Akú výšku hypotéky môžeme dostať, keď ja mám príjem zo zahraničia a manžel zarobí 1200 EUR?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

manžel má príjem cca 1200 EUR v čistom. Ja zarábam tiež, ale som SZČO. Plat mám zo zahraničia (administratívna práca) a čítala som, že takýto príjem banky nezohľadňujú. Čakáme bábätko.

Ak by sme požiadali o hypotéku pred narodením bábätka, ovplyvnilo by to výšku hypotéky?

Našetrených máme 25 000 EUR a byt, o ktorý máme záujem stojí 90 000 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste požiadali pred narodením, nezarátavalo by sa dieťa do výdavkov. No na druhú stranu, ak máte mať klasicky materskú zo Slovenska, tak potom by sa Vám vedel akceptovať aj tento príjem z materskej a tým pádom by ste mali vyšší limit. Plus niektoré banky vedia akceptovať aj daňový bonus na dieťa či rodinné prídavky.

Aktuálne by ste mali nárok na necelých 75 000 EUR. Tým, že by vám malo stačiť 65 000 EUR, tak to odporúčam riešiť tým pádom kľudne už aj teraz, keďže ešte sa môžu sadzby v najbližších mesiacoch zvýšiť.

Váš príjem sa do hypotéky nezarátava, no rátal som bez neho aj tak pri mojom výpočte. Zároveň záleží od toho, koľko máte rokov, či máte aktuálne nejaké iné úvery, akú máte úverovú históriu a podobne. Tieto všetky faktory môžu ovplyvniť a zmeniť výšku hypotéky. Môžete mi však napísať na mail a po doplnení zvyšných informácií k Vašej situácii budem vedieť odpovedať presne + Vám pokojne môžem spraviť aj porovnanie všetkých bánk, aby ste vedeli, aké máte možnosti a kde by Vám hypotéka vedela prejsť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk