Akú maximálnu sumu hypotéky má šancu získať 35-ročný manžel, keď máme spolu 3 deti?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

muž má 35 rokov a máme spolu 3 vyživované deti. Jeho príjem je okolo 1 900 eur, z toho je 420 eur daňový bonus. Do hypotéky by išiel sám, nemá žiadne iné úvery.

Akú maximálnu sumu hypotéky by mohol dostať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam, že manžel má čistý príjem 1 480 eur mesačne, tak po odrátaní životných miním na Vás piatich a 40%-nej rezervy to vychádza tak, že manžel by mal sám nárok na hypotéku vo výške cca 75 000 eur.

Tu sa chcem opýtať, že ako si chce zobrať hypotéku sám? Ak je to Váš manžel a máte podielové spoluvlastníctvo manželov, tak v tom prípade sa to dá. Ak nie, musíte riešiť zúženie BSM alebo zrušenie BSM.

Ak by sa tam rátal aj Váš príjem (ak máte nejaký), tak spolu by ste mali väčší limit na hypotéku ako keby išiel do úveru sám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk