Svokra sa hnevá, lebo som jej nepovedala, že som potratila

marcuskaaa2000
22. jan 2019

Ahojte baby som tu nová.
Mám problém zo svokrov ...
taký že som jej povedala že som tehotná, no bola som len som potrstila, preto lebo plod bol väčší než mal byt a srdiečko mu nevládalo byt, svokre som to nepovedala len priateľovi... skúšali sme ďalej a nedarí sa nám.
Svokra nevedela o tom :/ ze čo sa stalo až o 3 mesiacoch som nabrala odvahu povedať jej to. Svokra sa všade vychvalovala že bude babka a nič s toho..
všade hovorí že som
Ju oklamala, no ja som to ledva vedela povedať priateľovi a nie to ešte jej ..
neviem jk sa s ňou mám udobriť volala som jej, no samozrejme nedvíhala, písala som jej SMS a vysvetlila som jej to a ospravedlnila som sa jej za všetko, no neodpovedala mi. Pred priateľom povedala: “ no
Nech ti to je aj ľúto, teraz musím chodiť koli tebe po kanáloch”
Neviem jak mám ďalej postupovať.
Bývali sme spolu s priateľom no odsťahovala som sa od ich, bývali sme so svokrovcami v RD spolu.
Už to takto neznesiem. Sama mám výčitky že som potratila a ona mi nič neuľahčuje. Ďakujem za rady, baby prajem pekný den

12marec
22. jan 2019

Ja by som ju zvyyysokaaaaaaa okaslala.co ty s tym mas ze ona sa hanbi. Ved ona by ta mala podporit a nie zduvat sa! Ty sa vobec nemas preco ospravedlnovat a doliezat za nou! To nie je tvoja vina a ty sa jej vobec nemusis spovedat!
Nech ti to skoro preboli a nemysli na taku svokru

hettinka
22. jan 2019

@marcuskaaa2000
Tvoja svokra to nie je a ani nikdy nebola. A keď sa takto správa, zvážila by som, či vôbec niekedy bude.
Jej vec, že roztrubuje informácie o tvojom tehotenstve. Ona to nemá čo rozprávať po dedine, vychvaľovať sa. Kto to má vedieť, tomu predsa poviete aj sami, ostatní si všimnú.
Jej problém, že teraz plánuje chodiť kanálmi, že sa hanbí ... načo ti pridáva stresy, mala by ti byť oporou, aj svojmu synovi. Každý prežíva smútok inak, ale týmto ti vôbec nepridáva, že okrem straty bábätka musíte riešiť jej ješitnosť.
Ja by som veľmi zvážila, či takejto osobe vôbec poviem o ďalšom tehotenstve, počkala by som, kým na to príde sama, alebo aspoň do 12.tt.

lula313
23. jan 2019

@marcuskaaa2000 sorry, ale tvoja nádejná svokra je dobre primitivna žena. Jej nevadi, že prišla o vnucatko, ale to, že čo budú hovorit susedia.. taku zenu v zivote nepotrebuješ, nech sa fuci aj tri roky, nemala takúto delikátnu záležitosť, akou je tehotenstvo, roztrubovat.. ty nie si za nič vínna. Ty si prišla o babatko, máš nárok smútiť, spracovat to v sebe a nedeliť sa s druhými o to, čo nechceš.. držím palce, nech sa Vám rýchlo zadari😊

marcuskaaa2000
autor
23. jan 2019

@lula313 ďakujem tam podporu ... aj ja si myslím :( stále to boli este

heyoka
23. jan 2019

@marcuskaaa2000 No tak po prvé, čo je toto za zmýšľanie tá tvoja svokra? Ona si vôbec je vedomá tvojej bolesti zo straty dieťaťa??? Ty si nič nevyčítaj! Nech sa spamätá pre pána jána, veď ty nie si jej dojná krava pre vnúčatá. Zrejme ťa tak bere, skôr by som povedala, že dobre, že sa tak správa aspoň vidíš čo sú to za ľudia a do budúcnosti si dobre rozmysli, či sa chceš ešte vracať späť do tej rodiny..či ty nie si ľudská bytosť? To je tak ťažko pochopiteľné, že ti to bolo nepríjemné a bolestivé, že to tak dopadlo? Vravím ti, netráp sa pre nich, veď to ty si tu tá najzranenejšia osoba zo všetkých. PS: Je mi to úprimne ľúto, že bábo neostalo a prajem Ti aby si bola šťastná v takej rodine a s takým parnterom, akých si zaslúžiš. Minimálne ľudsky zmýšľajúcich a súcitných.🍀🍀🍀

caray
23. jan 2019

nechápem jak môže tvoja svokra takto rozmýšľať, je mi z toho zle, nechápem ach, ale tak snáď raz sa s tým vysporiada, snáď to pochopí, jak keby ona nebola matkou, jak keby ona nevedela, čo prežíva žena, keď príde o bábo

tatisna
23. jan 2019

svokry sú svokry...ale to čo robí Tvoja je už silná káva...je to úplne Tvoja vec, či niečo povieš alebo nie, aj keby si nič nepovedala, nema morálne právo takto sa správať. A tie pohnútky, že čo povedia ľudia? Veď to je otrasné...Ja by som si držala od nej odstup a odtiaľ potiaľ, lebo to vyzerá na ten typ svokry, ktorá len žere nervy...a najhoršie je že sa uráža a tvári sa že ona chce len dobre...

marcuskaaa2000
autor
23. jan 2019

@tatisna veru presne tsk ďakujem za pochopenie

zimmi1
26. jan 2019

@marcuskaaa2000 nuz, naozaj ste ju mohli skor upovedomit, ze vnuca zatial nebude..:( kazdopadne, tieto veci sa stavaju a mas pravo zobrat si cas a spracovat svoju bolest, nie je to nic jednoduche a kazda matka by to mala pochopit.. Naozaj nie je namieste ofucat sa z pozicie svokry.. casom sa to snad medzi vami utrase 🙂
Kazdopadne, preco sa snazis zalozit si rodinu s clovekom, kt. sa zatial ani nevyjadril, ze chce TEBA na cely zivot? Naco sa ponahlat takto dopredu a preskakovat dolezite zivotne rozhodnutia? Ste mladi, mate cas,je pohodlnejsie a podla mna aj omnoho rozumnejsie si najprv zariadit zivot a potom splodit dieta🙂 Nebola by si stastnejsia, keby mate vyriesene byvanie, pracu a ako manzelia by ste ocakavali svojho potomka? Skus o tom porozmyslat..

marcuskaaa2000
autor
26. jan 2019

@zimmi1 veru veru máš pravdu ... ďakujem za prejavenú dôveru a radu

tykat
28. jan 2019

A tak urobila si chybu, 3 mesiace nepovedať svokre že nie si tehotná keď spolu bývate pod jednou strechou je divne ....ale kto neurobí? Život ide ďalej, o chvíľu si na to nikto ani nespomenie. A svokra si tiež môže spytovať svedomie, že aký má s tebou vzťah keď 3 mesiace nedôjde reč na to ako ti v tehotenstve je. Načo sa vychvaluje keď o tom nič poriadne nevie. Lebo neverím že by si jej 3 mesiace tvrdila že všetko je ok keď ste spolu boli denne.

sabinami
3. feb 2019

@marcuskaaa2000 ja by som na tvojom mieste spravila tp iste.....a že ona sa hnevá?! To čo ma znamenať mala by byt tvojou oporou pre žiadnu ženu nie je potrat ľahkým po psychickej stranke a ta tvoja svokra sa stara len o seba že ona sa teraz hanbi no ako....ani nahodou by som sa s ňou nesnažila udobriť mna by takéto správanie od nej veľmi urazilo

lilitela
3. feb 2019

@marcuskaaa2000 Vysvetlit mozes, ale ospravedlnovat sa nemas za co, nie je to tvoja povinnost oznamovat taku osobnu vec, resp. mat snad vyhradeny nejaky casovy limit dokedy to mas oznamit.
Ja by som zvazila taketo partnerstvo, pretoze mozes frajera milovat ako len chces, tato jeho mama, vam bude evidentne vstupivat neustale takymito vystupmi do zivota. Ospravedlnila si sa jej a ona dalej trucuje? Co bude, az sa nezhodnete na tom, ci dat decku lizatko pred alebo po obede?
A po dalsie, taka mala rada, viem ze ste boli nadseni, ale mozno treba nabuduce tehotenstvo oznamit trocha neskor - ja som cakala a oznamovala az po 3 mesiaci, ked sa rapidne znizi pravdepodobnost potratu. A ze sa bude niekto zlostit, ze som nepovedala skor? A kto je na mojom mieste a vie, co preziva zena, ktora nechcene potrati?

dovozadokoca
3. feb 2019

Musí to byť hrozne, no ja neviem, stretli ste sa pekne trio.

1. Keď oznámim tehotenstvo a babka sa teší, jasné, že sa bude vychvalovat. Oznámim v druhom mesiaci a tri mesiace som ticho. Čiže som v 5. mesiaci a to už zvyčajne vedia všetci. Ak sa čosi stane, treba to posunúť ďalej, aký má zmysel tri mesiace sa tváriť tehotne.

2. Takmer budúca babka nemá v sebe trochu úcty a empatie?

3. Priateľ je čo, "muchy zjedzte ma"? Žiť u rodičov a tri mesiace sa tváriť, že sa nič nestalo partnerke, to ste sa ani o Tom nerozprávali? Keď si ty nevládala o Tom hovoriť, mohol to partner oznámiť. či chceli ste spraviť druhé a akože nič? Veď to je celé nejaké...