robit a ked nie, zmlati ta zase par krat a jedneho dna ti to dojde snad.....))))

mirka49
1. feb 2015

@mima4 no niekde sa bije inde sa podvadza uz roky

6699333
1. feb 2015

A co mozes ocakavat od chlapa ked mu nadavas das mu facku maloktory chlap by to strpel a to ze sa nebavite niekolko dni a on sa zobere prec ako inak to ma riesit hmm keby to bolo naopak ze odides ty by si z toho take haloooo nerobila podla mna vas vztah ani vztahom nieje vztah je o dôvere o tolerancii atd.nie o bitke a nadavkach to sa ani brat nemusite ked teraz neviete spolu vychádzať prepac ale je to tak

henikav
1. feb 2015

@jahodka29 podla mna sa tvoj chlap zachoval normalne , kedze ty si mu vypalila prva, co sa ma nechat fackovat ako fackovaci pajac? Tu sa vobec nejedna o to ci silnu ci slabu facku, ak si hysterka a bijes sa treba ti "primeranu odpoved" aby ta vratil do normalu. Muz by zenu nemal bit, uprimne keby na mna moj zdvihol ruku, tak je koniec, ale tak isto by som si to nedovolila ja na neho. Svadbu odlozte na cas ked sa budete vediet spravat obaja

titttike23
1. feb 2015

Mi ked sa hadame alebo ked som nahnevana ja mu ani slabsiu facku nedam, to predsa normalne neni. a ani to ze odide a vrati sa rano. to je uz akoze co? kebyze mu jednu prijebem, tak by som sa ani necudovala ze mi ju vrati. zena ma najvacsiu zbran usta! neublizuj mu fackou, slova vacsinou bolia viac!!!

dolce_principessa
1. feb 2015

ja som mu dala facku prvykrat v zivote a to slabucku.kebyze mi vrati taku istu drzim hubu! ale on mi to vratil uplne inak..a viackrat po sebe!..ze som skoncila sedet na zemi....o to tu ide
a uz asi 2x pred par mesiacmi sa stalo ze sa po mne zahnal rukou..ale neudrel
Uz vtedy som ho upozornovala len nech mi skusi vrazit a idem prec..ocividne moje slova.nebral vazne ked to spravil neskor

hikokk
1. feb 2015

autorka témy sa pravdepodobne v marci vydá( inak by nezakladala túto tému) kebyže je rozhodnutá odísť tak už je dávno preč. Ale inak si zaslúžia jeden druhého len to chúďa dieťa. A po marci aspoň budú nové témy na MK 🙂

1katkas
1. feb 2015

@jahodka29 ty si zacala prva ty si mu prva dala facku tak co sa stazujes mozes si za to sama

sabina1975
1. feb 2015

@jahodka29 jjednoznacne ostan este si nedostala poriadnu facku tak cakaj a po svadbe uz len bitky kopance atd zeny kde mate rozum ak je to priatel mal by ta na rukach nosit a nie sa po tebe zahanat pred svadbou kvety darceky hoc aj drobnostou zahrnat ak to nerobi teraz tak to nebude nikdy a za rok budes pisat ze ta muz otlka par mesiacov po svadbe

ada274
1. feb 2015

@jahodka29 plati vsetko co pisali baby vyssie, ale na uvod by som odlozila svatbu o 1 rok. Je to dostatocne dlhy cas na to, aby si si ujasnila ci s nim chces zit a zaroven odpozorovala ci sa pri konfliktoch znova uchyli k bitke. Rodinu neries ide o tvoj zivot. A este 1 vec, ak ty znova zlyhas a udries ho, budes legitimizovat bitku z jeho strany. Takze ovladaj sa, kludne sa hadaj ale nebi ho. Ak sa on neovladne nasledujuce mesiace vies co mas robit.

kiki68
1. feb 2015

zrus cely svadobny candrbal, vrat mu prsten a utekaj co najdalej od takeho chumaja. Neviem si predstavit,ze by mi moj chlap daval po hlave a fackoval ma, ked chyti nerva. Ako moj rozkopol v zlosti nejaku vednicku, kopol do pneumatiky auta, ale zive veci nikdy neschytali. Cize vyzurit sa na nezivej veci,na com si zlomi palec prosim...ale davat facky to veru ne. A na rodinu kasli, nikto s nim okrem Teba zit nebude a nebude musiet znasat nejake vychovne facky ked on bude mat zlu naladu...

moonlight1210
1. feb 2015

Ani jeden nie ste rozumny. Nieto pripraveni zit pod jednou strechou a nebodaj vychovavat dieta.

Ty fnukas ze ta strieskal ako fackovaciu babiku.
A ty si sa snad ovladla?
Tiez vies, ze fackat a bit sa nema, ze sa da aj odist miesto skakania po niekom a fackania. Ale urobila si to. Ze to bola slaba facka? Co je to slaba facka?
Dobre vies, ze ide o ten akt ponizenia, nie o silu akou mu tresnes po hube.
Aj decko dokaze revat ako tur, ked dostane jednu na zadok aj to slabu. Lebo je urazene, ponizene, sokovane (ak je to prvy raz), nie ubolene.

Proste ako dve deti, co si dokazuju Kto z koho. Par dni dusna atmosfera a jeden robi druehmu napriek, aby ukazal ako moze toho druheho mat na haku. Krasne.

Takze sa zbal a chod a daj si este nejaky ten piatok do svadby. Zatial. Najprv dospej.
Facka ponizuje udreteho aj toho co ju da. Ukazuje slabost jeho charakteru.

A co sa tyka tvojeho buduceho, urob z neho radsej buduceho byvaleho.

sue
1. feb 2015

Babule, toto bude zas nejaký odrb, slečna má aj druhý nick: @dolce_principessa ...takže asi zbytočne píšeme 😉

mima4
1. feb 2015

@sue a na to si ako prisla?

filipal
1. feb 2015

silnejsi nikdy nebije slabsieho. tvoj chlap je zakomplexovany chudak, zbabelec a chruno.
bola by si prekvapena, ze muzi by ten jeho cin odsudili ovela prisnejsie ako matky na tomto fore.Normalny chlap nikdy neudrie zenu, ani keby ho neviem ako vyprovokovala. Ved je fyzicky silnejsi. Preto okamzite odid, ale zabezpec sa nejakou organizaciou, ktora ti bude pomahat, lebo inac to nezvladnes, bude ta manipulovat a pretvarovat sa, nariekat, aby si sa vratila, aby si mu odpustila. Ty vsak musis zostat neoblomna. Ak mozes, chod k rodicom. Neviem, ci si nieco z tejto rady vezmes, ale ak nie, raz si na nu spomenies.

maznacik007
1. feb 2015

@mima4 hned na prvej strane sa pomylala a reagovala z druheho nicku ... ale nemusi to byt fejk...

jahodka29
autor
1. feb 2015

ano mam dva nicky chcela som pisat z noveho ale sekla som sa..nevadi
dakujem za odpovede urcite to poriesim

petooo
1. feb 2015

Som rád, že je tu veľa objektívnych a triezvych príspevkov 🙂 .. Niektoré ženy rady využívajú fakt "azda ma neudrie" a dovoľujú si veľmi veľa až príde niekto komu to je jedno a schladí ich .. ja som ženu nikdy neudrel a ani sa nechystám, ale je pravda, že niektoré si zato svojim správaním môžu samé .. čo sa týka tejto témy, myslím, že to prehnal v tom, že udrel viackrát a silnejšie podľa zakladateľky témy, ale v podstate akým právom si ho udrela ty? Takto sa inteligentní ľudia nechovajú, fyzické násilie nič nerieši .. mňa keby udrela partnerka, neviem či by som jej to vrátil, ale určite by som veľmi premýšľal, či s ňou ostanem, pretože toto neznášam ..

ladynaamah
1. feb 2015

@jahodka29 známej sa stalo takmer to isté, a to po 7 rokoch chodenia - o pol roka sa mali brať.mala vtedy už 30 takže sa to od nich aj očakávalo. Nedbajúc na predsudky typu,, čo povedia susedia, rodina a okolie pobalila veci a odišla k rodičom. Chodil za ňou, prosíkal, nosil ruže do práce. Chvala bohu mala silnú vôlu a okolo seba správnych ľudí. O rok na to našla chlapa a o ďalší bola svadba, s ktorým je šťastne vydatá a má už 10 ročnú dcérku. Podľa toho som sa riadila aj ja: pokiaľ by na mňa muž zdvihol ruku tak ide preč- bez milosti a sentimentality...Otec-násilník mi stačil....

lubkavargova1
1. feb 2015

Samozrejme, vezni si ho...a potom nam napis do dalsej temy ze ta zmlatil a mas doma tyrana a nedajboze aj decko na krku....uz cakame na tuto temu!

timea7
1. feb 2015

@jahodka29 čo by si poradila dobrej kamarátke, svojej sestre v takomto prípade?
Inak opäť mám pocit, že a niekto nudí, sú prázdniny.....

1martincanka1
1. feb 2015

@jahodka29 neostavaj, zaciatky osamote budu mozno tazke, ale zostat by casom mohlo boliet viac...

tykat
1. feb 2015

@jahodka29 ...tak vidis ake mas stastie...natrafila si na takeho co sa nedokaze pretvarovat ani do svadby nieto do prveho decka...tak bez od neho, a dakuj ze niekto tam hore ta ma rad ked ti dal take jasne znamenie

btw. ty tiez nie si ziadne neviniatko ked fackujes priatela (slaba facka-vyhovorka)

mima4
1. feb 2015

@tykat ak sa nemylim, ona caka s nim uz druhe babatko

tykat
1. feb 2015

@mima4 ...jaaaj ked ja zabudam ze teraz po "modernom" je to vsetko prehadzane najprv deti az potom svadba...ale aj tak svadbu by som ani za nic, tazko sa potom vyvliect z takeho zvazku ked ku fackam este aj tahacky po sudoch s rozvodom a o deti.

empathia
1. feb 2015

@ludkas31 chod od neho prec... casom bude viac a viac to pokračovať...