Akú splátku budem mať, keď mi skončí fixácia?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

fixácia hypotéky na 70 000 eur mi končí v lete, aktuálnu splátku mám 270 eur mesačne a mám 0,5% úrok.

Akú splátku budem mať, keď skončí fixácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam s tým, že úrokové sadzby budú v lete na úrovni napríklad 5%, tak sa Vám splátka hypotéky zdvihne z 270 eur mesačne na približne 430 eur mesačne. Ak by boli úroky okolo 4,5%, tak by ste mali splátku okolo 410 eur mesačne.

Osobne by som Vám odporúčal si schváliť refinančné podmienky už teraz a hypotéku čerpať potom. Je taká možnosť. Funguje to tak, že teraz si schválite refinančný úver s úrokovou sadzbou okolo 4%, podpíšete úverovú zmluvu, do leta budete čakať a budete splácať ešte s aktuálnym úrokom 0,5%. Keď Vám potom skončí fixácis, tak tú podpísanú hypotéku načerpáte a začnete splácať. Tým dosiahnete to, že bude splácať hypotéku s aktálnym úrokom ešte do leta a potom budete mať lepšie podmienky, pretože ich budete mať schválené z dnešnej doby, nie z leta (v lete budú určite vyššie sadzby ako sú teraz, pokojne aj o 0,5 alebo 1 percento).

Ak by ste potrebovali poradiť alebo nasmerovať, pokojne mi napíšte na mail.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk