Akceptujú banky rodičovský príspevok?

Zodpovedané
20. feb 2024

Dobrý deň,

s manželom si chceme kúpiť malý domček za 100 000 EUR. Ja som na rodičovskej dovolenke s druhým dieťaťom, môj príjem je teda rodičovský príspevok + prídavky na 2 deti. Manžel zarába v priemerne 1400 EUR v čistom bez daňového bonusu. Ten si dávame vyplácať ročne.

Vyšla by nám hypotéka + dofinancovanie vo výške tých 100 000 EUR?

Sme bez dlhov. Mali sme 2 spotrebné úvery, ktoré sú už splatené. Nikdy sme neboli v omeškaní, ani sme nežiadali o odklad splátok, všetko pekne na čas vyplatené. Jediné, čo sa počas splácania tých 2 úverov stalo, že sme niekedy išli do povoleného prečerpania. Nikdy však nie do nepovoleného.

Mohol by to byť problém pri schvaľovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

na výšku hypotéky 100 000 EUR (resp. hypotéku + dofinancovanie) by ste potrebovali čistý mesačný príjem približne 1 710 EUR a viac. Rodičovský príspevok banky akceptujú vo výške 330 EUR mesačne (materskú maximálne 473 EUR mesačne). Mali by ste to teda spĺňať.

Záleží však od toho, koľko máte rokov a v akej lokalite chcete kupovať nehnuteľnosť. Ak by ste mi to doplnili do mailu, vedel by som Vám dať presnejšiu odpoveď a aj povedať presné aké podmienky by Vám vyšli, v ktorej banke nech si vyberiete tú najvýhodnejšiu pre Vás.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk