Akú hypotéku má šancu získať matka dvoch detičiek, ktorá zarába 1 800 eur v čistom?

Zodpovedané
25. apr 2023

Dobrý deň,

mám 37 rokov, pracujem na TPP, môj čistý príjem je cca 1 700 - 1 800 eur plus prídavky na deti vo veku 8 a 11 rokov. Som slobodná, s partnerom žijem v spoločnej domácnosti. On už hypotéku má.

Uvažujem nad kúpou vlastnej nehnuteľnosti, ručila by som ňou. Do hypotéky by som išla sama. Ešte tri roky budem splácať leasing na auto vo výške 180 eur. Výška hypotéky, ktorú by som potrebovala by závisela od ceny bytu alebo domu.

Na akú výšku hypotéky mám nárok?

Mám vôbec šancu dostať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam s príjmom 1 700 eur v čistom, tak Vám aktuálne vychádza výška hypotéky 90 000 eur pri úroku okolo 4,5%. Ak by ste nemali lízing, bolo by to vo výške cca 120 000 eur.

Ak rátam s príjmom 1 800 eur v čistom, maximálna hypotéka by Vám za rovnakých podmienok vyšla cca vo výške 100 000 eur (bez lízingu do 130 000 eur).

Mohli by ste to však riešiť na také sumy jedine v bankách, ktoré poskytujú hypotéku až do 70-tky dlžníkov, aby ste si vedeli splátky rozložiť na 30 rokov a tak si maximalizovať dostupnú výšku hypotéky od banky.

Bolo by určite dobré pozrieť sa aj na možnosť zrefinancovania daného lízingu, aby ste si uvolnili miesto na maximálnu výšku hypotéky (ak Vám tie nižšie sumy nepostačujú).

Ak potrebujete poradiť alebo prepočítať v bankách konkrétne ponuky, môžete mi napísať na mail a pomôžem Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk