Bude problém pri žiadaní o hypotéku, keď nevlastním žiadnu nehnuteľnosť?

Zodpovedané
20. mar 2024

Dobrý deň,

chcela by som si zobrať hypotéku. Príjem mám 2500 EUR v čistom a zmluvu na dobu neurčitú. Momentálne splácam bezúčelový úver. Hypotéku by som chcela na kúpu domu.

Je problém, keď nevlastním žiadnu nehnuteľnosť alebo majetok?

V banke som mala dosť dlho mínus a dostala som sa z toho len nedávno.

Bude to problém pri žiadaní o hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že nevlastníte žiadnu nehnuteľnosť problém nie je. Záleží od toho, koľko máte vlastných zdrojov a koľko si chcete požičať na hypotéku.

Banky štandardne dávajú 80% z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti na hypo a zvyšok treba mať buď vlastné zdroje, alebo si požičať - druhý, teda menej výhodný úver (spotrebný, stavebný alebo medziúver).

Ak ste mali povolené prečerpanie, problém to nebude. Ak to bolo nepovolené, určite to pri hypotéke zaváži. Zároveň záleží o to ako poctivo ste splácali aktuálny spotrebný úver a prípadne či tam neboli teda nejaké omeškania a odklady splátok.

Príjem máte dobrý, čiže to by nemal byť problém. Neviem sa Vám však úplne presne vyjadriť. Najlepšie by bolo, ak by ste mi napísali mail, koľko chcete žiadať, aké máte vlastné zdroje, vzdelanie, počet detí, vek, v akej lokalite chcete kupovať/stavať a info k Vašej úverovej histórii. Následne Vám budem vedieť presnejšie poradiť a odporučiť najvýhodnejšiu banku pre Váš prípad.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk