Aká je pravdepodobnosť, že by nám mohla byť schválená hypotéka?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

žiadame hypotéku 120 000 eur na rodinný dom v spoločnom dvore, kde sme väčšinoví vlastníci spoločného dvora. Plus k nemu prislúcha aj samostatný pozemok. Cena domu je 220 000 eur, 100 000 eur použijeme z vlastných zdrojov. Nemáme žiadne iné úvery.

Na pobočke nám bolo jasne naznačené, že je vysoko pravdepodobné, že nám hypotéku neschvália, pretože máme 3 malé deti. Ja som na rodičovskej dovolenke, no TPP mi stále trvá. Manželove čisté príjmy sú 2000 eur mesačne. Manžel menil zamestnanie plynule, nebol nezamestnaný ani raz. Jeho posledný TPP trvá 1 rok.

Aká je pravdepodobnosť, že by nám za súčasných podmienok mohla byť schválená hypotéka?

Ďakujem

Dobrý deň,

z daných údajov nevidím problém pri schvaľovaní hypotéky. Avšak na pobočke ten problém videli a možno tam aj je. Záleží to od viacerých údajov, ktoré zatiaľ nemám. Neviem sa preto na 100% vyjadriť.

Okrem toho čo ste mi uviedli, tak schválenie závisí aj od vášho veku. Ďalej od banky, v ktorej ste sa informovali (každá má inú metodiku a iné limity napríklad na splatnosť hypotéky), úverovej histórie, vzdelania a tak ďalej.

Napíšte mi prosím na e-mail a po doplnení potrebných údajov, ktoré schválenie ovplyvňujú sa vám budem vedieť vyjadriť a aj vám odporučiť banku. Momentálne ako som vravel tých informácií nemám dostatok.

Pre všeobecné informácie si pokojne prečítajte môj článok o hypotéke na kúpu domu, kde je uvedené aj na čo si dať pozor a aké faktory vstupujú do výpočtu maximálnej výšky hypotéky/mesačnej splátky hypotéky:

https://relyon.sk/hypoteky/hypoteka-na-dom/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk