Akú hypotéku môžeme získať, ak som na materskej a manžel pracuje?

Zodpovedané
24. júl 2023

Dobrý deň,

som na materskej a ešte budem skoro rok. Manžel pracuje a má príjem 1 370 eur mesačne. Máme dve deti a platíme jeden spotrebný úver 60 eur mesačne. Chceli by sme si kúpiť byt, svoje prostriedky máme v sume 10 000 eur. Mám 27 rokov a manžel 33.

Koľko nám vie banka maximálne požičať na hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe vášho príjmu, vyživovaných osôb a aktuálneho úveru, máte limit na približne 100 000 €, teda nehnuteľnosť by ste mohli kupovať za približne 110 000 € (záleží od toho, v ktorej banke by sa to riešilo, a aký by bol spôsob dofinancovania. Pri spotrebnom úvere by to bolo menej, pri stavebnom/medziúvere približne toľko isto a pri dozaložení inej nehnuteľnosti by to bolo najviac).

Takisto by tam bola možno šanca aj na výnimku NBS, ktorá môže byť poskytovaná na každú 20-tu hypotéku, no nežiada sa o ňu často. Tu by záležalo možno aj od vášho vzdelania, od toho, kde manžel pracuje a ako dlho, prípadne od vašej úverovej a platobnej histórie.

Pokojne mi môžete napísať na mail a doplniť tieto informácie a môžem vám urobiť detailný prieskum bánk, kde by vám to ako vyšlo. Minimálne si odporúčam prečítať môj článok o hypotéke na byt, ktorý vám zodpovie ďalšie prípadné otázky: https://relyon.sk/blog/vsetko-o-hypoteke-na-byt/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk