Budeme sa rozvádzať. Ako máme postupovať, keď mám úver?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

s manželom máme úver na dom. Ručíme domom, bola to kúpa staršej nehnuteľnosti, ktorú sme prerobili. Prerábka ešte nie je hotová, no i napriek tomu jeho hodnota vyššia podľa znaleckého posudku.

S manželom sa budeme rozvádzať.

Aké máme možnosti ohľadom domu?

Obaja sme spoludlžníkmi. Dom nie je dokončený, nie je obývateľný a ani jeden z nás nemá takú hotovosť, aby sme toho druhého vyplatili.

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade to môžete buď predať a peniaze si rozdeliť, alebo ostať vo vlastníctve 50/50.

Ideálne je napísať konkrétne nejakému rozvodovému právnikovi ohľadom toho a s ním si to prebrať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk