Ako sa zbavím dlhov?

Zodpovedané
18. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám dlhy vo výške cca 5 000 eur v rôznych nebankovkách. Chcela by som požiadať o osobný bankrot, resp. o niečo, čo by mi pomohlo zlúčiť pôžičky do jednej s nízkou splátkou. Teraz platím cca do 247 eur.

Poradíte mi najlepšie riešenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vašu situáciu úplne vyhodnotiť, či by bolo napr. nejaké riešenie úvery zlúčiť. Veľmi dôležité bude nielen aké máte príjmy a druh pracovného pomeru (či živnosť), ale aj to, či nedošlo vo Vašom prípade aj k negatívnym záznamom v registri kvôli omeškanému splácaniu.

Nakoľko už zvažujete aj osobný bankrot, predpokladám, že nastalo vo Vašom prípade aj nejaké nestíhanie splácaniea (omeškané splátky, prípadne exekúcia či vymáhanie).

V takom prípade sa skúste obrátiť napr. na https://www.centrumpravnejpomoci.sk/ (riešia aj osobné bankroty), tiež keď si prečítate niektoré moje staršie príspevky v tejto poradni, kde sa ľudia dotazovali ohľadom exekúcií, sú tam ďalšie doplnkové informácie, ktoré by Vám mohli pomôcť.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk