Ako dlho budem mať zápis v úverovom registri?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

žiadal som si o spotrebný úver v Tatra banke a bol mi zamietnutý z dôvodu negatívneho zápisu v úverovom registri. Mal som úver 4 roky dozadu, kde som mal následne exekúciu. Tá je už 3 roky vyplatená.

Kedy budem vedieť najskôr žiadať o úver?

‌Ďakujem

Dobrý deň,

po exekúcii má väčšina bánk 5-ročnú lehotu na poskytnutie úveru (dokým to nezmizne z úverového registra).

Informácie/záznamy sú v registri 5 rokov a potom sa automaticky mažú.

To znamená, že najväčšiu šancu na získanie úveru máte po uplynutí 5 rokov od konca zosplatnenia úveru.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk