dianockadianka
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.
dianockadianka
29. nov 2015

Ahojte, ja som si zvykla davat pohar Fatry. Radila som sa o tom s gynekologom a ten hovoril, ze tehotne mozu pit mineralky, ale samozrejme nie vo velkom mnozstve, ze ten pohar denne je ok, hlavne ked prinesie ulavu. Lieky som samozrejme brat nechcela, takze bud som siahla po prirodnych veciach- napr. potraviny ako banan, zazvor, alebo teda Fatra.

dianockadianka
24. nov 2015

ahoj. aj my mame problem s chlorom.. ja som vzdy myslela ze problem s chlorom maju alergici len v bazenoch, ale aj bezna voda z vodovodu moze byt problem... najma vtedy, ked vidim, ze tecie biela voda tak mame vyrazky. toto je neskutocne ze myslime si ze tu na Slovensku mame dobru vodu a nakoniec je z nej ludom bud zle alebo maju rozne alergie a reakcie..

V diskusii: Alergia na chlór
dianockadianka
24. nov 2015

ja moc nedoverujem vode z vodovodu... bojim sa ci je fakt dobrej kvality, takze dcerke davame len dojcensku a my s manzelom si pre istotu tiez kupujeme vodu...

dianockadianka
24. nov 2015

ahojte, babulky, jasne ze si treba dat lieky ked uz je velmi zle, aj ja si musim davat... ale je fajn skusat robit aj vsetko preto aby sa tomu clovek vyhol- nefajcit, urcite nepit alkohol a kavu... super je banan, zazvor, alebo aj mineralky na zaludok, napr. Fatra. ta mi pomaha aj pri inych zaludocnych problemoch. drzim palce, nech ste zdrave! 😉 🙂

dianockadianka
18. nov 2015

Ahojte, mne gynekológ predpísal magnézium (kombinácia magne B6)- vraj sa štandardne predpisuje pre udržanie plodu. Plus horčík pôsobí aj antistresovo, čo mnohé budúce mamičky aj mamičky určite ocenia 🙂 ja som užívala počas tehotenstva výživové doplnky na odporúčanie lekára. Teraz (už máme 18 mesiacov) som si nechala ako doplnok pitného režimu minerálne vody s horčíkom a vápnikom. Práve minerálne vody sú telu oveľa prirodzenejšie ako akýkoľvek výživák.. Ja obľubujem Gemerku. Super chutí a má ideálny pomer vápnika a horčíka 3:1. Takže toto závisí na odporúčaní lekára- ak predpíše magnézium, treba ho určite brať. Ak nemáte akútny problém, magnézium je dôležité a teda je fajn ho do tela dopĺňať z minerálnych vôd.

dianockadianka
18. nov 2015

Ahoj @katrinka8 , súhlasím, že horčík a vápnik by sa mali užívať a to nielen počas tehotenstva ale aj počas dojčenia. Ideálne, ak sa prijímajú súčasne, lebo vtedy dochádza k ich optimálnemu vstrebávaniu. Čítala som, že narpirodzenejšie pre organizmus je keď sa do tela dopĺňajú minerály z minerálnej vody.. Je to oveľa lepšie ako keď telo dostane veľkú dávku nejakej minerálnej látky (alebo aj vitamínu) cez tabletku alebo šumivú tabletu. To je dobré akurát tak na to, aby sa tieto látky z tela vylúčili.. Ja som si zvykla piť Gemerku. Okrem toho, že mi chutí tak má aj vápnik a horčík v odporúčanom pomere 3:1. Tento pomer je dôležitý aby sa horčík do tela dobre vstrebal.. plus keď dojčíš, tak je potrebný aj vápnik- bábätku musíme odovzdať len to najlepšie pre ďalší vývoj. 🙂

dianockadianka
10. nov 2015

Filtrácia mi teda rozhodne neprijde "prirodzená".. ani zdravá. 😖 Súhlasím, že v dnešnej dobe sa bohužiaľ nedá spoliehať na kvalitu pitnej vody z vodovodu (je chemicky upravovaná, dostávajú sa do nej rôzne látky- napr. dusičnany, časté odstávky vody, havarijný stav trubiek), ale určite by som toto neriešila filtrami.. My sme to vyriešili doma tak, že kupujeme pramenité balené vody, plus aj minerálky, nech máme pestrý pitný režim. A samozrejme minerály! Sranda ako rýchlo na ne ľudia zabúdajú a potom majú jeden zdravotný problém za druhým... Tieto všetky filtre, ktoré menia štruktúru vody, určite nie sú to isté ako pramenitá voda, ktorá sa len naplní a človek si ju môže dopriať v pohodlí domova...

dianockadianka
17. okt 2015

@katulena89 tablety nie sú dobré, obsahujú kadejaké prímesy, určite radšej piť čistý produkt- 100 percentná káva ako nejaké chemické doplnky..

dianockadianka
16. okt 2015

Ahojte, ja kupujem dojčenskú vodu Zlatíčko, to je od Zlatej studne. Určite netreba prevárať 🙂 a baby na vodu z vodovodu by som dávala radšej pozor!! Tú treba buď prevariť alebo nechať odstáť min. 12 hodín!! Nie 15 min 😨 ... deti nesmú piť chlór ani iné zlúčeniny, ktorými sa pitná voda čistí! Čo sa týka filtrov a kanvíc, tiež pozor- na filtroch sa môže držat pleseň ak sa pravidelne nemenia, resp. ak sú staré tak prepúšťajú všetko do vody ☹

dianockadianka
15. okt 2015

ahojte. ja som sa snažila schudnúť po pôrode a tiež sa moc nedarilo.. až keď sa mi podarilo dať krpca k mame a ísť cvičiť tak sa to začalo hýbať smerom dole 🙂 teraz som si nastavila režim: ráno nalačno šálka zelenej kávy (len tu pozor na výrobcu, aby to bola kvalitná káva) toto je moja ranná dávka antioxidantov. Prebudí metabolizmus a rýchlejšie telo spaľuje. Potom už pekne raňajky, obed, večer cvičiť a ľahká večera. Medzitým samozrejme veľa vody a zaradila som aj minerálky- najmä po cvičení, na dodanie minerálov. Schudnúť sa mi podarilo, ale nemyslím že je to len kávou- určite kombinácia pohybu, stravy, veľa vody a zelená kava najmä ako antioxidant. 🙂

dianockadianka
19. aug 2015

@wewewelina bruško z kávy nebolí 🙂 je možné že proste niečo nesadlo a telu trvá dlho kým sa z toho spamätá, ale zelená káva to asi nebola 🙂 inak zelená káva je najlepšia čistá.. nie výživové doplnky (boh vie čo v tých prímesiach tabletkových je..) takže vždy je lepšie keď je to len prírodná, čistá mletá káva....vieš, tie kilá sú občas začarované. piješ dosť tekutín? strašne pomáha voda.. fakt litre vody denne. nedajú sa jesť len šaláty, takže papaj kľudne normálne veci, ale menšie množstvá, často a veľa vody treba piť, prípadne aj minerálky doplniť. Napr. Gemerka je fajn- má ideálny pomer vápnika a horčíka 3:1 takže telu dodáš nielen tekutiny, ale aj minerály a horčík je navyše protistresový. takže ak by to s tými nešťastnými kilami nešlo dole tak rýchlo, aspoň z toho nebudeš v strese 🙂 resp. Fatru piješ? Lebo tá je super na žalúdok.. napr. existuje taká vec, že Fatrová kúra a to piješ 3 týždne denne fľašu Fatry extra - je to super na žalúdočné problémy..možno by sa ti hodila na začiatok takáto kúra, nech sa organizmus očistí? držím palce!! 🙂

dianockadianka
18. aug 2015

@gabina225 Zelená káva sa pije ideálne ráno pred jedlom 🙂

dianockadianka
18. aug 2015

@wewewelina Ahoj, ja kupujem na www.coffeetea.sk a bola som zatiaľ spokojná. Ja to beriem skôr ako takú očistu organizmu. Takto štartujem deň. Zelená káva ráno na lačno a až potom raňajky.. plus treba určite upraviť režim lebo len kávou alebo čímkoľvek iným to nejde... Ale ja som zatiaľ spokojná. Inak už majú aj nové príchute- s pomarančom, to je ake dobré!! s lyžičkou medu.. super fakt

dianockadianka
18. aug 2015

@ciapkaprecathy aj ja som kupovala cez tú stránku. Rýchle doručenie, milý prístup. Som spokojná. To sa často nevidí.

dianockadianka
28. mar 2015

Nany, Angel care- ak si z Ba, tak na Špitálskej 51 je detský obchod SANDRA. majú krásne vecičky a radi poradia.

dianockadianka
17. mar 2015

@veonli zlost nie je crtou autizmu.. neboj sa. dietatu sa formuje osobnost. formuje sa ako reaguje na okolie, podnety, ludi okolo.. S autizmom to nema nic spolocne. Na taktuto diagnostiku je ozaj skoro. Pokial nemate autizmus v rodine, je mala sanca ze o toto pojde. Vacsinou je to dedicne ochorenie. A ze nerozprava.. zacne ked bude chciet. Niektore deti sa proste "rozhodnu" kedy prehovoria. Nie je to znak toho ci su postihnute alebo nie. Neboj 🙂

V diskusii: Je to autizmus?
dianockadianka
17. mar 2015

Ahojte. S manželom sme sa dlho snažili o dieťatko a lekár mi vtedy povedal, že príčin, prečo nám to trvá dlhšie môže byť veľa... od stresu až po zníženú funkčnosť vaječníkov, resp. že organizmu môžu chýbať látky, ktoré sú potrebné ku gravidite ako napríklad inozitol, či kyselina listová. Nebola u mna diagnostikovaná žiadna biologická príčina, prečo by som bábo mať nemohla- všetko bolo "v norme". Skúšali sme ďalej... Potom som začala používať Inofolic, ktorý obsahuje Inozitol- kyselinu listovú. Ten zlepšuje kvalitu vajíčok a tým napomáha otehotneniu. Dokonca pôsobí protistresovo- čo sa mi čas obdobia snaženia o dieťatko naozaj hodilo.. Myslím, že práve stres z toho, že sa nám nedarí na nás oboch vplýval veľmi negatívne. Dnes mám už takmer 10 mesačný poklad, ktorý síce robí svojej mamičke program po nociach, ale nevymenila by som ho za nič 😉 (No dobre, aj oteckovi robí program). Odporúčam vyskúšať.. samozrejme netvrdím, že je to všeliek, ale treba vyskúšať všetko a najmä veci, ktoré sú neinvazívne a prírodné.. 🙂 Držím palčeky. Dúfam, že sa skoro vidíme v klube mamičiek 🙂

dianockadianka
17. mar 2015

@katuska284 Ahoj, je jasné, že žiaden liek nie je všeliek :( ... bohužiaľ zázračné ešte nevymysleli, ale myslím, že všetko, čo napomáha otehotneniu je hodné vyskúšania. Hlavne keď je liek na prírodnej báze a obsahuje látky, ktoré majú preukázané účinky.. Účinok kyseliny listovej je potvrdený aj EFSOU (teraz na týchto veciach fičím 🙂 ).. ale to, že nejaká látka zlepšuje kvalitu vajíčok neznamená, že žena otehotnie hneď... Možno je problém niekde inde a treba to riešiť s lekárom :/ (dúfam že nie!).. Lieky na podporu otehotnenia sú u žien väčšinou účinné keď nie je preukázaný žiaden závažný biologický problém, ktorý žene znemožňuje otehotnieť.. takže keď si zdravá, ale napr. kvôli stresu a pod. sa nedarí... držim palčeky, nech sa ti podarí dostať do klubu tehuliek a potom šťastných mamičiek. Bábätko je dar, určite si takú radosť v živote zaslúžiš. Držím silno palčeky 🙂

dianockadianka
6. mar 2015

Ahojte. Dlhoročne som trpela depresiami, ktoré pramenili z toho, že som nebola spokojná vo vzťahu, v rodine..v práci... Dokonca som pravidelne užívala lieky.. koktejlík liekov na upokojenie aby som fungovala normálne.. Potom som si povedala, že stačilo. Zo dňa na deň. Nechala som vzťah, ktorý ma nenapĺňal, odišla z práce a od rodiny sa snažím mať triezvy odstup. Začala som žiť zdravo, vysadila lieky a je mi dobre.. po veľa veľa rokoch konečne dobre. Univerzálna rada asi neexistuje.. občas sa dá z depresie vykľučkovať aj bez liekov, občas sú jedinou možnosťou. Ja dávam momentálne prednosť prírodným produktom, zdravej strave..snažím sa mať správny režim. Ráno začnem zelenou kávou.. starám sa o 10 mesačnú dcérku, ktorá mi plnohodnotne vynahrádza robotu :D a večer sa snažím aspoň 30 min. cvičiť. Na "odstresovanie" používam minerálnu vodu! Predstavte si, že jedna fľaša Gemerky, ktorá má horčík a vápnik vás dodá viac "protistresového" horčíka ako nejaký výživový doplnik... Snažím sa nekomplikovať si zbytočne život, čiže ak môžem jednou ranou naplniť pitný režim a doplniť minerály, 🙂 držte sa!! a hlavne robte to, pri čom sa cítite šťastní 🙂

dianockadianka
6. mar 2015

@adrioska Magne B6 je vhodné najmä na uvoľnenie.. je to kombinácia, ktorá sa odporúča napr pri svalových kŕčoch. Je to ale výživový doplnok, ktorým sa do tela jednorázovo dostane také množstvo horčíka, že sa nestihne vstrebať a väčšina sa z tela vylúči... preto sa odporúča dodávať do tela minerály prirodzene.. zo stravy...z jedla..a najmä postupne. Tu je zaujímavé, že aby sa vstrebal horčík, musí sa do tela dodať vápnik v určitom pomere (3:1 v prospech vápnika) takže ak nekonzumuješ dostatok mliečnych výrobkov, vápnik chýba a Magne B6 nestačí... Na pálenie záhy je dobrá Fatra. Buď ako prevencia- denne pohár Fatry alebo potom už keď je problém tak ako jeho riešenie, tu je lepšia Fatra extra (3krát koncentrovanejšia). Existuje napr. Fatrová kúra- Fatra sa pije 3-4 týždne fľaša denne. 🙂

dianockadianka
6. mar 2015

@luise Ahoj. Súhlasím s horčíkom. Vedeli ste, že čokoládu jeme počas stresu práve kvôli jej obsahu horčíka?? no len potom sa nám zväčšuje nielen radosť, ale aj konfekčná veľkosť :D takže pozor na dobrotky. 🙂 ja som prestala jesť výživové doplnky s horčíkom a začala som ho dopĺňať prirodzene- minerálnou vodou. Zo stravy sa napr. vstrebá len asi 30 percent horčíka... kým z vody až 60 percent.. takže som si spravila mini prieskum minerálnych vôd, ktoré náš trh ponúka. Najlepšie mi z toho vyšla Gemerka- má nielen horčík, ale aj vápnik (v optimálnom pomere 3:1 v prospech vápnika) a nemá veľa sodíka a ešte je aj chutná... vyskúšajte. jasne, že minerálka nie je všeliek, ale kombinácia odpočinku- fyzického aj psychického, pohybu, zdravého jedla a minerálov pomôcť môže.. držím palce! 🙂

dianockadianka
6. mar 2015

@adrioska Ahoj 🙂 o minerálnych vodách som v poslednej dobe čítala veľmi veľa.. kedysi som minerálne vody vnímala skôr ako bublinkové vody, perlivé.. nikdy mi nenapadlo, že každá má iné zloženie minerálov a už vôbec nie, že množstvo z tých minerálov je naozaj veľmi dôležitých... Budiš je napr. super po športe.. doplnia sa minerály, ktoré sa fyzickou aktivitou z tela stratili, Gemerka je zas protistresová..má ideálny pomer vápnika a horčíka 3:1, čo vlastne znamená, že horčík sa do tela efektívne vstrebáva... ja som veľmi dlho brala rôzne výživové doplnky a potom keď som prišla k neurológovi a povedal mi že mám kriticky nízku hladinu horčíka tak nastal šok... veď ako môžem mať nízky horčík keď ho jem denne?? a vtedy mi lekár povedal, že aby sa horčík vstrebal, potrebuje na to vápnik... aha :D ja pijem fľašu denne. dopĺňam ju potom pramenitou vodou a zeleným čajom. a ráno šálka zelenej kávy- očista organizmu 🙂 Nemyslím, že treba minerálky striedať- skôr si vyberať tie správne.. Gemerka sa dá piť v pohode celý deň- nemá vysoký obsah sodíka, takže nie je škodlivá vo väčšom množstve, ale keď mám napr. žalúdočné problémy a dám si Fatru, tak len pohár.. tá sa napr. neodporúča piť dlhodobo.. max ako kúra- keď sú žalúdočné problémy ako prekyslenie a to po dobu 3 týždňov..

dianockadianka
6. mar 2015

Ahojte. Dlhoročne som trpela depresiami, ktoré pramenili z toho, že som nebola spokojná vo vzťahu, v rodine..v práci... Dokonca som pravidelne užívala lieky.. koktejlík liekov na upokojenie aby som fungovala normálne.. Potom som si povedala, že stačilo. Zo dňa na deň. Nechala som vzťah, ktorý ma nenapĺňal, odišla z práce a od rodiny sa snažím mať triezvy odstup. Začala som žiť zdravo, vysadila lieky a je mi dobre.. po veľa veľa rokoch konečne dobre. Univerzálna rada asi neexistuje.. občas sa dá z depresie vykľučkovať aj bez liekov, občas sú jedinou možnosťou. Ja dávam momentálne prednosť prírodným produktom, zdravej strave..snažím sa mať správny režim. Ráno začnem zelenou kávou.. starám sa o 10 mesačnú dcérku, ktorá mi plnohodnotne vynahrádza robotu :D a večer sa snažím aspoň 30 min. cvičiť. Na "odstresovanie" používam minerálnu vodu! Predstavte si, že jedna fľaša Gemerky, ktorá má horčík a vápnik vás dodá viac "protistresového" horčíka ako nejaký výživový doplnik... Snažím sa nekomplikovať si zbytočne život, čiže ak môžem jednou ranou naplniť pitný režim a doplniť minerály, idem do toho 🙂)) držte sa!! a hlavne robte to, pri čom sa cítite šťastní 🙂

dianockadianka
6. mar 2015

Ahojte. ja pijem denne zelenú kávu. ráno, nalačno- ako antioxidant, očista organizmu... Som veľmi spokojná. Tabletám neverím- čítala som, že do tých tabliet sa okrem extraktu dávajú aj nejaké prímesy.. takže verím len čistej mletej zelenej káve. Bez úprav a dodatkov. Odkedy sa hýbem, normálne jem a pijem kávu, schudla som 4 kilá... nie je to ešte prevratne veľa, ale po pôrode to ide z niektorých partií dole problematickejšie. Dobré skúsenosti mám s webom: www.coffeetea.sk. aj super čajíky majú 🙂 zdravé, zelené mňam.