Ako a kde by bolo najvhodnejšie uložiť 2500 EUR?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

asi 10 rokov mám stavebné sporenie v PSS, kde už asi 6 rokov nič nevkladám. Chcela by som túto zmluvu zrušiť.

Ako by bolo najvhodnejšie uložiť 2500 EUR?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží, na aký účel majú dané peniaze slúžiť. Či ako finančná rezerva alebo na nejaký iný konkrétny účel (kúpa nehnuteľnosti, kúpa auta, do dôchodku, pre deti...). Podľa toho sa má zvoliť investičný horizont (doba, dokedy chcete nechať peniaze zainvestované). No a podľa tejto doby sa dajú potom urobiť konkrétnejšie odporúčania. Niektoré nástroje sú totiž na krátku dobu rizikové, no na dlhšiu dobu sú s minimálnym rizikom a vyšším zhodnotením. Čiže neviem sa vám vyjadriť úplne presne.

Odporúčam si však prečítať nižšie uvedený článok, prípadne mi môžete napísať na mail a vieme sa na to pozrieť spolu. Po detailnejšom spoznaní Vašej situácie by som Vám vedel dať presné odporúčanie.

https://relyon.sk/blog/kam-investovat-5000-eur/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk