Berie sa pri žiadosti o hypotéku do úvahy aj mzda, v ktorej bolo vyplatené vrátenie daní?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

banky pri hypotékach/úveroch berú do úvahy priemer zo mzdy 6 - 12 mesiacov. V jednej z výplat mám vrátenie dane, nie je to nijako rozdelené. Len mi to prišlo vo výplate.

Berie sa do úvahy aj takáto výplata pri žiadaní hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, vrátenie dane sa do priemerného príjmu neráta, tak ako ani daňový bonus na deti.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk