Ako mám zamestnávateľovi preukázať zvýšenie úrokov?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

chcem reagovať na Vašu odpoveď:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/financn...

Chcem si uplatniť daňový bonus na zvýšené úroky hypotéky (pričom sa mi zvýšil úrok z dôvodu konca fixácie v roku 2023) prostredníctvom ročného zúčtovania u zamestnávateľa. Potrebujem nejakým spôsobom zdokladovať zvýšenie toho úroku. Vy uvádzate, že žiadne potvrdenie nepotrebujem.

Ako mám zamestnávateľovi preukázať zvýšenie úrokov, keď žiadne potvrdenie nepotrebujem?

Na pobočke banky mi taktiež odmietli vydať toto potvrdenie, nakoľko podľa ich názoru nespadám do pomoci (tak isto ako uvádza pani vo svojej otázke), ja som však trvala na tom že potvrdenie chcem, zaúčtovali mi zaň 30 EUR.

Akým spôsobom mám teda zdokladovať zvýšené úroky (k ročnému zúčtovaniu u zamestnávateľa za rok 2023, nie pre ÚPSVAR, kde si podávam žiadosť až za rok 2024)?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ospravedlňujem sa. Ak je to za rok 2023 a nie 2024, budete potrebovať potvrdenie od banky. Navštívil by som osobne pobočku inej banky a ak Vám aj tam nevyjdú v ústrety, vyžiadal by som si riaditeľa pobočky a porozprával sa s ním + sa možno odvolal na tento článok ministerstva financií: https://www.mfsr.sk/sk/media/tlacove-spravy/pom...

Ak ste sa k potvrdeniu nakoniec dostali a máte ho, dodajte ho zamestnávateľovi spolu so žiadosťou o vykonanie ročného zúčtovania.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk