Bude pri získavaní štátnej pomoci problém to, že manžel pracuje v Čechách?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

22.6.2024 nám konči fixácia na hypotéke. Manžel pracuje v ČR.

Bude to problém pri získavaní štátnej pomoci?

Keď ako solidárni spoludlžníkmi fungujú sa nami aj moji rodičia, tak ako to bude s výškou príjmu?

Aká bude môcť byt jeho výška?

Ďakujem

Dobrý deň,

podmienka je trvalý pobyt na Slovensku. No a ak je pracujúci v zahraničí, tak sa to podľa mojich informácií posudzuje individuálne. Nie je teda isté, že to akceptujú, ak tu neplatí človek odvody a dane. Skôr si myslím, že to nezoberú.

Solidárni spoludlžníci sa do priemeru nepočítajú, iba hlavný dlžník a spoludlžník.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk