Akú hypotéku môžem dostať, keď robím 4 mesiace a poberám rodičovský?

Zodpovedané
27. dec 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať o tom, že akú výšku hypotéky by som mohla dostať. Mám 26 rokov, som momentálne zamestnaná 4 mesiace, môj čistý príjem je okolo 800 EUR + rodičovský príspevok vo výške 473 EUR. Daňový bonus budem poberať ročne.

Manžel mal podaný v roku 2019 osobný bankrot, má čistý príjem okolo 1100 EUR mesačne v čistom. Predpokladám, že on mi spoludlžníkom byť nemôže.

Aké by boli moje možnosti pri kúpe nehnuteľnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka kombinácie príjmu zo zamestnania a z rodičovského príspevku, tak neakceptujú to všetky banky. V Tatra banke iba na výnimku (nemusí sa schváliť), v Unicredite Vám berú plný príjem z TPP a 50% z rodičovského príspevku, v 365 banke a mBank Vám berú 100% z oboch príjmov. V 365 banke nemôže rodičák končiť do 3 mesiacov a v mBank do 6-tich mesiacov.

Čiže najvyšší príjem Vám vedia zobrať v mBanku a 365 banke. Museli by ste urobiť zúženie BSM u notára, aby Vám prešla hypotéka. Na manžela by sa aj tak odpočítavalo životné minimum. Ak máte iba jedno dieťa, mali by ste sama limit na hypotéku medzi 65 - 70 000 EUR. Ak máte viac detí, tak pomerne menšiu čiastku. Keďže pracujete iba 4 mesiace, viete riešiť hypotéku aktuálne iba v 365 banke, kde je podmienka zamestnania 99 dní (v mBank 6 mesiacov).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk