Budeme mať nárok na príspevok, keď máme úver na bývanie?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

brali sme hypotéku z banky vo výške 50 000 EUR a zbytok z PSS. V otóbri nám v banke skončila fixácia z úroku 1% sa zvýšila na 4,65%. Vzali sme aj zbytok zo SPP a spojili v banke, aby sme mali len jednu splátku.

Budeme mať nárok na príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, čo je uvedené na úverovej zmluve. Ak ide o refinančnú hypotéku, tak na príspevok nárok mať bohužiaľ nebudete.

Ak tam bude napísaná kombinácia účelu, napríklad kúpa + refinancovanie, tak pomoc od štátu dostanete.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk