Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

marecek1
18. apr 2012

@ika84 mne lekár povedal, že mám prísť na cca 13.-14. deň cyklu,
len sme zistili, že mám posunutú ovuláciu - až 18. DC, takže chodievam k nemu teraz okolo 17.-18. DC.

evka1704
autor
18. apr 2012

@ika84 tak to potom bude treba lieky

evka1704
autor
18. apr 2012

@soldi aj lekar mi to potvrdil,ze mam dve ovulacie.mozno mam iny cyklis ako ty,ale nemusisi komentovat vsetky moje prispevky.zena si moze vybrat co chce.nie vsetko musi byt liekmi.no ked zena neovuluje,tak sa zisti pricina preco nie a potom sa daju leiky a moja metoda je len pre zdrave pary.na zaciatku som sa si zle vyjadrila.

evka1704
autor
18. apr 2012

asi som sa zle vyjadrila v prvom prispevku.baby ktore nepoznaju tuto metodu,nevedia o co ide.tuto metodu mozu pouzivat iba zdrave pary.kazdy mozno znasa clostil.inak.ja som napriklad isla na prefukovanie vajecnikov a pri zakroku mi zistili aj zrasty a cysty,zapal som nikdy nemala ani nic podobne.brala som clost. 3 cyk.,potom prestavka a potom zas 3 cyk.,potom som zmenila doktora a az tak som bola na laparos.
teraz poznam svoj cyklus a mavam aj 2 ovulacie v jednom cykle.niektory neveria,tak ma hned odcudzuju.... :(
podla tejto metody lahko zistim,kedy ovulujem.
ked som niekoho zavadzala,tak sa ospravedlnujem,nemala som to v umysle.dakujem za pochopenie

evka1704
autor
18. apr 2012

@soldi kto nechce,nech necita moje prispevky a nemusite to ani komentovat.komu sa nepaci,nech sa radi sam sebou,alebo lekarom

evka1704
autor
18. apr 2012

@majushkab tak to ano,pomoze,ale treba si naozaj davat pozor.nechcela som nikoho zavadzat,som to zle napisala a vcera som bola po vyberani znamienok,tak mi bolo blbo po obede,tak som napisala aj nejaku sprostost,ale nie az taku zavaznu,ako co tu na mna pisali :(

evka1704
autor
18. apr 2012

@ika84 napriklad ja som mala folik,ale nedorastli mi do urcitej velkosti aby praskli.nedozreli.na vine moze byt vela veci.nevravim,ze clostil nepomaha,naopak,pomaha,ale najskor by som zisila vsetko o svojom cykle a aj o ostatnych veciach,lebo vsetko spolu suvisi.mne zistili,ze mi skacu vysledky zo stitnej zlazy a to mi robili az pom tie vysetrenia,co som dobrala clost.mohli mi ich robit skor.mozno by mi zabral.takto som ho brala 2 x po 3 cyk.a tehotna nie som.odvtedy som uz bola aj na laparo.obaja sme v poriadku,muz sice berie vit.a stale nic.nechm tomu volny priebeh.nasilu sa neda nic.tolko asi moj nazor.

ika84
18. apr 2012

@evka1704 hm, ale ako mam spoznat svoj cyklus ked ziaden nemam? mne tie lieky nerobia dobre, mam nejake vedlajsie priznaky, ale 1 krat som brala clostil a hned sm otehotnela. A kade chodim, zistujem ze vela kamosiek ma tento problem po dlhodobom uzivani HAK jedna o chvilu rodi, druha je v 5tom, dalsia ma doma 2 mesacne atd.....ja verim, ze mi clostil pomoze a ked ni tento tak ten dalsi cysklus sa to podari.... 🙂

labanka
18. apr 2012

@adp ani nevies, ako velmi ti drzim prsty, aby si sa z toho dostala..........rok som sa pozerala na to, ako sa rakovinou trapil moj milovany svagor :( ale bojoval do poslednej sekundy ! nie je nic krajsie ako zivot.....mas pravdu s dietatkom je to urcite nadherne, ale ja sa proste riadim pravidlom ZI KAZDY DEN TAK, AKOBY BOL TVOJ POSLEDNY....velmi ta obdivujem a posielam do neba prosbu aj za teba, aby si bola zdrava ! nech ta chrania tvoji anjelikovia !

evka1704
autor
18. apr 2012

@ika84 tak to bez liekov nespoznas :( ale aj pri tych liekoch,ked ich beries,tak sa da rozpoznat vrchol ovulacie a aj PD.

labanka
18. apr 2012

@ika84 nie som lekar, ale ked mas mierne PCO tak sa opytaj lekara na stimulaciu Metforminom 🙂 niektorym babam tu to pomohlo za 5 mesiacov...mne tiez.....ale ako rychlo to prislo, tak rychlo mi to aj odislo ☹ ☹ ☹
ale bojujem dalej 😉

ika84
19. apr 2012

@milacik3
@soldi
@marecek1 dievcata bez srandy mi drzte palce...dnes rano som si robila test a mam dušika jasne viditelneho. Viem ze to moze byt biochemicke tehu, aj cysta, aj ze sa pripadne tehu neudrzi.... pozitivne myslenie 😀

milacik3
19. apr 2012

@ika84 😉 tak to uz by bolo na case ...aby sa objavili vysnivane // 😉 držim palce dufam ze sa podari...a bude stupat hcg

marecek1
19. apr 2012

@ika84 super 🙂 🙂 🙂 budem držať palce, silno-silno.

soldi
19. apr 2012

@ika84 ukaaaaaaz foto!!!

sorry nestiham na viac reagovat, o mesiac statnicujem 😒

ika84
19. apr 2012

@soldi nemam doma fotak....drzim palce to das 🙂

marecek1
19. apr 2012

@soldi tak to držím palce aj tebe 🙂 🙂

milacik3
19. apr 2012

@soldi neboj to zvladnes 🙂 ja mam statnice az zaciatkom juna ale to rychlo ubehne...uz aby bolo po tom

soldi
19. apr 2012

@ika84 cysta to nebude, skus si ten isty test urobit pozajtra a porovnaj intenzitu ciarok 😵

@marecek1
@ika84 dik za drzanie palcov, statnic sa az tak nebojim, len nejako nestiham skusky s malym a diplomovku 😒
nikto z profakov nevypisal terminy a na maily neodpovedaju, a muz si musi vzdy zobrat dovolenku, aby bol s malym, kym som na skuske, takze to je pekne naprd 🙄

@milacik3 a co studujes? 🙂 ja uz mam za sebou bakalarske statnice, to bola pohodicka, ale pri malom to vsetko trva nejako dlhsie 😅 a chodim na denne individualne, takze ziadne ulavy.

milacik3
19. apr 2012

@soldi no ja teraz idem na BC statnice a odpor social.pedagogika...externe, tiez ziadne ulavy 😒

marecek1
19. apr 2012

@soldi a aký odbor študuješ ty?
ja som rada, že som vyšku dokončila - tesne - pred tým, ako sa mi narodil synátor, potom som sa už mohla venovať iba jemu 🙂

ika84
20. apr 2012

@soldi jj porovnam, a pridam foto...// vidi aj manzel, ukazala som mu dnes rano a povedal, ze heeej vidim 😀 takže mi nešibe.

franzziska
20. apr 2012

baby nepoznate nahodou prosim nejaku nahradu duphastonu a clostilu?

ika84
21. apr 2012

@marecek1
@milacik3
@soldi ahojte, dnes som si robila dalsi test // zase....kuk moj album ...odpadnem + vcera ma prijali do novej prace....no neviem co teraz 😒

marecek1
21. apr 2012

@ika84 kukla som album, krásne // 🙂 🙂 🙂 🙂 ešte raz gratulácia.
takže tehotenstvo aj nová práca, no dilema. 😒 😒 a si ešte v starej práci - už si dala výpoveď, alebo si bola nezamestnaná a našla si si prácu?

ika84
21. apr 2012

pracovala som na dohodu, v piatok som bola na pohovor a zobrali ma...tesim sa, super ponuka za slusne peniaze...len sa bojim stresu, lebo budem robit vedúcu predajne...nijako nechem malemu ublizit....no uvidime ako to dopadne...juj tolko stastia naraz 😀 😀 😀

marecek1
21. apr 2012

@ika84 prácu môžeš vyskúšať, uvidíš, aké to tam bude, a potom sa môžeš rozhodnúť - ísť na PN - dá sa predsa dohodnúť s lekárom. ti verím, že si šťastná 🙂 aj ja sa neviem dočkať, kedy zasa nájdem dve čiarky. "výroba" druhého dieťatka nám akosi trvá......

ika84
21. apr 2012

@marecek1 podarí sa, neboj...ja som cakala rok...drzim palce velmi

katuska54
21. apr 2012

@soldi ahoj,prosim vies mi poradit co by som mala uzivat aby som mala ovu? ja nemam ovu bez clostilu. uz teraz ho beriem 3 mesiac. a v maji ideme na 3 iui a uz chcem aby to konecne vyslo. citala som tu tvoje prispevky a moc ma to zaujalo. poradila si tu vela babam a uz su aj niektore tehu.

beju
23. apr 2012

@ika84 blahoželám!!! Tak už len nech len lekár potvrdí. Je to krásny pocit určite a po toľkej dobe!!! My sa snažíme o druhé bábo 8 mesiacov - zatiaľ bez úspechu.