Ako môže stávkovanie skomplikovať žiadosť o hypotéku?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu sa venujem stávkovaniu a neviem, ako by to bolo u mňa v prípade žiadosti o hypotéku.

Považuje ma banka za rizikového klienta, ak na danom účte posielam aj prijímam platby zo stávkových kancelárií?

Mám však aj účet, na ktorom platby len prijímam (výhry zo stávok), ale peniaze stávkovým kanceláriám neposielam.

Keď posielam peniaze na stávkovanie napríklad z Tatra Banky, môžu zamietnuť hypotéku, alebo zvýšiť úrok napríklad v Slovenskej Sporiteľni, kde nemám žiadnu históriu so stávkovými kanceláriami?

Ako môže stávkovanie skomplikovať žiadosť o hypotéku?

Sú pri žiadosti skúmané všetky účty?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiadosť by to malo ovplyvniť iba v banke, kde máte daný bežný účet, ktorý na tieto úkony využívate. Inde by to nemal byť žiadny problém - nemajú na to ako prísť. Jedine vtedy, že by ste mali špecifický príjem a museli dokladovať výpisy z bežného účtu.

Osobne som sa ešte nestretol s tým, že by banka z fleku zamietla hypotéku kvôli stávkovaniu. No počul som, že to môže narobiť problémy. Radšej by som si hypotéku schválil v "istej" banke, kde to riešiť nebudú a následne v prípade lepších podmienok nahodil žiadosť aj inde a podľa verdiktu sa rozhodol, ktorú banku si zvoliť.

V prípade, že si chcete dohľadať aj iné informácie k riešeniu hypotéky. Pozrite si informácie na mojej webstránke: https://relyon.sk/hypoteky/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk