Akú výšku hypotéky by sme mohli dostať, keď priateľ zarába 1 000 eur a ja som na rodičovskej?

Zodpovedané
9. aug 2023

Dobrý deň,

chceli by sme hypotéku. Priateľ zarába 1 000 eur mesačne a ja som momentálne na rodičovskej. Môj príjem je 470 eur, máme jedno dieťa.

Akú výšku hypotéky by sme mohli dostať na kúpu pozemku a následnú výstavbu rodinného domu?

Ďakujem

Dobrý deň,

z materskej dovolenky je akceptovaných maximálne 412 eur. V tomto prípade by Váš limit bol 500 eur mesačne na splácanie hypotéky (1412 eur - životné minimá, potom z toho - 40% povinná rezerva a výsledok je cca 500 eur).

500 eur je limit na splácanie hypotéky po započítaní simulovaného navýšenia úrokovej sadzby o 2%, max. 6%. Ak rátam so simulovaným úrokom 6%, s ktorým aj banka pri výpočte počíta, tak Váš limit by v tomto prípade bol približne 80 000 eur.

Výstavbu však bez hypotekárneho špecialistu riešiť neodporúčam, pretože je tam veľmi veľa vecí, ktoré sa môže pokaziť a na ktoré je dôležité byť upozornený. Odporúčam si minimálne prečítať článok na mojej stránke o výstavbe nehnuteľnosti, kde je väčšina dôležitých vecí spomenutá. Prípadne mi napíšte na mail a celým procesom Vás viem previesť individuálne.

Link na článok o výstavbe domu: https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-stavbu-domu/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk