Akú šancu máme na získanie novej hypotéky v našej situácii?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

máme možnosť kúpiť dom. Bývame v byte, ktorý máme na hypotéku ešte spred 3 rokov, keď sme obaja s partnerom pracovali a nemali dieťa.

V súčasnosti som na rodičovskom s jedným dieťaťom, poberám 400 eur. Manžel pracuje na dobu neurčitú, jeho plat v hrubom je okolo 1000 eur.

Akú šancu máme na získanie novej hypotéky v našej situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlavne to záleží od vašich aktuálnych úverových produktov a čistých mesačných príjmov. Ak rátam, že nemáte nárok na materskú a partner má 800 eur v čistom, tak máte nárok mať hypotéky dokopy vo výške okolo 60 000 eur (rátal som s úrokom 3,50% a splatnosťou na 30 rokov).

Je to však hrubý výpočet, pretože neviem aké úverové produkty máte aktuálne a neviem ani váš presný čistý mesačný príjem. Záleží od toho, či chcete aktuálnu hypotéku splatiť predajom aktuálnej nehnuteľnosti alebo nie a aká je cena nového domu.

Ak by ste sa chceli poradiť detailnejšie, kľudne mi napíšte mail s doplňujúcimi informáciami a spravím vám presnejší prepočet.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk