Kamarát sa do mňa zaľúbil

14. aug 2023

Baby som v takej blbej situácii o ktorej som nikomu este nepovedala,ani nemam v pláne... Od detstva sa poznám s jedným chlapom, byvali sme vedla seba a boli sme kamaráti asi od základnej školy, potom.cez strednu sme boli spolu vonku iba raz.. a potom ešte jeden krát uz ked som bola tehotná, vydatá.. náhodne sme sa stretli v meste. Sme priatelia na sociálnych sieťach a casto si píšeme lebo mame rovnaký štýl humoru..aj sme sa bavili o tom, ze sme jak brat a sestra..no a posledné mesiace mi teda písal denne, nestretli sme sa vôbec, vie o mojej rodine,o mojich deťoch..Včera sa mi priznal, že od detstva ma lubil.. a ze to cíti stále rovnako ( ja mam deti muža) ... On mi vždy vravel,ze zenu nepotrebuje, nechce.ze mu je dobre samému.. ja som.ho brala tak..ma svoje záľuby, dosť veľké sebavedomie..je to taký týpek.. a včera sa mi k tomuto priznal.. ja som sa trošku odmlčala, povedala som ze nvm čo na to napísať. On že chápe..ale ze chce aby sme ďalej boli kamaráti ako doteraz. Lenže vo mne sa čosi pokazilo..uz ho neviem brat tak ako predtým.. hnevám sa ze mi to povedal.. . Co by ste robili vy? Prerušili by ste kontakt ?

medyna
14. aug 2023

asi by som tiež hodila spiatočku, raz som zažila niečo podobné a rýchlo som vycúvala z kamarátstva .... časom sa to ale utriaslo, teraz si už píšeme len zriedka ale už mi nevadí kontakt s ním . Škoda jedného kamarátstva -ale vieš čo sa hovorí, že kamarátstvo medzi mužom a ženou neexistuje, jeden chce stále niečo viac.

autor
14. aug 2023

@medyna ja som.mala vela.kamatatov chalanov a neviem, mozno oni v tom videli viac ale ja som.ich brala ako kamošov. Aj tohto.. ako fakt úplne rovnakého blazna ako som ja... Strašne to týmto pokazil. Necakala som to..,ked mi tvrdil ze som ako jeho sestra,verila som tomu.. no asi je to naozaj tak, že to kamarátstvo medzi opačným pohlavím neexistuje,ako píšeš

amer_pogeris
14. aug 2023

Radšej to nechaj tak. Nerob nejaké zásadné rozhodnutia, nikoho nevyškrtávaj, skrátka ži si svoj život ako predtým. Ak je to v pohode chalan, tak nerob žiadne zbrklosti, lebo sa iba oberieš o človeka, ku ktorému si mala dobrý vzťah a raz budeš ľutovať, že si ho odstrihla a stále to v tebe bude neuzavreté. Daj celej veci voľný priebeh a čas ukáže.

medyna
14. aug 2023

daj tomu čas, hnev a sklamanie časom prejde a možno sa opäť budeš môcť vrátiť ku kamarátstvu - ale poviem ti, mne to trvalo roky

karolinakr
14. aug 2023

Pokial ta neohmatkava, tak nie..To je normalne, ze sa môže zalubit..Či tebe sa nepači ako chlap, preto ti to vadi?
Mne sa tiez taki muži priznali po rokoch, o akych som ani nechyrovala, ze boli zalubení...Ja že ok, nevedela som o tom, život ide ďalej
Bola som kamaratka s nimi inak

autor
14. aug 2023

@karolinakr to by si asi nedovolil,ale je pravda ze sme sa nestretli dlho.. práveže ako chlap je pekný,ale.ze on cíti ku mne viac som netušila, samozrejme mohlo mi to.dopnut keď somnou udržiaval kontakt denne..neviem prečo zrazu mal potrebu mi to oznámiť.

Ďakujem za rady, bolo by mi ľúto ho vymazať , poznáme sa roky a nechápem ani preco mame tak super vzťah, .. ale z mojej strany naozaj cisto kamatatsky. No mam ho rada..

samimami777
14. aug 2023

Tak ak vedel že ťa ľúbi už od detstva tak sa mal trošku skôr rozhýbať a nie keď už si vydatá a máš deti si zrazu zmyslí že sa ti vyzná. Za mňa je to neskutočne sebecké že ťa postavil do tejto situácie keď vie že máš už svoju vlastnú rodinu. Nehovorím keby sa teraz po rokoch do teba zaľúbil ale on mal x rokov na to sa o teba snažiť a radšej čakal 10 rokov + alebo koľko , po svadbe a deťoch aby ti to povedal? Za mňa mal veľa času na to aby ťa získal teraz by to už pre mňa nestálo za zničenie rodiny. Odmlčala by som sa na určitú dobu

lindous
14. aug 2023

Ja by som mu povedala, že si myslíš, že v záujme oboch by bolo najlepšie kontakt obmedziť... nehovorím, že úplne vyškrtnúť a ani sa nepozdraviť, ale nepísať si tak často... on to teraz tak nevidí asi, ale jemu to len a len prospeje, bez toho sa asi ďalej neposunie

vanilkovazmrzka
14. aug 2023

Prerusila by som kontakt. Aj kvoli nemu. Mne by to bolo blbe, ho trapit.

autor
14. aug 2023

@samimami777 on to povedal tak, ze od detstva čosi viac ku mne citil.. ze ma mal veľmi rád a časom to prerástlo do lásky.. akože vždy mi tvrdil ze som prenho výnimočná ,ze ma ma výnimočne rád..ale nikdy nepovedal konkrétne ze ide o lásku.. skôr ze som ako jeho sestra,ze to nevie ani sam opísať.... az teraz stým vyšiel von, mozno je to aj loja chyba,lebo sme si ozaj písali denne kraviny srandy .. mali sme koľkokrát aj hlbšie rozhovory o živote atd.. ci to prispelo k tomu ze sa viac,,namotal,, alebo co.. neviem. Takže mozno je to aj moja chyba... No z mojej strany sa to pokazilo aj ked ma to veľmi mrzí...

autor
14. aug 2023

@vanilkovazmrzka ved toto... Hnevam sa naňho ale zas neviem čo čaká od toho teraz,ked uz viem pravdu.

hanaxxx
14. aug 2023

A tvoj muz sa s nim pozna? A nevadi mu tvoj intenzivny kontakt s inym muzom?

autor
14. aug 2023

@hanaxxx nepozná ho osobne,ale vie o ňom. Aj ked sme sa stretli v meste, muzovi som to hovorila a vysvetlila mu kto to je atď.. vie ze si píšeme,videl občas správu od neho.. Ale o tomto čo mi povedal včera mužovi hovoriť nebudem.

kp7333
14. aug 2023

Toto je ucebnicovy priklad toho, ze kamaratstvo medzi muzom a zenou proste nefunguje. Vzdy je tam riziko, ze to prerastie cez hlavu. Obzvlast, ak je vzajomna komunikacia prilis intenzivna. Na tvojom mieste by som s nim prerusila kontakt. Nema zmysel tento chory vztah dalej zivit. Daj mu priestor, aby si nasiel niekoho, kto ho bude bezvyhradne lubit. A ty venuj svoj cas a pozornost manzelovi namiesto vypisovania si s "kamaratmi".

autor
14. aug 2023

@kp7333 mas pravdu. Muž chodí na služobky a je fakt ze večer som zabijala písaním si snim.. z časti to bude asi moja chyba,ze to takto dopadlo a určite najma preňho bude najlepšie ked na mna zabudne.

pralinka25
14. aug 2023

ja neviem. nie som clovek co pali mosty. a asi by som to neurobila ani v tomto pripade. spytala by som sa ho narovinu ako si to cele teraz vlastne predstavuje. vie ze mas deti a rodinu ktoru neplanujes opustat ani podvadzat.
nemal vypite alebo nejaku takzu chvilku ked to napisal?

karolinakr
14. aug 2023

A nebola si aj ty doňho trošku, ked ta to tak nahnevaloa čakala si možno niečo viac? Lebo nevidim jeden racionalny dôvod, prečo by ma malo rozčuliť, že pekny chalan je do mňa buchnuty .A pokial nerobi navrhy do postele a dodržuje hranice..No rob ako mysliš, ale asi by som ho celkom nezrušila pokial on sam to nebude chcieť ukončiť 👀🦗

karolinakr
14. aug 2023

Je pravda, že som si nepisala denne s nikym, išli sme občas na kavu, do kina alebo šport

autor
14. aug 2023

@karolinakr aka je to logika ze by som čakala viac a nahnevalo by ma ze aj on?

Pozri,mam muza ,som spokojná..80% môjho muza milujem a 20% som nasla v kamarátovi ( humor,sranda) moj muž je trošku suchár co sa tohto týka... Takže preto ma bavilo si písať o blbostiach.. kamaráta som nikdy nechcela ani ma.nepritahoval ako muž,..je pekný ale proste nebolo tam ,,to práve orechové,,

Takže nie, nechcela som nič. Nastvalo ma to preto,lebo sa tým pokazil moj vzťah k nemu

autor
14. aug 2023

@pralinka25 nepije..asi ta chvíľka.. sama neviem

scorpionflower1
14. aug 2023

Ja som zazila podobne, ale nemala som este deti, len som uz bola 6 rokov zadana. Kamarat tiez bol taky vseliaky, ze lubi ma, ale vies, to je tak, ze oni podla mna nevedia, co je to lubit ak s niekym realne nezili. Povedz mu, ze odides kvoli nemu od muza aj s detmi a budes s nim a on si rozmysli, ci ta naozaj lubi 😅 Lebo, ked niekoho pritahujes (a to aj uplne sialene) to nie je to iste ako niekoho lubit, obetovat sa prispôsobovat sa...Ja som na chvílu s tým kamarátom prerušila kontakt, už mám dieťa, sme stále veľmi dobrí kamaráti už 17 rokov, chodíme spolu von, možno tam aj z jeho strany niečo je, ale sa o tom nerozprávame.

pralinka25
14. aug 2023

tak ktovie co za tym je ze sa s tym priznal prave teraz. zalezi od tvojho pocitu. ja by som si s nim asi o tom otvorene popisala. stanovila jasne hranice a pravidla a ak chce moze ich dodrziavat a ak nie tak asi sa na chvilku stiahnut alebo ja neviem. tazko povedat. zalezi vyslovene od tvojho pocitu aky z toho mas.

deninka233
14. aug 2023

Čo ťa na tom tak popudilo? Však sú to jeho city, nevyžaduje, aby si mu ich oplatila, ani nechce aby si podvádzala manžela s ním. Ja som za svojho najlepšieho kamaráta vydatá, už desať rokov tvoríme pár. (Nemohla som spraviť lepšie, ale tak, to je individuálne). Tiež bol do mňa už 6 rokov predtým zaľúbený, kým sme sa kamarátili, ale nikdy si nič nedovolil, okrem psieho pohľadu by nikto nič nevytušil. Aj tak sme to všetci vedeli, nemusel to ani hovoriť. Tiež nemal nikoho, zaujímal sa len o mňa, alebo workoholicky sedel v práci. Skús si podľa mňa ujasniť, čo ti na tom tak vadí. Možno by bolo dobré, ak by ste si sadli, vyjasnili pojmy a nastavili nové hranice. Aby on nemal pocit, že má šancu a ty si nemala pocit, že zneužívaš jeho city…

rillwen
14. aug 2023

Ak ti na tom chlapovi aspoň trochu záleží, tak preruš kontakt ÚPLNE a vydrž to aspoň rok. Musí to byť pre neho hrozné, ale potrebuje na teba zabudnúť.

marcellka32
14. aug 2023

Na vine si aj ty, pretože si denne mu vypisovala... načo denne??? Chlap to berie inak, a vy ste mali také platonicke písacie priateľstvo..to je úplne iné ako naživo...netuší aká si keď si nahnevaná, keď máš problém, keď si chorá, vidí ťa len z tej dobrej stránky....nehovorím, že sa nemáte kamarátiť, ale každopádne ty mu prestaň toľko písať a on to pochopí, snáď....
A že tebe není blbo, že máš muža aj deti a toto robíš...ty si tomu dovolila aby to zašlo takto ďaleko...
Si to otoč, ako by sa ti páčilo keby toto robil tvoj muž a denne si celé dni písal s nejakou ženou?? Nepáčilo všakže ;)

scorpionflower1
14. aug 2023

@marcellka32 ona je navine, že on je do nej zaľúbený? Však on je snáď dospelý jedinec, aby asi zvážil, že vydatá žena s deťmi nebude mať oňho záujem. Muži a ženy sú jedinci pochádzajúci z ľudskej rasy, majú isté mozgové odlišnosti, ale každý z nich má schopnosť kontrolovať svoje správanie a je sám za svoje pocity zodpovedný a vie ich ovládať. Mne tu niekedy príde ako keby ste si niektoré mysleli, že muži sú malé deti, ktoré nedokážu byť za seba zodpovedné.

marcellka32
14. aug 2023

@scorpionflower1 no na vine je minimálne v tom, že mu dáva podnet, denne mu vypisuje, ako to vnima chlap? Ako záujem...
Veď nech si píšu, ale denný kontakt berie muž ako záujem zo strany ženy, namotava sa....aj keď tento sa vymackol až po rokoch, kedy má autorka už dávno rodinu a mala s tým ona seknut

scorpionflower1
14. aug 2023

@marcellka32 "chlap" nie je druh zvieratka, kde sa všetci správajú ako jeden. Chlapi sú ľudské bytosti, tak ako aj ženy a každý to vníma inak. Či ty tohto konkrétneho chlapa poznáš, keď vieš ako čo vníma? Ona za jeho pocity nie je nijako zodpovedná.

kp7333
14. aug 2023

@scorpionflower1 pise, ze na vine je AJ ona. to slovicko AJ ma podstatny vyznam,lebo v tomto pripade ma autorka svoj podiel viny. Nie je vobec v poriadku, aby si vydata zena DENNE dopisovala s inym muzom a je uplne jedno, ci si pisali o pocasi, ci o comkolvek inom. Je to korculovanie na tenkom lade, ktory sa skor ci neskor prelomi.

kp7333
14. aug 2023

A tym, ktore pisu, ze s nim nema prerusit kontakt: tak si to skuste otocit - ako by sa vam pacilo, keby si vas manzel intentivne dopisoval s inou zenou, ktora je donho zalubena? tiez by ste im radili pokracovat v kontakte? silno pochybujem.
@autorka je vzdy lahsie zist z kratsej cesty.