Svokra sa hnevá, lebo som jej nepovedala, že som potratila

marcuskaaa2000
22. jan 2019

Ahojte baby som tu nová.
Mám problém zo svokrov ...
taký že som jej povedala že som tehotná, no bola som len som potrstila, preto lebo plod bol väčší než mal byt a srdiečko mu nevládalo byt, svokre som to nepovedala len priateľovi... skúšali sme ďalej a nedarí sa nám.
Svokra nevedela o tom :/ ze čo sa stalo až o 3 mesiacoch som nabrala odvahu povedať jej to. Svokra sa všade vychvalovala že bude babka a nič s toho..
všade hovorí že som
Ju oklamala, no ja som to ledva vedela povedať priateľovi a nie to ešte jej ..
neviem jk sa s ňou mám udobriť volala som jej, no samozrejme nedvíhala, písala som jej SMS a vysvetlila som jej to a ospravedlnila som sa jej za všetko, no neodpovedala mi. Pred priateľom povedala: “ no
Nech ti to je aj ľúto, teraz musím chodiť koli tebe po kanáloch”
Neviem jak mám ďalej postupovať.
Bývali sme spolu s priateľom no odsťahovala som sa od ich, bývali sme so svokrovcami v RD spolu.
Už to takto neznesiem. Sama mám výčitky že som potratila a ona mi nič neuľahčuje. Ďakujem za rady, baby prajem pekný den

beky1813
22. jan 2019

No tvoja svojra to este nie je. A urobila si chybu, 3 mesiace tajiť takuto skutočnosť je moc. A ked si to nedokazala povedať ty, mal to urobit tvoj priatel. Teraz to nechaj tak, nech utichnu vášne.
To uz s priatelom nebyvas?

monismie
22. jan 2019

tak je pravda, ze si jej to mala povedat hned ako sa dalo, alebo aspon priatel jej to mal povedat ale zase na druhej strane ak ste jej to povedali este na zaciatku tak si to mala nejaku dobu nechat pre seba, tie prve tri mesiace su take, ze sa to este moc nehovori, fakt len najblizsim ludom aby sa nestavali taketo veci. zase na druhej strane tak si potratila, je to vec, ktora sa deje a ked sa jej niekto na to bude pytat tak nech to normalne povie, preco by mala kvoli tomu chodit po kanaloch?

janinah
22. jan 2019

Najprv svoje bývanie,svadba,potom svokra /nevesta je predsa len v inej pozícii ako synova frajerka,takýýýých ešte môže byť.../ a potom dieťa. Prehádzané poradie život komplikuje,no ale každý nech sa učí na vlastných chybách /ak sa nevie poučiť na chybách iných/.Aj ty si urobila chybu,taká vec sa netají,ak ste rodina...nechaj to odísť do zabudnutia,nemusíš sa s ňou začas stretávať,ale dorieš si veci s partnerom,kým bude druhé teh...bývanie,svadba...

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@beky1813 viem spravila som chybu .. proste on to chcel povedal len ja somnechcela
Už týždeň je to takto

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@monismie lebo ona sa tešila že bude babka s vidia mám ľudia v dedine a hovori všade ja ved tá už mala byt v 4-5 mesiaci a brucho nikde ... že sám hanbi za to

beky1813
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 no teraz musis niest nasledky. Mas poučenie do budúcnosti. Nie si prva ani posledna, co potratila a ak to nevies v sebe spracovať, tak je dobre najst niekoho, s kym sa poradis

janinah
22. jan 2019

Ak on atvrdí,že si ju oklamala a nebola si tehotná,tak dáky papier od dr. hádam máš,tak jej ho ukáž,nech si ho dá zarámovať,aby nemusela po kanáloch chodiť....ťava jedna.

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@janinah veď to :( strašne to je ...
Proste stále má to boli a ona myslí len na seba

janinah
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 ľudom v dediny si ty viacmenej ukradnutá,majú dosť svojich starostí....len ona to nafukuje...ty si tam ešte užiješ....len dúfam,že s ňou neplánujete bývať,to b ybola cesta k rozchodu...

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@beky1813 veru rozmýšľala som nad takým niečim, poradiť sa s niekym ale proste ťažké to je
Áno mám poučenie do budúcnosti... a olutovalaˇ som to

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@janinah veď ukázala som jej ho .. a aj tak to hovorí

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@janinah veru veru ...
nie ja sa tam nechcem vrátiť chcela byt som ísť do podnájmu s priateľom sken uvidíme esze

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

Prostě už neviem čo a jak jej povedať aby prestalaˇ ...

beky1813
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 vsetko sa deje kvoli niecomu. Ideálny cas sa osamostatniť a postavit sa na vlastne nohy a nie bývať v dome priatelovych rodicov. Chcete dieta, mate bývať sami

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@beky1813 veru ideálny Čas osamostnit sám 🙂

dzulli1980
22. jan 2019

Ja nerozumiem, aký je vlastne problém ... dokazovať jej nemusíš nič, to, že hneď kvákala po dedine, že bude babka je jej problém ... sa stáva, že žena potratí, či? ... sa mohla zaujímať, ako sa cítiš, ako to prežívaš a možno by sa dozvedela skôr, že si potratila, či? ... no toto by mi fakt na tvári vrásky nerobilo ... nevšímaj si ju, nech sa stým vysporiada, ako chce.
@marcuskaaa2000

nelinka2009
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 prosím ťa urob láskavosť sebe a aj svojmu budúcemu dieťaťu a nájdi lepšieho Tatina a prepáč, ale ani ty mi neprídeš vyzretá na dieťa... Začni najprv žiť svoj vlastný život a potom sa stan mamou... Svokry môžeš mať úplne na háku a to sa ty máš hnevať na ňu a nie ona na teba.. bože odpusť mi, ale toto také dedinské husicky čo tu riešiš, riesia len...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sadika
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 je mi luto cim si si presla ale:
1) nezkladaj milion subeznych prispevkov s rovnakou tematikou
2) snazit sa o dieta od 18 s niekym s kym nie som zobrata je totalna hlupost
3)nie si manzelka - nenazyvaj matku partnera svokrou
4) nauc sa pravopis
5) vsetko je tak ako ma byt,nikoho do toho nic nie je ci si tehu,ci si potratila,alebo si sa vyspala s polkou dediny - to ze to nevies spracovat poukazuje len na tvoju nezrelost. Pockaj este s dietatom,lebo o par mesiacov tu budes vypisovat ze nevies ako dalej,ze si zostala na vsetko sama a podobne.
6) si mlada,uzivaj si zivot, nikam sa neponahlaj

diankadop
22. jan 2019

uz si z toho nerob tazku hlavu. Stalo sa. Ako nebol to nastastnejsi postup, no uz to len treba nejak vydrzat a verit, ze cas to nejak da vsetko d o poriadku

duun
22. jan 2019

@sadika Pekne povedané. @marcuskaaa2000 porozmýšľaj, či ste naozaj na dieťa pripravení - či máte v hlave jasno a aj vytvorené REÁLNE podmienky. Inak tu budeš písať o pár mesiacov príspevok typu "bývame u priateľových rodičov, samé nezhody, dieťa mi vadí, všetko mi vadí, kámošky ma nechápu, chodia len na zábavy a trčím doma.." a v horšom prípade o rok "frajer ma nechal s dieťaťom, nemám kam ísť, čo by ste robili?"

sadika
22. jan 2019

a hlavne, nikde si nepracovala,materska ziadna, prax ziadna....dieta nie je lacna zalezitost. Ak nie ste zobrati,tak ta priatel vykopne jedna radost ak by sa nieco zomlelo aj s dietatom. Takych tu uz bolo....

danula.ch
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 ale prosim ta, ved to je čisto jej problém, že to vytrubila polke dediny. Nech si zozne čo zasiala, keď nevie byť diskretna. Prvé mesiace tehu sa môže stať cokolvek. A hlavne jej to mal povedať jej syn, prečo obviňuje teba? Egoisticka potvora je to, môžeš sa aj rozkuskovat, nebude to stačiť. Neries, nesnaz sa, nemá to zmysel, správa sa ako malé decko. Ach jaj, zboznujem tieto dedinske typy a ich reči o kanáloch 😀

duun
22. jan 2019
dassena
22. jan 2019

prave pre taketo veci som sice tehotenstvo ohlasila, ked som bola v tom ale aj jednej aj druhej strane som povedala, aby to este nikde nehovorila lebo sa moze hoc co stat. byt tebou teraz nerobim uz nic. ako pises, uz si sa jej ospravedlnila, spravila si vsetko co si mohla a teraz to uz nechaj len na nu, kedy ju to prejde

monkabohdalova
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 myslím, že určite nemá právo na to aby mala reči podobne tomu, že musi chodiť po kanaloch.. veď si nepotratila schválne prepána, a kto to nezažije na vlastnej koži tak to nedokáže pochopiť aké to je zraňujúce pre tú ženu.. priateľ by si mal s ňou určite pohovoriť, ak mu na tebe záleží a nechce aby si sa trápila

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 Ty si tam byvala aj ked si potratila a ona si nic nevsimla? Ved si snad musela byt chvilu aj v nemocnici, ci? A hlavne, riesis hovadiny, priatelova matka nie je Tvoja svokra, aj ked si uz u nich byvala (neviem naco sice, ale to je Tvoj problem) a ked ona narozpravala po dedine, ze bude babka, tak narozpravala. To sa nehanbila kvakat o tehotenstve, ked este svadba nebola? Ale priznat, ze zena potratila, to uz hanba je? Ste obe divne, nemate si co vycitat.

domculik
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 no pardon ale ta tvoja svokra asi v hlave toho vela nema ked takto reaguje...

dominika7990
22. jan 2019

@marcuskaaa2000 nemyslím si že tvoja svokra mysli iba na seba ako píšeš.... malo to byt jej vnúča a myslím si že teraz trpí tak isto ako ty.... zatajovať takú vec pred svokrou si myslím že už je cez čiaru. Nechala si ju v tom ďalšie tri mesiace že bude babkou. Skôr ty si myslela iba na seba a bola si v tomto sebecka dosť... nečudujem sa že svokra sa s tebou nebaví...

marcuskaaa2000
autor
22. jan 2019

@dzulli1980 ďakujem za podporu moc som to vazim