Akceptuje slovenská banka reťazovú hypotéku?

Zodpovedané
26. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Akceptovala by slovenská banka reťazovú hypotéku, čiže predaj domu v zahraničí a peniaze z predaja následne použité na hypotéku na Slovensku bez nevyhnutnosti podnájmu medzi predajom a kúpou?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie si je schváliť dopredu hypotéku na nehnuteľnosť tu na Slovensku. Keď to budete mať schválené, viete následne predávať dom v zahraničí a čakať kým sa predá. Potom si do kúpnej zmluvy dáte napríklad 2/3 týždne lehotu na odsťahovanie sa a medzitým finalizujete kúpu nehnuteľnosti tu na Slovensku.

Záleží aký máte príjem, koľko peňazí by ste potrebovali a podobne. Je to riešiteľné a ja to so svojimi klientmi tiež takto riešim. Pokojne mi ohľadom toho môžete napísať na mail a budem Vám vedieť poradiť aj konkrétnejšie, keď mi poskytnete bližšie informácie (príjem, počet členov dámocnosti, aktuálne úvery a podobne).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk