Som zlá svokra ak nechcem dotovať zaťa celý život?

bretana
22. jún 2010

Keď moja dcéra začala chodit so svojim terajším manželom, bola som rada, že si našla slušného chlapca.Po štyroch rokoch chodenia sa zobrali a odcestovali do zahraničia.Po roku sa vrátili a začali bývať u nás, nakoľko dcéra je jedináčik a zať pochádza zo štyroch súrodencov.Asi po mesiaci dcéra zjistila,že ju manžel podviedol s inou ženou. Dosť ťažko to znášala, ale nakoniec mu odpustila.Po vzájomnej dohode sme sa rozhodli, že si na našom pozemku postavia domček.Nakoľko dcéra nemohla zo začiatku nájsť zamestnanie, snažili sme sa im finančne vypomáhať.Nežiadali sme od nich príspievanie na domácnosť a zafinancovali sme im celú stavbu domu.Zať je veľmi zručný a dosť vecí si urobil svojpomocne a tiež s pomocou svojho otca.Ale vidím, že im to nekalpe,tak ako voľakedy.Zať je nekomunikatívny, s nami ako svokrovcami sa rozpráva veľmi málo.Na nič nemá názor, dcére asi ani nedáva peniaze, lebo keď je zle , tak príde pýtať.Neplatia poplatky za dom, elektrinu, plyn, to platíme my.Nemôžem povedať, že sa k dcére správa grobiansky, to nie.Správa sa slušne, ale veľmi málo komunikuje.Zaujíma ho iba hra na pc a spanie.Dcéra ostala v druhom stave, takže ju teraz nikto nezamestná a preto nemá nijaký príjem.Snažíme sa jej pomáhať, aby jej manžel nevyčítal, že musí zarábať iba on. Aj keď to, čo zarobí, nestačí ani pre neho samotného.Keď sa ženil, nemal žiadne úspory, jeho rodičia ho nepodporujú. Za slobodna si kúpil auto, ale po svadbe ho nechal rodičom, lebo my máme auto aj dcéra má svoje vlastné .Do ich domu neinvestoval skoro nič zo svojich peňazí.Nepáči sa mi jeho správanie ani k dcére, ale nechcem sa do nich miešať, aby dcéra nemala pocit, že som proti nemu.Chcela som urobiť to, že ich nebudem vôbec podporovať, ale nemám to srdce, aby som dcére nedala potraviny, ktoré jej chýbajú, zaplatila poplatky, aby im mohla fungovať domácnosť.Pokúšala som sa so zaťom porozprávať, ale odbyl ma tým, že keď nemôže zarobiť viac, tak čo má robiť.A viacej sa na tu tému nebavil.Veľmi málo ich chodím navštevovať, lebo viem, že zať si to neželá.Ale je mi z toho všetkého smutno, lebo mojej dcére nikdy nič nechýbalo a teraz žije z ruky do úst a musí sa mu prosiť o každý cent, aby mohla kúpiť základné veci, ktoré sú v konečnom dôsledku aj pre neho.Myslím, že ich manželstvo, aj keď trvá už tri roky, vlastne ani manželstvom nieje.Je to ako vzťah dvoch ľudí, ktorí veľa seba žijú,ona sa trápi a pri tom sa snaží vytvoriť harmonickú domácnosť a on si myslí, že je na hoteli, kde je o neho kompletne postarané, a ten hotel, že je zadarmo.Myslela som si, že budeme ozajstná rodina.

dajna11
24. jún 2010

@emilyz úplne s tebou súhlasím. ved čo je jeho?o čo sa pričinil on?všetko robili za neho a asi aj bez neho.......ked založili raz rodinu,treba sa starať o to aby fungovala...a na to sú iba oni dvaja a nik iný,kto sa do toho mieša,robí iba zle.viem to,ani mojmu ex to nebolo po voli hoci to naši mysleli dobre......a že bola dcera zvyknutá na nejaký štandart?aj ja som bola kým som bola slobodná......čo som zarobila bolo iba pre mna,no ked je rodina je to iné a na to mala byť pripravená,že budu požičky,hypotéky,možno vyššie a možno niššie príjmy.....ved ked bude na MD tak to bude o hubu z peniazmi,ale tak žije väščina rodín...tak to je!!!

macka01
24. jún 2010

zbežne som si to tu prebehla.Určite každy rodič chce len to najlepšie pre svoje dieťa,ale treba nájsť tú hranicu,za ktorú sa už nejde.Ty si ju prekročila,všetko si servírovala ako na zlatom podnose.To nie je dobre.Človek v určitom veku musí prevziať zodpovednosť sám za seba.Mladeho by som si pozvala na koberček,pekne mu to vytmavila,ak sa nespamätá,tak odchod.
Načo je tebe aj tvojej dcére pijavica??? 😝

macka01
24. jún 2010

A zabudla som dodať,že určite preto nie si zlá svokra,chyby robíme všetci 🙂

pia22
24. jún 2010

Dievcata nepoznate tuto rodinu, vsetky okolnosti, tak nemate pravo z par subjektivnych informacii niekoho posudzovat, alebo odsudzovat. Keby sem napisal ako prvy jej zat a opisal celu situaciu z jeho pohladu, odsudzovala by sa jeho svokra. Dat radu ano, ale sudit a nazyvat niekoho koho nepozname pijavicou a povalacom to hadam nie.

nivejka
24. jún 2010

no až mi ťažko zostalo. vynorili sa mi moje spomienky ☹
ťažko je niekoho zmeniť ako tvojho zaťa..svojím spôsobom je príživník,ktorému to len takto vyhovuje a vie,že vždy tam budeš ty, kto im pomôže. a nechcem byť zlá,ale nechtiac si si zaťa takto naučila. presne tak,ako tu už padlo dcéra sa môže prísť k tebe najesť,ale aj tak to nieje riešenie. ešte sa môže stať-čo nevylučujem,že zať začne byť arogantný k tvojej dcére a držať takéto manželstvo na silu je blbosť...ver tomu,že ked sa to maličké narodí,bude trpieť aj ked my dospelý si to tak neuvedomujeme detičky sú predsa citlivejšie a vnímavejšie....

kaktusik007
24. jún 2010

baby, mozno zat je naozaj prizivnik, lenze... ako by ste sa citili na jeho mieste??? vsetko dostal, to je pravda, ale to je mozno to, co mu vadi a co ho trapi... preto sa neciti byt v tejto rodine dolezity... @bretana pises, ze chodil a staral sa o svoju povodnu rodinu... preco asi??? tam citil. ze ho potrebovali.... tu u tvojej dcery, kedze vsetko dostal na zlatom podnose, sa potrebny necitil....
snad sa ten vztah da este do poriadku, no ty daj ruky od toho prec.... zial, snazila si sa az prilis... a oni boli moc pohodlni, aby povedali, ze tvoje peniaze nechcu... pretoze ich potrebovali..... ako ti baby radili, zastav financny prud... a uvidis... co sa bude diat....

emilyz
24. jún 2010

no, myslim, ze tu uz bolo povedane vsetko... uvidime, co sa bude diat.

dajna11
24. jún 2010

@kaktusik007 veru tak,presne to si myslím aj ja.je ťažko domietať ponukane peniaze,zvlásť ked su treba,ale keby sa o seba vedeli postarť sami viacej by si toho čo maju cenili.
bretana má dceru jedináčika....a tak neznesie aby bola nešťastná,le to sa nedá peniazmi napraviť.
ja viem ako by reagoval moj manžel....buchol by dverami a viacej by som ho nevidela......nezniesol by to že by mal pocit že nič nevie,že je chumaj a že mi musia pomáhať rodičia.on by to tak bral,a myslim že asi väčšina mužov.
tiež mal priatelku jedináčika,bohatá rodina...vraj chcela aby postavili dom na ich pozemku,lukratívne miesto.....to on nechcel a radšej odišiel.pocit že všetko mu dali svokrovci a sám nemá a nedosiahol nič ho deptal.

zuzkamajko
24. jún 2010

ahojte nečítala som všetky príspevky tak možno budem opakovat, ale podľa mna je chyba čiastočne na oboch stranách - na jednej viac, na druhej menej, všetky zatove tu už asi boli spomenuté... vieš @bretana tvoja dcéra si svojho muža kvôli niečomu vybrala a ona musí posúdit či "to" v nom ešte dokáže nájst, alebo či sa tak strašne zmenil aj z jej pohladu a podľa toho sa rozhodnút či s ním bude aj nadalej a budú vychovávat dietatko spoločne alebo ho pošle do čerta 😉 ved dom je v podstate jej, rodičov má zdá sa perfektných, sama na ulici by neostala a koniec sveta by to tiež nebol ak by spolu neboli, možno by mu to otvorilo oči, že čo mal a o čo môže takýmto správaním príst. Alebo na nu niekde niekto ešte len čaká.... 😉 Viem, ľahko sa to píše, prajem veľa síl a štastia 🙂

zuzkamajko
24. jún 2010

áááá už som si prečítala ostatné príspevky a teda dobre ste sa rozohnili... nedá mi s veľa prísp. nesúhlasit.

bambusko
24. jún 2010

viete, ja mam pocit, napisem to priamo a hrubo, ze jedine, co tito ludia ocakavali od partnera svojej dcery bolo, aby ju obrabal, lebo toto jedine nedokazali... bud sa on prisposobil alebo mu to tak vyhovuje, ale ocakavanie predsa splnil 😝

suem
24. jún 2010

@bambusko ty mas ale primitivne vyjadrovanie 😠 🙄 😠

bambusko
24. jún 2010

@suem 😀 ze si sa akurat do mna obula, vyjadrenia o prizivnictve a pijavici su ok zrejme... 😒 no jo, sex je primitivna zalezitost, bez neho by tu nik z nas nebol a aspon je mi jasne, ze som to sformulovala zrozumitelne

mamutka
24. jún 2010

no ja neviem preco sa tu tolko obhajuje ten chlap, ze on chudak nedostal sancu starat sa o rodinu, ze ako sa ma citit, ked mu vsetko davaju....to nechapem, jemu niekto zakazal prenajat byt, nastahovat sa tam s manzelkou a starat sa o ucty? jemu ocividne vyhovuje, ze je pri plnom valove....
chlap ktory sa chce starat netrci pri maminom alebo svorkusinom stole, ale si najde miesto pre zivot niekde inde a tam hospodari sam so zenou, pekne podla toho kolko zarobi, prip.dokaze splacat na hypo. ked niekto len tak posedava a pocka kym mu nepostavia dom, tak to je lenivec neschopny a nie ferovy chlap, ktoremu dakto straaaasne brani dokazat ze sa vie postarat o rodinu.
keby mu vadilo, ze vsetko dostal len tak, tak robi jak besny aby im postupne splacal co do domu vlozili, nie este ze ani len sucasne ucty si neplati.....zase netreba za vsetkym hladat zlozitu psychogogiu, traumy z dectva a pod., lenivost je lenivost...

mariro
24. jún 2010

@mamutka - no tak super si to zhrnula,suhlasim v plnej parade ,mal sancu a kopec inych moznosti ale vyhovuje mu to co je teraz.

nivejka
24. jún 2010

@mamutka ....vystihla si to 😉

mamutka
24. jún 2010

dik baby 😀 len skoda ze ludia taketo veci musia riesit ☹

macka01
24. jún 2010

suhlasím,ved ked na začiatok nemám,budem rada,ked mi svokrovci pomôžu,ale akonáhla sa postavím na nohy,budem robiť všetko,aby som sa revanžovala a vrátila aspoň niečo.Pokiaľ teda budem mať dostatok charakteru.Ak budem chrapúň,tak sa necham vydržiavať.Nech si svokra ruky zoderie po lakte len aby sa o mna postarala,však??? 😲 😝

majina.b
24. jún 2010

môj nazor je taky, že zať ešte nedospel a nedozrel ma manželstvo, jeho vždy ťaha domov k rodičom, aj ked sa nerozvedu, a ostanu vo zväzku, bude myšlienkami inde a bude ešte horšie, bude sa trápiť nielen dcera, ale aj dieťa/deti

macka01
24. jún 2010

a právee preto treba niečo urobiť.Čím skôr,tým to bude neskôr menej bolestivé.Aj ked asi ani teraz to nebude ľahké.

mamutka
24. jún 2010

majina, no jo, nedozrel, ale to ze niekto neplati svoje ucty a nakupy potravin, ale pritom sa rad napchava a spi v cistych perinach nema vela s tym ze ho taha k rodicom, to skor vyzera na jednoducheho darmozraca....
bolo by dobre sa ho rovno spytat co od vztahu ocakava, ci v nom chce ostat. ale co by nechcel, zit ako v hoteliku a zadara.
lenze on ju uz aj podviedol, tak to skor vyzera, ze ked ona bude po porode mat kopu inych starosti a par kil navyse, tiez si lahko najde ramena na vyplakanie. nikto mi nenahovori, ze ked raz podviedol, uz to asi neurobi, ked ma tolko moralnych hodnot ako tu citame, skromny starostlivy mlady muz......

luciankasebastianko
24. jún 2010

že fuuha niečo podobné som zažiala (manželova sestra a jej muž ) a viem ,že to nemože mať dlhé trvanie
,ale ešte nechápem prečo jedináčik potrebuje stavať dom hlavne ked nan nemajú (ako manželia ) a všetko ste financovali vy 😒 tak potom sa nečudujte že ked ste ich naučili na štandart bez práce, že to vyžadujú nadalej ,ja som určite za rodičovskú podporu ale odtial-potial

majina.b
24. jún 2010

@mamutka
suhlasim , ale postoj svokrovcov nebola vďaka?, alebo nie je to už zlozvyk zaťa?, a možno manželstvo z výpočitavosti.

neviem či sa tu spominal vek ...... i ked na rokoch by nemelo záležať...

nivejka
25. jún 2010

@macka01 ... 🙂

mamutka
25. jún 2010

@majina.b v tejto rodine asi este nikto nedozrel na svoju ulohu 😅

eunomia
18. feb 2013

@bretana dobry den, uz to je nejaky cas a neviem ci ste tu na MK este aktivna. Ako sa nakoniec vyvinula situacia?

stelasofi
19. feb 2013

@bretana ahoj tak zmenilo sa nieco?