Mám troch synov a je to pre mňa najväčší dar

adeli79
5. apr 2016

Akurát pozerám, že je tu veľa tém, či si nechať druhé, tretie, štvrté dieťa....
A tak len mám potrebu napísať, že my máme 3 deti, troch synov a je to pre mňa ten najväčší dar na svete. Neviem to presne vyjadriť, ale narodením tretieho syna u nás doma všetko do seba zapadlo ako puzzle. Proste tam ten tretí človiečik akoby chýbal a v deň, ako sme sa vrátili z pôrodnice, bolo zrazu všetko kompletné. Asi pre každú rodinu je ideálny iný počet detí, u nás sú to tieto naše tri poklady. Bývajú aj ťažké chvíle, niekedy padám od únavy ešte skôr, ako oni zaľahnú do postele, veľakrát sa nám všetci traja v noci presťahujú do našej manželskej postele, niekedy sa hádajú, občas neposlúchajú 😝 Veď ako všetky deti. Ale neviem si predstaviť, že by som ich nemala.
Ak máte chuť, napíšte, ako to máte vy. 🙂

katuliena82
5. apr 2016

@cica869 to je v poriadku, kazdy sa prikryva takou perinou, na aku ma. Neviem naco tie vycitky ze kde beru ini peniaze a ako to, ze si dovolia viac deti. Ty cudzie deti nezivis, ani ja nie. Takze nikto nema pravo druhym kecat do rodinnych veci 🙂

wieruska1
5. apr 2016

@cica869 a taka pekna motivacna tema to vyzerala byt, naozaj ma zahriala pri srdci. Az kym som si neprecitala tvoj prispevok.

katuliena82
5. apr 2016
cica869
5. apr 2016

@katuliena82 tak akoze ked chces povedat ze som teraz ja neslusna lebo napisem svoj nazor tak je to urcite odteba veeelmi slusne 😀 si ma pobavila fakt

@rawmamka to aky budu mat postoj bude snad ich vec

katuliena82
5. apr 2016

@cica869 si riadne rylo a nebudem uz na teba viac reagovat. Si jedovata, negativna osoba a dufam ze tie 4 deti po tebe nezdedia tvoje spravanie na socialnych sietach. P.S. - s takymto spravanim nebudes stastna, ani keby ti pecene holuby do ust padali.

rawmamka
5. apr 2016

@katuliena82 Presne tak 🙂. Ak niekto s peniazmi nevychádza, nevie sa o deti riadne postarať, alebo trebárs nepokladá deti za zmysel svojho života, tak je to len a len jeho vec, koľko ich bude mať a či ich vôbec bude mať.
Dnes sa našťastie dá už podnikať v čomkoľvek, aj vzdelanie sa dá získať relatívne zadarmo, aj množstvo príležitostí využiť či už na SK alebo v zahraničí......jednoducho, kto chce, ten si zarobí, koľko potrebuje na svoj životný štandard, o ktorý sa potom môže podeliť so svojimi deťmi alebo žiť život bez detí, ak sa tak rozhodne. To je každého vôľa a cesta.

rawmamka
5. apr 2016

@cica869 Prečítaj si pozorne, čo som napísala 😉 - ja DÚFAM, že nebudú mať taký postoj k životu ako ty 😉, nie CHCEM, aby taký postoj nemali.
.

cica869
5. apr 2016

@wieruska1 tak sory za uprimnost a dostatok motivacie do dalsich deti 😉

@katuliena82 ved ti nikto ani nekazal ty si zacinas skakat do mnai. taka si slusna rovnako ako ja tak si az tak nefandi. ja ta nesudim aka sa tak nesud ani ty to slusne tiez nie je 😉

cica869
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rawmamka
5. apr 2016

@cica869 Si ma pobavila 🙂 , aspoň na niečo sú dobrí takí ľudia ako si ty 😉 .

cica869
5. apr 2016

@rawmamka my sa pozname ze vies? 😀 a ty si naco dobra? pochval sa...asi na nic :D

rawmamka
5. apr 2016

@cica869 Nehnevaj sa, ale nebudem s tebou strácať čas 🙂 , asi tak ako ostatné žienky v tejto diskusii 😉 . Nič pozitívne by si mi do života nepriniesla 😉 a zlu sa treba vyhýbať 😀 . Howgh 😵 .

lenocka80
5. apr 2016

Ja som odjakziva tuzila po troch detoch, dvoch chalanoch a dievcatku 🙂 Ked sme sa s muzom brali, bola to ako hotova vec 😀 No prveho syna sme mali takeho narocneho, ze sme si povedali, uf...toto tri krat nedame 😀 Prislo dievcatko a tak sme si povedali, mame parik, staci 🙂 Ale...Mne stale pistalo srdce po tom tretom este, ved preco nie 😀 Ale muz ani pocut, ze ak chcem dom, tak mi treba ist pracovat...A tak som prestala "tlacit na pilu" 🙂 Od myslienky na tretie dietatko som sa odputala. Dcerka nastupila do skolky, ja som mala v aprili nastupit do prace...a tak som si uzivala posledny mesiac doma 🙂 A zrazu ups a dietatko sa prihlasilo 😀 Chvilu sme to rozdychavali, to je pravda, ale potom prisla obrovska radost. Ved presne tak sme to chceli 🙂 Syn je krasny, zdravy a opat velmi narocny, ale to bude len chvilu 😀 Teraz sme kompletny a domcek nam neutecie 🙂

cica869
5. apr 2016

@rawmamka tebe ani nepotrebujem 😉 jedino zlo tu robis sama 😀 u mna sa tomu vravi uprimonst nadovsetko ktoru vsak ty prijat nedokazes 😉

rawmamka
5. apr 2016

@lenocka80 Blahoželám 🙂 a veru - domček neutečie 😉 .

katuliena82
5. apr 2016

@lenocka80 my sme mali tiež plány, ja som mala skvele platenú prácu von, do času kým zrekonštruujeme dom, nakoniec sa nám to vyriešilo samé, priestory nam pribudli a bývať máme kde, modernizovať budeme neskôr a som šťastná že budeme mať mimco 🙂

fuska
5. apr 2016

My mame dve a vzdy sme chceli tri. 🙂

A pre @cica869 : My mame penazi plnu rit. Dufam, ze ta rozdrapi. 😀

jana_eyre
5. apr 2016

@cica869 tak si nedovolte - do toho vas snad nikto nenuti, alebo sa mylim?

to, aky mas nazor ty na viacdetne rodiny je dolezite pre tie viacdetne rodiny? vyzaduje niekto od teba aby si viacdetne rodiny zivila, alebo mas z nejakeho dovodu pocit, ze je dolezity tvoj postoj a nazor v tejto diskusii? mas snad problem s tym, ak niekto zaraba viac ako ty?

a kedy nebolo tak zle ako teraz? spomen mi prosim jednu dobu, ked sa na cloveka nepozerali ako na blazna ak mal viac ako dve deti a kedy teda bolo lepsie..
v prvej svetovej? v druhej? za komunistov, ked mojej mame vyhadzovali na oci, kolko deti rodi?

a este zopakujem otazku, naozaj je na mieste ze populacia starne a novych deti sa rodi menej a menej? este aby si clovek musel obhajovat rodinu, ak zije slusne, uzivi ju a snazi sa postarat.. to uz je uplne na hlavu postavene..

cica869
5. apr 2016

@cica869 a myslis ze ma rozdrapi? 😀 ja sa nestazujem ja sa mam dobre aj bez plnej rite penazi 😉 tak si maj aj miliardy uzi si ich v stasti

fuska
5. apr 2016

@cica869 To bol asi prispevok pre mna. Vidim, ze sa mas dobre a si stastna a spokojna. Uplne to srsi z tvojich prispevkov tu na koniku. 🙂 Posielam ti srdiecko.

mamickajanka
5. apr 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@lenocka80 ved tak sa to aj hovori ze ked najmenej cakas vtedy to pride, nie? 🙂

anjelicek26
5. apr 2016

@jana_eyre ked jedneho dna padne kvoli nizkemu poctu deti a pracujucich cely dochodkovy system, este len budu plakat. Ale uz bude neskoro. Zije sa nam lepsie a bezpecnejsie ako kedykolvek predtym. Len sme casto zleniveli, chceme mat VSETKO, nase deti musia mat VSETKO... sme to dopracovali. Dieta, ktore vzdy malo vsetko a hodite ho do reality - hypoteky, praca od nevidim do nevidim, starostlivost o vlastne dieta, casto potom strasne zlyhava... generacia "pozickarov", co ziju nad svoje pomery a potom vyhlasuju osobny bankrot nam uz teraz ukazuje, ze nieco nie je v poriadku... ale tak si ich rodicia naucili mat vsetko, tak teda maju vsetko, aj ked na dlh. Cele zle. Dietatu prospeje pochopit, ze nie vzdy sa vsetko da kupit, ze peniaze maju urcitu hodnotu, ze rodina ma urcity limit, ze niekedy treba pockat, kym sa sny zrealizuju. Ked obcas citam - neviem, co mam dietatu kupit, vsetko ma! A potom riesit, kedy dojde rodicak... och joj no..

rawmamka
5. apr 2016

@jana_eyre Na takéto typy rýpadlové 😀 je najlepšie nereagovať, pretože mám taký pocit, že ani nedokážu pochopiť iné názory okrem tých svojich. V každej diskusii sa takýto jedinec nájde, či už skôr alebo neskôr. Z jej názorov cítiť "zatuchlinu" v myslení 😀 a zatrpknutosť voči životu - či už z nedostatku peňazí alebo akejkoľvek inej príčiny. Našťastie, že s ňou zdieľame iba virtuálny priestor 😉 . Každá z nás už určite v živote stretla takýto typ človeka a mne sa osvedčilo len jedno - ignorovať a snažiť sa nebrať ani len na vedomie, že vôbec niečo takéto existuje 😀.

adka2011
5. apr 2016

Ja mám 3 ročnú a 2 ročnú dcérku a v auguste sa mi narodí tretia 🙂

jana_eyre
5. apr 2016

@anjelicek26 myslim, ze si povedala uplne to, co si myslim ani neviem co by som k tomu dodala..

my nemame nekonecne vela penazi, ale nemame problem ani deti uzivit a nekupime im vsetko co na ociach vidime.. aj keby som bola milionarka, tak to tak nechcem robit..

@rawmamka ja viem, ale ja sa v diskusii vzdy dam strhnut 😀 co uz somnou..

rawmamka
5. apr 2016

@jana_eyre Vidím, že si nepoučiteľná romantička a idealistka 🙂. Ale som rada - aspoň vykompenzuješ tú zlobu, čo šíria podaktoré rýpavé typy 😉.

cica869
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre
5. apr 2016

@rawmamka 😀 idealistka asi ano.. ale romanticka - to asi len nickom 😀 😀 romantickost sa u mna prebudza len raz za uhorsky rok.. alebo mam mozno taku svojsku..

jana_eyre
5. apr 2016

@cica869 to nie ze si riadna svina, to je skor ukazka tvojej nizkej inteligencie... no a vyraz brzda by sa hodil na niekoho uplne ineho...

cica869
5. apr 2016

@fuska vies ja som len uprimna, a prijat uprimost vie malokto radsej budu viac rypat ako respektovat....v podstate mne je jedno kolko ma kto deti nech maju aj 10 a je mi fuk ci na to niekto ma abo nema je to ich vec