Ako dlho po otvorení živnosti môžem žiadať o refinancovanie?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

mám veľa malých úverov. Spolu zostatok vo VÚB banke je 12 000 eur. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale teraz som vybavila živnosť. Budem zarábať okolo 1 100 eur v čistom. Úvery splácam mesačne spolu 460 eur. Chcela by som splátky spojiť, refinancovať. Mám dve deti.

Koľko by som dostala asi najväčšiu pôžičku?

Musím tiež čakať 3 mesiace ako by som mala skúšobnú dobu?

Bývam u rodičov.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste si založili živnosť len nedávno, tak s overením príjmu by Vám hypotéka prešla až po prvom zdaňovacom období. Teda až v roku 2024.

Máte možnosť jedine refinancovanie bez overenia príjmu, kde sa overuje iba existencia živnosti. Dĺžku živnosti pri refinancovaní bez overenia príjmu nerieši jedine SLSP a Prima banka. Ak by ste chceli refinancovať úvery, môžete tak urobiť jedine v týchto dvoch bankách. To je za predpokladu, že ich už splácate dlhodobo (aspoň 12 alebo 16 mesiacov), bez omeškaní so splátkami a ideálne bez odkladov splátok.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk