Ex požaduje alimenty vo výške 250 eur na dieťa

rolanda18
13. jan 2015

Ma niekto skusenost co sa tyka alimentov?Brat sa sudi o dieta,ex pozaduje alimenty 250 eur na mesiac,ona je nezamestana,a robit nechce,moze sud odklepnut taketo alimenty?Brat pracuje prijem ma okolo 700 eur,je zivnostnik,vlastni,auto,chatu,

mirica
31. jan 2015

@vlockasnehu ..ako si správne napísala......"sestra s manželom".....to znamená dvaja dospelý a dva platy, alebo hádam ten jej manžel nedá do domácnosti nič?.....neprispeje ani cent....alebo zo svojho platu dá celkovo 100?.....O toto totižto ide : doteraz prispieval na deti a do domácnosti celým platom a ked sa odsťahuje zrazu už tie deti nepotrebujú?.......píšeš , že platy nič moc(mimochodom , ako u väčšiny ludí), a teraz si predstav , že tvoja sestra by ostala sama....ale s takmer rovnakou výškou nájmu´a nákladov na deti , ale len s jej platom.....opýtaj sa jej či by to aj potom zvládala bez výživného, keby zrazu náklady ostali, ale príjem by bol polovičný......lebo ak sú deti , každý ti povie, že náklady na dospelú osobu sú nižšie ako na deti vo vývine - dospelý si zašanuje veci, nerastie, nepotrebuje každú sezonu novú sadu oblečenia, lebo je mu už malé....a aj stravu u seba vieš skorigovať..ale dieťa potrebuje pestrú stravu aby sa správne vyvýjalo...

uvedom si jedno......na deti tvojej sestry prispieva jak ona ako matka tak on ako otec......a ženy čo sa snažia "vysúdiť" nerobia nič iné než robí tvoja sestra....len chcú aby prispieval aj otec....

martuska75
31. jan 2015

@vlockasnehu určite vyžijú, iné im neostáva. Ale tu je debata o tom, prečo by mal/nemal otec adekvátne prispievať SVOJIM! deťom. To že to medzi mužom a ženou z nejak´ého dôvodu neklape je druhá vec, ale deti za to nemôžu. Teraz sa sťažovať na expartnerku je dosť úbohe. Však takého veci si treba rozmyslieť skôr ako si založím rodinu. Ked tie deti robili boli na to rozhodnutie dvaja.

mirica
31. jan 2015

@vlockasnehu ...nehnevaj sa ...čítala si dobre príspevky miady? pre jej brata je 700 e strašne málo....kolko výjde nájom pre jednu osobu ...cca 200 E? .....takže mu zostane 500 E( po odrátaní výživného -380E ) a to je pre neho strašne málo....a 120 E pre dieťa je nehorázne vela ?

sissmiss
31. jan 2015

@mirica ja som tiez dojcila a nosila v satke, nekakal do kazdej plienky a davala som latkove, keby kakal do kazdej, pri prvom to vychadzalo 14ks denne v urcitom obdobi...keby som nedojcila tak musim nutrilon kupovat...materska by na to nestacila. Potom neskor skolkar spotrebuje dost, take mensie dieta 1-2-3r tak este vela oblecenia letneho vyuzije aj rok dva po sebe lebo rastie len do dlzky zvacsa, ale potom okolo 3sa to zacne menit a potrebuje sustavne nove veci lebk z nich vyrastie. A ide presne o to, ze matka kvoli skolke konci v praci skor, zacina neskor a teda aj menej zaraba a je rada ze je rada, ak ma manzela ten pracuje dlhsie abh rodinu zabezpecil. Ak by mala zabezpecit zena, musel by menej pracovat ten muz a riesit skolku, kruzky, dr, ocr......ale proste ten kto sa stara o deti, vodi do skolky, skoly, vozi na kruzky, a to staci jeden do tyzdna, zostava doma ked je dieta chore....ma ovela nizsi prijem nez ten kto sa o dieta nestara. Ano, su nejake vynimky ktore si zaplatia opatrovatelku aj k choremu dietatu atd atd, ale nemoze kazdy robit prave tu jednu pracu ktora to financne umoznuje, ako sme rozni ludia, mame aj rozne platy a zamestnania (a toto nesuvisi s kvalitou cloveka ako takeho- aj ked mnohe to tak beru, ze schopnost zarobit sa rovna ich kvalite...Nemat partnera na zdielanie financnych nakladov a casove zladenie sa je o drzku. Som rozvedena a ex platil nizke vyzivne, a najradsej neplatil... Ale mam aj rozvedeneho partnera a povazujem za charakterne ze platil dospelemu dietatu nadstandardne vyzivne a platil aj exmanzelke aj bez dohodov na sude, pretoze mala zdr.problemy. Kedze viem ake to je pre tu zenu po rozvode tazke, tak nemam dvojity meter, ze mne ex ma dat a moj muz nesmie dat svojej ex...

vlockasnehu
31. jan 2015

ja tu nesudim, ci konkretny otec pripieva malo alebo vela, to je na posudeni sudu, ak sa rodicia nevedia dohodnut. Ja som poukazovala na nieco ine - dobre, neposudzujme moje dieta a niekoho ineho v rovnkom veku alebo rodinu mojej sesrry v porovnani s rodinou niekoho ineho. Chcela som tym povedat tolko, ze potreby zdravych deti v urcitom veku su v podstate rovnake. Urcite existuju napriklad dve osamele matky s rocnym dietatom, obe na rodicovskom prispevku. Jednej sud vzhladom na okolnosti priklepne od otca 80 eur mesacne, druhej 180 eur.A musia z toho vyjst obe. Alebo aj normalne fungujuce rodiny, jednym vzhladom na platove pomery vyjde, ze ak chcu moz na dieta minut 180 eur, druhi su radi, ze im vyjde tych 80 eur. A funguju, deti nechodia ani hladne, ani bose, ani nahe.

Myslim si, ze vo vseobecnosti by tejto spolocnosti prospelo, keby v jednotlivych regionoch (mozu sa lisit zivotne naklady) zodpovedni - napr socialna kuratela vycislila, co su to REALNE opravnene zivotne naklady na deti jednotlivych vekovych skupin nie podhodnotene a nie nadhodnotene. Dojdes k nejakej sume - napriklad, ze na rocne dieta to je sumaX. Od sumy X sa odpocita suma pridavku na dieta, pripadne danoveho bonusu, ak rodic pracuje a pobera ho. Zvysnu sumu MUSiA dietatu poskytnut RODICIA, bud sa dohodnu vzhladom na svoje prijmy a starostlivost, ktoru poskytuju, alebo sud rozhodne.
A ked sa urci prispevok na tieto zakladne potreby, potom nech sud zvazuje, ci rodicia maju nejaku nadstandardnu zivotnu uroven a ci maju k tomuto zakladnemu vyzivnemu nieco doplacat.
Lebo ak budem velmi chciet, aj aj viem minut na svoje dieta 200 eur mesacne a potom to zdokladovat pred sudom. Realita je vsak ina.

ola2003
4. feb 2015

to ja nemam sancu na taketo vyzivne,ex je podnikatel,samozrejme nulove danove a byt mame napoly,

sissmiss
6. feb 2015

@vlockasnehu zalezi na tom kde zijes. My fakt realne mame na skolaka naklady cca 500eur mesacne ak nie je chory a nepotrebuje lieky, len skola a jeden kruzok plus druzina a strava v skole nas mesacne v prepocte aj so zrps vychadza 100eur. Ale do skoly ho musime nejako prepravit a ist ho vziat a tiez jedava aj mimo skoly a mat vlastnu izbu je proste standard (pytala som sa na upsvar ci je to taky nadstandard, krutila hlavou pani ze nie, ze je to potreba dietata), akurat ze za tu izbu sa v meste v byte tiez platis viac nez ked ta izba nie je. Oblecenie mina rychlo, nieco zoderie, z niecoho vyrastie, stoji to dost. A ano, ked mal pol roka, neboli naklady take vysoke ako teraz, ale vtedy zase potreboval take drahe jednorazove investicie ako autosedacku, kocik... Ja mam pocit ze zeny ktore nevedia kolko realne mesacne davaju viac za to ze maju dieta (ziju z muzom ktori plati skolu, ci skolku, plati najom alebo hypo, tankuje...) ze im jednoducho nedochadza ake su mesacne naklady lebo nad tym nemusia rozmyslat. Ale ak by uz nebol ten zivitel rodiny ktory zaplati velke vydavky tak by si zratali ze benzin sa plati a je drahy ale dieta do skolky zaviezt musi... A tiez sa neda porovnavat ze napr.niekto vozi denne dieta do skolky 15km tam a spat a poobede to iste ako je to napr.v blave uplne normalne, (v ramci mesta rozdiel cca 30km) ale denne to spravi 60km len presun co sa tyka skolky...(mhd pre dvoch vychadza pri tych vzdialenostiach podobne, ak by niekto namietal ze vozit dieta autom je luxus)...to sa neda absolutne porovnavat so situaciou ze zena rano zavedie peso dieta do skolky 150m a peso zajde do prace alebo sadne na bus a v najblizsom meste 15k vzdialenom ma pracu a poobede jej vyzdvihne dieta zo skolky babka. Ta zena co byva 200km od najblizsej rodiny si to musi inak zariadit, nic zadarmo vsetko platit.
Uz ked zena zenu nedokaze pochopit v tomto, tak neverim ze nejaky sudca chlap bude chapavejsi...

sue
6. feb 2015

Pausalne sa nedaju vypocitat naklady na dieta - kazdemu predsa zalezi na inych veciach, ine veci zabezpecuje a podobne + ma inu startovaciu poziciu...je rozdiel, ci ostane zena s dietatom sama - bez praxe, s ucnovkou a bez bytu a napr.zamestnana lekarka s bytom a autom.... Tiez je rozdiel, ci rodicom "staci" bezna ZS alebo riesia vyberovu + kruzky + jazyky atd.... Kto povie co je nadstandard? Pre mna je standard to, ze dieta chodi na dobru ZS, do sportoveho klubu, do ZUS a cez vikend ma jeden den bohaty program mimo domu. Neje brecky,ale kvalitne potraviny. Ak ani mne ani jeho otcovi neklesne zivotna uroven nevidim dovod, aby to syn nemal zabezpecene - dieta sme si nerobili na to, aby potom nemohlo nic a nemohlo sa rozvijat :/
.....

sklamanyotec
5. apr 2015

@miadi
ako by som cital pribeh o svojej byvalej ☹

iveta221
17. dec 2015

Ahojte, chcem sa opýtať môže priateľová ex žiadať výživné na deti z 90eur na 250eur? Jeho čistý príjem je 500 až 530eur. Máme spolu 2ročného syna a niake veci na splátky aj požičku a ešte aj nájom treba platit a ostatne veci... Ďakujem za odpovede...

worker_falcon
17. dec 2015

@iveta221 vieš, teraz sa na súdoch operuje aj s odporúčaním, že sa má otec viac snažiť - aby viac zarobil a mohol viac platiť. takže na súde to kľudne môže prejsť...

iveta221
17. dec 2015

Priateľ pracuje na 3zmeny u korejcov bohužial tam sa neda viac zarobiť...

worker_falcon
17. dec 2015

@iveta221 to mne nehovor. a sudcovi už vôbec nie. okrem nájdenia si lepšej roboty si môže dorobiť vzdelanie, aby si mohol nájsť lepšie platenú prácu, aby sa jeho deti mohli mať lepšie. Občas sudcovia majú zaujímavé nálady.
a že sa u kórejcov nedá zarobiť viac ako minimálna mzda? tak prepáč... To je o konkrétnom jedincovi. Poznám veľa takých, čo zarábajú 2x toľko, aj 4x toľko. U kórejcov.

mirica
17. dec 2015

@iveta221 ....žiadať si môže čokoľvek, ale len na sudcovi je , čo jej prizná . Ja osobne by som na jeho mieste na súde vôbec tie pôžičky neuvádzala. Pretože , výživné je pôžičkám nadradené....ak má na pôžičky ,má aj na vyššie výživné.

iveta221
4. mar 2016

priatelova ex manzelka dala na zvysenie vyzivneho budu brat do uvahy aj moj prijem ked sme neni zosobaseny? dakujem

bratislavcankanm
7. mar 2016

@rolanda18 250 EUR pri takom prijme sud tazko schvali za predpokladu, ze na dieta nie su ziadne specialne naklady (zdravotne, sportove)

zavisi veeeeelmi od sudcu...dokonca nie je uplne ani pravda, co napisala @danielka122 (ze nikoho nezaujima, kto klame a podstatne je danove priznanie tvojho brata)... poznam pripad, zivnostnik, 15 rokov podnikal a 15 rokov vykazoval stratu... sudkyna povedala, ze to je blbost, ze by to podnikanie davno zabalil, keby bol v strate a stanovila vyzivne (vyse 100 Eur to bolo).

Ja mam na jedno dieta na ZS vyzivne 180 Eur, co je cca 10 % oficialneho cisteho prijmu ex ... a NESTACI to ... polovicu z toho, cize 90 EUR pohlti len 1/2 skolneho + 1/4 nakladov za byvanie (kedze zijem sama s malym, tak do nakladov na maleho sa zaratava 1/2 najomneho, cize 1/4 by mal hradit ex) ... k tomu saty, topanky, naklady na lekarov (tento rok lekari zatial iba 47 eur 🙂 ), darceky na oslavy pre spoluziakov, skolske potreby, skolske akcie ako lyziarsky kurz, plavecky kurz, skola v prirode neviemcoeste. Keby som velmi-velmi chcela, tak sa nejako do tych 360 EUR (180ja, 180ex) zmestim...ale v skutocnosti, kedze ja chcem dopriat synovi aky-taky standard, tak to nestaci, realne naklady mam okolo 400 Eur (len na syna). Ak by som zaratala aj naklady na dovolenky a vylety so synom, tak este dalsich 60 -90 Eur (cize ex by mal platit dalsich 30-45 Eur a toto mam tiez pravo zaratat do vyzivneho).

A samozrejme, moj ex mi nic dalsie neplati, okrem vyzivneho - ziadne najomne, pozicky, auto, nic.

Podotykam, ze synovi zase nevytvaram ziadny luxus... ale ma anglictinu, kruzok, pustim ho a zaplatim mu vacsinu skolskych sportovych kurzov, raz do tyzdna ideme do restiky na pizzu apod, darceky dostava v hodnote od 30-50 (narodky, meniny), na vianoce 100 eur, aj za oblecenie minam primerame (skor lacne obchody, ale zase nie mileticka 🙂 ).

bratislavcankanm
7. mar 2016

@iveta221 ako pise @worker_falcon, sudca mu moze povedat, ze ma zmenit robotu (zvlast, ak je priatel zdravy, a pripadne ma vzdelanie, aspon maturitu).

Konkretny pripad - milenka mojho exmanzela dostala 240 Eur na 2 deti s tym ze jej muz zarabal tak isto ako tvoj priatel. A to na sude pravdivo uviedla, ze uz zije s novym partnerom, ktory jej plati komplet ubytovanie, takze nema ziadne naklady na byvanie.

Takze 250 Eur na dve a viac deti moze byt, to moze sud realne schvalit. Ak mali len jedno dieta, tak asi nie, to by som odhadla maximalne na 150.

evkafekete
7. mar 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

na jedno jednoznacne nie viac ako 150

bratislavcankanm
7. mar 2016

@iveta221 k tvoj poslednej otazke - ano, budu brat tvoj prijem do uvahy.... ale budu brat do uvahy aj vasho spolocneho syna - co je dalsia vyzivovacia povinnost tvojho priatela, vdaka tomu moze byt vyzivne znizene (resp. zvysene menej ako keby dalsiu vyzivovaciu povinnost nemal)

diablikovci
8. mar 2016

@bratislavcankanm môjmu manzelovi( vtedy este priatel urcili) vyzivne 100,-e . Medzi tym sme sa vzali a o 3 roky na to sa nam narodil syn. A ex dala na sud o zvysenie vyzivneho a vôbec sukyna nebrala do uvahy ze ja som iba na RP a maly mal vtedy 19mes. a povedala ze zvysujem vyzivne na 150,-e lebo vase dieta nema az take naklady kedze nenavstevuje predskolske zaradenie a navyse sa stara o neho manzelka. A pritom sme platili vyzivne pravidelne a vsetky sviatky, vysvedcenia, sme jej davali peniaze a tiez vreckove ked isla na vylet a pod . A sukynu vôbec nezaujimalo ze ked vyplatíme vsetko co treba tak nam trom ostane 250,-e na zivobitie. Ale co ma zarazilo ako fakt povedala , ze nase dieta nema ziadne naklady a nebrala ohlad.

bratislavcankanm
9. mar 2016

@diablikovci ako som uviedla kdesi hore, zavisi to od sudcu, je to velmi subjektivne. Moj ex plati mne 10% zo svojho cisteho prijmu - a on chcel platit este menej a nepriznal prijmy z podnikania a ja som bola moc makka na to aby som ho "udala"... cize realne synovi plati tak 5% zo svojich cistych prijmov.
Naopak, ex manzel jeho milenky jej musi platit takmer 50% zo svojho prijmu 🙂. Holt, zena, ktora sa nehanbi znicit cudzie manzelstvo a vziat inemu dietatu otca, urcite nema o nic viac sucitu so svojim exmanzelom 🙂.

Samozrejme plati, ze cim vacsie dieta, tym vyssie vyzivne, hlavne pri prechode z RD do jasli, z jasli do skolky, zo skolky do skoly a podobne. A na kazde dieta by otec mal prispievat rovnako (teda rozdiely by mali byt len s ohladom na vek a potreby dietata)... ci uz je od byvalej partnerky alebo od terajsej. Cize ak sucasnej partnerke prispieva na dieta (ktore je doma) sumou povedzme 100 Eur, tak na dieta byvalej (ktore chodi do skolky) by mal davat viac ako 100 Eur, povedzme 130.

Moj ex plati na svoje dieta 180, do deti svojej partnerky investuje urcite viac - napriek tomu, ze to nie su jeho deti a ona dostava vyzivne od ich otca. Uz len tym, ze im hradi komplet naklady na ubytovanie, benzin, dovolenky a vylety, velke nakupy potravin.

Je jasne, ze exky pozeraju na vyzivne inak ako ich nastupkyne (pokial sa aj tie nestamu ex). Mali by si to tie nove partnerky vyskusat - ak sa im zda privela, ze ich partner musi svojmu "opustenemu" dietatu platit povedzme 150EUR, nech si to vyskusaju doma, ze aj im da na do domacnosti tych 150 EUR na dieta(alebo menej, ak je dieta mladsie) plus povedzme este 50EUR naviac (ako alikvotnu cast na seba na byvanie) a uvidia, ako to je, vsetko z toho hradit - naklady na byvanie, skolne, stravu, oblecenie, lieky, detskeho zubara, platene vylety zo skoly, kruzky a pod.

diablikovci
9. mar 2016

@bratislavcankanm ako ja Veľa vecí chapem. Ako beriem keď dajaka cudzia žena dodzube manželstvo. Len zase mne sa nepáči že exka zapricinila rozpad svojho manželstva že sa spustila s kolegom a potom dáva to zacinu exmanzelovi. A ked ti povie že ja som stále ľúbila toho muža len on bol už ženatý dlho. Tak neviem načo sa vydávala za druhého potom o 2r. Chcela dieťa a o 6r sa rozvádzam a pritom už 2r. PodvadzaM manžela. 🙂
Ale napr. U nás na východe je mzda na prd ja som zarábala 400e v čistom a to som chodila na 3 smeNKÚ.
A ked otec dáva na dieťa 150 tak isto by mala dať matka 150e. A dávať 14r. 300e a dospelí pracujúci človek zarobí 400e tak to je trošku divne.

papricka33
14. mar 2016

@tarra6 toto nie je ten pripad, kedze otec sa naozaj stara, plati byt... ona nerobi, nechce...
ale pol na pol je niekedy tiez dost hlupost. Casto krat, zeny nezarabaju tolko ako chlapi. Zatial, co si chlap buduje karieru, zena musi brat ohlad na deti, rodinu. Rozvedu sa. Ona ma svoj horko tazko 500 eurovy plat, ak nie je prave na materskej 😒 a on svoj 1000-1500 eurovy. Deti by chcel na polovicu, (aby sa ucinilo za dost striedavke), ale to, ze zena ma tiez podiel na tom, ze si rozvinul svoju karieru, teda dosiahol nejaky stupen a s nim aj zarobok, to uz neuzna. A nezaujima to ani sud. Sud sa pyta, " akym dielom prispievali manzelia do domacnosti". Ale akym dielom sa kto o tu domacnost staral sa nepomenuje.
...ale toto, je ozaj iny pripad, v podstate ich chlap nadalej zivi.
@rolanda18 nepises, ako dlho su rozvedeni. Manzelka, v pripade, ze nie je schopna sa zivit, je urcity cas v ochrannej lehote a moze ziadat o vyzivne pre seba.

miselka46
15. mar 2016

vsetko závisí od súdu,na koho padla vina pri rozvode, teda aspon väčšia 😒 a od sudcu aky je to charakter a ako veci vidi.........

moja rada: o všetkých tvrdeniach predložiť doklady, písať zrozumitelne a STRUCNE.....sudca .nema cas ani chut to citat 🙂 a na sude POKORA a PREUKAZATELNE ARGUMENTY. súd na svoje rozhodnutie potrebuje DOKAZY 🙂 treba mu ich dat bez zbytočných emocii a na kazde tvrdenie predlozit dôkaz...
deti si budu pamatat hlavne lasku a ta nie je za peniaze, nech jej da svojej dcerke co najviac 😎

miselka46
15. mar 2016

@iveta221 ano budu ak zijete v jednej domacnosti

bratislavcankanm
15. mar 2016

@diablikovci ide o to, ze dieta ma narok na zivotnu uroven rodicov... ak rodicia zarabaju 2x400 EUR tak je to samozrejme ine ako ked rodicia zarabaju 2x1000 EUR.

Mna dieta stoji viac ako 300 Eur mesacne. Ale nemam kvoli tomu dlzoby, moj plat aj plat exmanzela tomu zodpoveda. Syn chodi do specialnej ZS triedy, kde sa plati skolne - ak by som mala plat 400 Eur a exmanzel tiez, tak tam asi nechodi. Raz za tyzden ideme do restauracie na jedlo - pri 400 Eur prijme by som jedavala iba doma. Ked ideme v lete von, tak pitie aj jedlo kupujem obycajne "na mieste", v bufetoch, obchodoch a pod. - a zase, pri 400 Eur prijme by som nalozila do batoha flase s pitnou lacnou vodou z vodovodu, pobalila rozky s maslom a sunkou...atdatd.

Uprimne, nezavidim tvojmu manzelovi. Pri takom prijme mat exmanzelku s dietatom je zle. Prispievat detom, ktore ziju v dvoch domacnostiach je sakra drahe... a spolu, v jednej domacnosti. samozrejme zit nemozete, vsetci 5ti. Dieta ma 14 rokov ? To je este celkom fajn, ak nepojde na VS, tak alimenty prestane platit cca v case, kedy vase spolocne dieta pojde na ZS (vtedy totiz naklady nan vyrazne porastu, v porovnani s tym su naklady na 19 mesacne dieta fakt takmer zanedbatelne).

marusia12
28. mar 2016

@tarra6 potrebuje. Dieťa sa má právo podieľať na úrovni života rodiča... ale je jasné, že niekomu stačí mesačne stovka a tlačí len rožky.

guinevre
1. apr 2016

@marusia12 Co potrebuje, 500e mesane? A z coho ziju rodiny co dokopy maju mozno aj pod 1000e? Dieta sa ma podielat na standarde rodicov, no, ked matka nepracuje, a otec ma 700e, tak na ciom standarde sa bude podielat dieta ak potreuje 500e? Trosku si dajte dole ruzove okuliare.

bratislavcankanm
1. apr 2016

@guinevre samozrejme, ak je prijem rodiny pod 1000 Eur, tak nemozu na dieta obetovat 500 Eur 🙂..."Každý sa má prikrývať len takou perinou, na akú má" - tak nejako sa to tusim vravi a to zhruba pisala aj @marusia12 o zivotnej urovni rodica a dietata...mna syn stoji niekde medzi 400 a 500 EUR mesacne, od exmanzela dostavam 180, cize menej ako polovicu... uz som to tu spominala, ale napisem este raz - len skolne a vydavky spojene so skolou ma vyjdu na asi 160 Eur mesacne (je v tom skolne v specialnej triede s intenzivnou vyucbou cudzich jazykov, skolska jedalen a vselijake dobrovolne aktivity ako kurz korculovania, lyzovania, skola v prirode). Teraz som platila dovolenku 1200 Eur, cize syn minie 600 Eur (cestujeme dvaja, tak musi platit ako dospely, zlavu nanho nemam) Takze k tym 160 za skolu prirataj 50 (600 deleno 12) a uz mas 210 EUR mesacne. A to syn este nejedol, neobliekla som ho, nebola som s nim na ziadnom vikendovom vylete, nezaplatila som mu lekara (mimochodom, len zubarka pre syna ma od decembra do teraz stala 59 Eur, o mesiac tam budem platit dalsich minimalne 30 a v juli dalsich 80 Eur za zubny strojcek). Takze tak. Ak by som na to nemala, tak samozrejme viem naklady skresat - nebude anglictina, dovolenka bude na Slovensku (nie letecky do Grecka), nepojde na lyziarsky ani do skoly v prirode, namiesto oslavy v detskom centre s 8 kamaratmi (160 EUR cca to stalo) by mal oslavu u nas doma s 2-4 kamaratmi, nasla by som mu ineho zubara plateneho vyhradne zo zdravotneho poistenia, na zubny strojcek by som sa vykaslala (ani ja som ho nemala, aj ked som vraj mala nosit, ale mala som jedneho z tych detskych zubarov zadarmo, co moje krive zuby "prehliadol").

guinevre
1. apr 2016

@bratislavcankanm No presne tak, otcovi urcili vyzivne podla jeho moznosti, nie? Tak zrejme dobre zarabas ty, inak by si si organizovala lacnejsie dovolenky, 1200e na dvoch je predsa slusne 🙂 Moja kolegyna ma byvaleho ktory ani vela nezaraba, a vyzivne ma urcene 50e, ona to neriesi uz vela rokov, syn k otcovi chodi, ten mu este okrem vyzivneho plati konicky, sporty atd. Kolegyna nepoterbuje od neho peniaze na domacnost, a na dovolenky syn predsa chodi aj s otcom, takze nemusi jej platit este aj na jej dovolenky.