Prespanie u priateľa

19. feb 2023

Pustili by ste vašu čerstvo 18 ročnú dcéru spať k jej priateľovi? Respektíve k jeho rodičom. Sú spolu 5 mesiacov, je to slušný chalan a ja by som s tým nemala najmenší problém. Ale môj muž z toho robí hroznú vedu. Nedovolí a nedovolí, má hlúpe reči, nechce si pripustiť že jeho mala dcerenka už nemá 10 rokov. Pohádali sme sa kvôli tomu, pretože mi nevedel povedať jeden dôvod, prečo s tým má problém. Dcéra to viac menej rešpektuje, keďže býva u nás, ale už na něj vidieť, že jej rupnu nervy a vybodne sa na celý zákaz. Keď ide von s niekým iným, nemá najmenší problém, ani keď sa vráti ráno o siedmej opitá. Aký máte na to názor? Prehaňa on, alebo ja som priliš benevolentna?

ysseba
19. feb 2023

Povedala by som mu, že nech verí svojej výchove, pretože ste ju evidentne vychovali dobre, keďže si od vás ako dospelá 18 ročná pýta povolenie. Akože je jasné, že budú mať sex, podľa mňa ho určite aj mali, je to skôr také chlácholenie muža. Mladá dáma má šťastie, že má mamu ako ty, keď otec zaspal v prvej republike (ako si to ty veľmi pekne nazvala 😀 )

autor
19. feb 2023

@ysseba nemyslela som to nejak hanlivo voči nemu, ale tak mám na neho teraz trošku ťažké srdce, ma výchovu máme obaja iné názory. Ale som rada, že som si aspoň ako tak zvládla presadiť svoje a dievča mi veri a už mi povedala fakt čokoľvek. Sama vidím v okolí, že máme naozaj neštandardný vzťah v tom najlepsom zmysle. O to viac ma mrzí že v mužovi tu oporu nemá.

dilino
19. feb 2023

Ked to preženiem keby tvoja dcérka neprišla domov aj dva dni ani policia tvojmu mužovi nepomôže ked je dospela.Ano to že býva s vami je jedna vec študuje a živite ju ale pravne neurobi tvoj muž nič ak by sa ukazala aj doma po víkende.Tvoj muž musí vedieť že je dospela a nič policia nezmôže.Takže tak.Toto čo pišeš TY je rovina rešpektu rodičov právne je za seba plne zodpovedna takže sa nemusi pýtať nič.

ysseba
19. feb 2023

To je super 🙂

veronicka88
19. feb 2023

Verila by som že som do výchovy a informácií dala maximum,👍ja som mala frajera (terajšieho mazlea už) od 14tich,v 18tke sme už bežne chodili na chaty a spala som aj na intraku keď bol na VS. Máme obe detičky plánované...a to mňa mamka mala v 18tke a náhodou🤣🤣🤣čiže dôvod na nedovolenie tam bol.verila by som jej a pustila ju,povedala by som jej však že ak chce aby bol otec ok,nech ide sama za ním a poeozprvqa sa s ním...že už je dospelá a že jej má veriť. Verím že to od nej inak vezme ako od teba❤️

autor
19. feb 2023

@veronicka88 ach, to už skúšala. Bohužiaľ nepochodila. V podstate jej povedal, že on nemá prečo s ňou viesť vyrovnaný rozhovor, pretože si nie sú rovnocenní. Nepovedal to takto presne ale chápeme sa. Mám pocit, že tu už fakt pomôže len to ak ho začne uplne ignorovať a bude si robiť čo sama uzná za vhodné. Možno im to naštrbi vzťah, ale toto im tiež nepridáva

mima1608
19. feb 2023

V 18tich som chodila k priateľovi na celý víkend a otec s tým nemal žiadny problém. Prvýkrát ma pustil na noc k priateľovi, keď som mala 17 (kvôli grilovačke). Takže nemyslím, že si benevolentná, ja už som si v 18tich viac-menej robila čo som chcela, aj keď som stále žila pod jeho strechou, ale tak dôveroval mi a preto ma nejako neobmedzoval.

veronicka88
19. feb 2023

To ma mrzí,tak už len musí muž prísť na to že si to u nej poserie s takýmto prístupom.

zobaka
20. feb 2023

dovolila by som, ja som bola v 17tich s priatelom na dovolenke, mama je aka je, ale za toto som jej vdacna, ze necirkusovala a mala som peknu mladost (otec mal tazko v pazi, nevyrastala som s nim)

btw. 18 rocna je uz dospela, takze nema co jej otec vyvadzat, naserie sa a odide z domu a potom este len bude pozerat

bozenka9532
20. feb 2023

Manžel je asi ťažká povaha, týmto spôsobom si dcéru iba odradí od seba.... môj to tiež skúšal, že chcel zakazovať, obmedzovať detí,ale to malí 15,16 rokov a rýchlo pochopil, že tudy cesta nevedie, že aj tak chodili vonka a na prespavačky , keďže bol v zahraničí,pre pokoj v rodine sme mu to zatajovali...teraz už keď to zistil a vie, že sú aj tak zodpovedný, nemá dôvod detí nepúšťať von.... naučil sa im veriť.... občas ich ešte kontroluje,ale už neobmedzuje...
Detí treba nechať aj vybúriť sa,ale naučiť ich zodpovednosti a hlavne veľa, veľa rozprávať s nimi.
Máme byť rodičia,nie gestapo....

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankare
20. feb 2023

Jasné,že ano.

banderaska29
20. feb 2023

no tak ju skus kryť 🙂 povedz, že ide ku kamoške, a dohodnite sa s dcérou na rovnakých argumentoch. mrzí ma to ale ona je uz dospelý človek, takze keď tatko je zaseknutý v roku 2013, tak aspon vy dve spojte sily. bože dakujem za mojich rodičov, že mi tak verili a tym mi vybudovali zodpovednosŤ 🙂

mrva
23. feb 2023

nie, nemala by som problem. V 18 (aj v 17) som normalne ja spavala u frajera a frajer u nas. Ved nema 14. Ako moja mama vravela: radsej to robte za zatvorenymi dverami izby ako kdesi medzi garazami 😁 Ale pamatam si zo zaciatku mojho otca, tiez s tym mal problem. Ake potom ho asi mama upratala. Veru, musim sa icj spytat, ako to prekonali. Mam tiez uz taku dceru a keby chcela niekde prespat, uz by ma fakt netrapilo (ani mojho muza), ci spi u kamosky alebo frajera. Hlavne, ze viem, ze je v poriadku. Ostatne patri k veku