Aká je pokuta zo strany ČSOB v prípade odstúpenia od zmluvy?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

minulé leto sme si vzhľadom na čoraz vyšší rast úrokových sadzieb refinancovali hypotéku do inej banky (ČSOB) s tým, že k načerpaniu dôjde až o 11 mesiacov. Počas toho vláda schválila pomoc s hypotékami a ponuka, ktorú sme mali predschválenú v inej banke, sa pre nás stala nevýhodnou.

Aká je pokuta zo strany ČSOB v prípade odstúpenia od zmluvy, resp. pokuta za nenačerpanie úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokuta je to, že prídete o poplatok, ktorý ste zaplatili banke (ak nejaký bol). Ak bol poplatok za poskytnutie 0 EUR, tak nebudete platiť nič. Pri refinančných úveroch je teda v ČSOB poplatok za nenačerpanie 0 EUR.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk