Aké sú podmienky štátnej pomoci pri zvýšených splátkach na hypotéke?

Zodpovedané
14. dec 2023

Dobrý deň,

v januári 2024 nám končí fix na našej hypotéke, čiže od februára 2024 budeme mať zvýšené splátky hypotéky. Z dostupných informácií na internete vieme, že budeme spĺňať štátnu pomoc.

Máme už teraz kontaktovať našu banku, majú už zamestnanci informácie, kde sa podáva žiadosť na výplatu tejto novej dávky?

Aké doklady budeme prikladať?

Momentálne máme nejaké vlastné finančné prostriedky.

Oplatí sa nám teraz splatiť časť hypotéky?

Neovplyvní to tento nárok na štátnu pomoc, alebo máme radšej peniaze niekde inde investovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo fotografii nájdete info k výplate daného príspevku ÚPSVaR.

Pokiaľ Vám ostáva splatnosť hypotéky 10 alebo viac rokov, určite odporúčam peniaze investovať a hypotéku splatiť jednorazovo. Pri dlhodobom investovaní viete dosiahnuť čisté zhodnotenie 8-9% ročne. To je niekoľkonásobne viac, ako bude Váš priemerný úrok na hypotéke počas tejto doby (ten, čo bude aktuálny od budúceho roka bude len na nejaké obdobie - po znižovaní sadzieb si to viete hneď zrefinancovať). Znamená to teda to, že na úroku ročne stratíte menej ako získate na úrokoch pri investovaní.

Neplatí to však v 100% prípadoch. Záleží aj od toho, koľko peňazí viete investovať, akú máte splátku a zostatok hypotéky a podľa toho sa to dá prepočítať. Pokojne nám to doplňte do mailu a prepočítame Vám, čo sa Vám viac oplatí.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk