Aké sú podmienky na získanie hypotéky pre mladých?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

s manželom máme obaja 27 rokov a chceli by sme žiadať o hypotéku. Počula som, že existuje hypotéka pre mladých s výhodnejšími podmienkami oproti klasickej hypotéke.

Aké podmienky musíme splniť, aby sme ju získali?

Ako to funguje?

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne už hypotéka pre mladých funguje formou daňového bonusu na zaplatené úroky. Viete si na úrokoch vrátiť až 400 EUR ročne, ale musíte mať maximálne príjem 2,6-násobok priemerného príjmu v hospodárstve, aby Vám to prešlo.

Odporúčam si prečítať náš článok nižšie o hypotéke pre mladých, kde sú popísané všetky špecifiká.

Náš článok o hypotéke pre mladých https://relyon.sk/blog/hypoteka-pre-mladych-pod...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk