Aký príjem musí mať 35-ročná slobodná mamička, aby dostala úver 130 000 eur?

Zodpovedané
28. apr 2023

Dobrý deň,

som slobodná 35-ročná mamička 7-ročného dieťaťa.

Aký vysoký čistý príjem musím mať, keď chcem žiadať o úver 130 000 eur?

Aká by bola výška splátky?

Mám svoj vlastný pozemok a už aj domček - hrubá stavba. Úverom chcem stavbu dokončiť. Zatial žiaden úver nemám. Pozemok a hrubú stavbu som dala postaviť z vlastných finančných zdrojov.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašej situácii by ste potrebovali mať príjem 1640 eur mesačne v čistom pre hypotéku 130 000 eur s úrokom 4%. Ak by bol úrok 4,5%, potrebovala by ste mať príjem okolo 1710 eur mesačne v čistom.

Výška splátky by bola v prvom prípade 620 eur mesačne a v druhom 660 eur mesačne. Všetko som rátal pri dĺžke splácania hypotéky na 30 rokov.

Pre porovnanie bánk a Vašich možností mi pokojne napíšte na mail.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk